Lezzetini Mayalı Harçlardan Alan 5 Mükemmel Kek Tarifi 

Büyük küçük fark etmeksizin keki güzel ve lezzetli yapan şeyin ne olduğunu sorsak alacağımız cevap zannediyoruz ki puf puf kabarması olur. Her ne kadar lezzeti tam kıvamında olsa da eğer kekiniz fırından çıkar çıkmaz hemen sönüyorsa artık üzülmenize gerek yok. Çünkü, Pakmaya Mutfağın Yıldızı ailesi olarak sizin için harika bir önerimiz var: Pakmaya Mayalı Kek Harçları! 

Pakmaya Mayalı Kek Harçları ile artık içi yumuşacık dışı puf puf kekler yapmak hayal değil. Mayalı kek harçları ile hazırlayacağını nefis lezzetlerle günün karmaşasına tatlı bir mola verebilir ve hem kendinizi hem de sevdiklerinizi şımartabilirsiniz. 

O halde sözü daha fazla uzatmadan mutfakta harikalar yaratmanızı sağlayacak, lezzetini mayalı harçlardan alan nefis kek tariflerimizi sıralayalım! 

1. Cevizli Kek

Lezzetiyle keyfinize keyif katacak cevizli kek tarifinin başrolünde tahmin edebileceğiniz gibi Pakmaya Sade Mayalı Kek Harcı var. Yalnızca enfes tadıyla değil görünümü ile de kek severlerden tam not alacak cevizli kekin üzerini fırından çıktıktan sonra Pakmaya Pudra Şekeri ile süsleyerek tadına tat katabilir, sonra da dilimleyerek afiyetle yiyebilirsiniz. 

Çok kısa sürede ortaya mükemmel bir lezzet koymak isterseniz cevizli kek tarifinin tüm ayrıntılarına ve uygulamanız gereken adımlara buradan ulaşabilirsiniz. 

2. Karamelli Tart Kek


Birbirinden lezzetli çikolataların eşsiz birlikteliğini tatmaya ne dersiniz? Hem görünümüyle hem de lezzetiyle kalpleri çalan karamelli tart kek, kakao ve Pakmaya Bitter Pul Çikolata ile tatlanırken; üzeri Pakmaya Karamelli Sütlü Parça Çikolata ile süsleniyor ve ortaya sizi mest edecek bir kek çıkıyor.  

Mükemmel görünüme sahip karamelli tart keke yalnızca siz değil evin tüm üyeleri bayılacak. Karameli Tart Kek tarifini inceleyerek benzersiz bir lezzete imza atabilirsiniz. 

3. Portakallı Bitter Parça Çikolatalı Kek

 
Çay ve kahve keyfinizi tatlandıracak bir kek arayışındaysanız içi portakallı çikolatalı, dışı puf puf kabarmış portakallı bitter parça çikolatalı kek tam size göre! Hem çikolata tutkunlarının hem de meyveseverlerin bayılacağı bu nefis lezzet, Pakmaya Mayalı Kakaolu Kek Harcı ile mükemmel kabarıklığına ulaşırken ortaya çıkan lezzet şöleni deneyen herkesi büyülüyor. 

 

Görünümüyle dilimlemeye kıyamayacağınız lezzetiyle bir lokmada hepsini bitirmek isteyeceğiniz portakallı bitter parça çikolatalı kek tarifi için sizi buraya alalım. 

4. Tart Kek Pasta 

Tarif defterlerinde yerini alması gereken bir diğer kek tarifi ise tart kek pasta. Hem mutluluğuna mutluluk hem de enerjisine enerji katmak isteyenlerin imdadına yetişen bol çikolatalı tart kek pastayı bir kez denedikten sonra vazgeçemeyeceğinizden eminiz.

Muhallebisi Pakmaya Beyaz Pul Çikolata ile tatlandırılan bu lezzet çikolata tutkunlarının gözdesi haline gelecek. Üzerini Pakmaya Çift Renkli Damla Çikolata ve Pakmaya Kakao ile süsleyerek misafirlerinizin beğenisini toplayacağınız tart kek pasta tarifinin tüm detaylarına ve püf noktalarına buraya tıklayarak ulaşmanız mümkün. 

5. Çikolatalı Baton Kek 


Dışıyla ayrı içiyle ayrı mest eden çikolatalı baton kek tarifinin henüz ilk diliminizde sizi etkisi altına alacağından hiç şüphemiz yok. İçinde Pakmaya Bitter Parça Çikolata, dışında Pakmaya Sütlü Pul Çikolata olan, Pakmaya Sade Mayalı Kek Harcı sayesinde de gönüllerde taht kuran bu nefis kek ile isterseniz sevdiklerinize sürpriz yapabilir isterseniz de kendi başınıza afiyetle yiyebilirsiniz! 

O halde kolları sıvayın ve çikolatalı baton kek tarifi için tıklayın!