Öğrenci ve Çalışan Dostu Sandviç Tarifleri

Öğrenciler ve çalışanlar için özellikle hafta içi hep bir koşuşturma içinde geçiyor. Bu koşuşturma içinde öğünleri atlamak yerine enfes mi enfes sandviç tarifleri ile hızlı ve lezzetli bir öğün geçirmek elbette mümkün.

Üstelik biraz yaratıcılık ile dört dörtlük sofraları dahi aratmayacak sandviçler yapabileceğinizi söylersek, hiç de abartmış olmayız. Peki nasıl mı? 

Doyumsuz tatların yaratıcısı Pakmaya Mutfağın Yıldızı’nda bulabileceğiniz onlarca tarif arasından seçtiğimiz 5 farklı sandviç tarifini deneyerek ister okulda isterseniz de iş yerinde yiyebileceğiniz leziz mi leziz sandviçler hazırlayabilirsiniz.

Okulda/İşte Tüketime Uygun Ev Yapımı Sandviç Tarifleri

Evde hazırlayıp gün içinde dilediğiniz zaman tadabileceğiniz 5 çeşit sandviç tarifi...

1. Yaş Mayalı Puf Puf Sandviç Poğaça Tarifi

sandviç poğaça

Evde kendi yapabileceğiniz sandviç tarifleri listemizin ilk üyesi, özellikle yumuşacık ekmeği ile dikkatleri çekiyor. Puf puf haliyle poğaçaları aratmayan, arasına yerleştireceğiniz leziz malzemeleriyle eksiksiz bir sandviç olan bu tarifin böyle harika olmasını sağlayan temel etken ise Pakmaya Yaş Maya.

Detaylı tarif aşamaları doğrultusunda hazırlayacağınız yaş mayalı puf puf sandviç poğaçaları sandviç haline getirmek için birbiriyle çok yakışan kapya biber, tel peynir, kaşar peyniri ve taze fesleğen kullanabilirsiniz. 

2. Kırkambarlı ve Keten Tohumlu Sandviç Tarifi

keten tohumlu sandviç

Bildiğiniz diğer sandviç ekmeklerinden daha farklı, ancak kesinlikle çok lezzetli olan kırkambarlı ve keten tohumlu sandviçi bir kez tattıktan sonra bir kez daha tatmak için sabırsızlanacağınızdan eminiz. Fakat eğer evde bu harika tarife adını veren kırkambar unundan yoksa, onun yerine dilerseniz çavdar unu veya buğday unu da kullanabilirsiniz.

Ayrıca tarifi mükemmel kılan bir diğer unsur olan keten tohumunu da es geçmemek gerekiyor. Ek olarak, kırkambarlı ve keten tohumlu sandviç ekmekleri için mutlaka Pakmaya Ekşi Mayalı Esmer Ekmek Harcı kullanmanızı tavsiye ederiz. 

Böylece lezzeti, yumuşak dokusu ve mis kokusuyla deyim yerindeyse kusursuz birer sandviç ekmeği elde edebilirsiniz. Ekmekler hazır hale geldikten sonra ise tercih ettiğiniz peynir çeşidi ve mevsim sebzeleri ile sandviçinizi tamamlayabilirsiniz.

3. Sandviç Poğaça Tarifi

sandviç poğaça

Tek lokmalık sandviç poğaça tarifi, özellikle çocukların beğenisini toplarken yetişkinler için de pratik bir beslenme alternatifi haline geliyor. 

Pratikliğinin yanı sıra karşı konulamaz bir lezzet olarak da tanımlayabileceğimiz bu sandviçlerin ekmeğini hazırlarken Pakmaya Mayalı Poğaça Harcı’na ihtiyacınız olacak. Pakmaya Mayalı Poğaça Harcı sayesinde muhteşem bir şekilde kabaran sandviç ekmeklerini enine doğru ikiye bölüp arasına iç malzemelerinizi yerleştirebilirsiniz. 

Bunun için dilimlenmiş domates, dilimlenmiş çedar peyniri, dilim jambon, fesleğen veya roka yaprakları ve pesto sos tercih edebilir, hayal gücünün sınırlarını zorlayan harika bir lezzete kavuşabilirsiniz. 

4. Sirkeli Çörek Otlu Poğaça Sandviç Tarifi


Sandviç tarifleri listemizin Pakmaya Mayalı Poğaça Harcı ile mükemmel bir kabarıklığa ulaşan bir diğer üyesi ise sirkeli çörek otlu poğaça ile yapılan sandviç. Oldukça pratik bir yapım sürecine sahip olan poğaçaları hazırladıktan sonra tek yapmanız gereken, poğaçaları ikiye bölmek ve aralarına iç malzemesini yerleştirmek. Hepsi bu kadar!

Biz sandviçimizin iç malzemesi olarak beyaz peynir, dilimlenmiş domates, fesleğen ve bir dilim jambon tercih ettik. Ancak siz evinizde bulunan ve damak zevkinize en çok uyan malzemelerle sandviçlerinizi dilediğiniz gibi çeşitlendirebilirsiniz.

5. Glütensiz Sandviç Tarifi

glutensiz poğaça

Sıradaki sandviç tarifi ise glütensiz beslenenler için geliyor. Glüten intoleransı olanların ve çölyak hastalarının güvenle hazırlayıp tüketebileceği bu glütensiz sandviç tarifinin lezzet püf noktasını Pakmaya Yaş Maya oluşturuyor. 

Glüten içermeyen Pakmaya Yaş Maya ile ideal bir kabarıklığa ulaşan sandviç ekmeklerinin lezzetine lezzet katmak için ise siz de bizim gibi süzme peynir, kiraz domates ve fesleğen yaprağı tercih edebilirsiniz.