Portakal Severlerin Bayılacağı 4 Portakallı Kek Tarifi 

Eğer bir portakal tutkunuysanız eminiz ki portakalın her haline bayılıyor, onu en sevdiğiniz tariflere eklemeden yapamıyorsunuz. O halde şimdi bildiklerinizin ötesinde lezzetli mi lezzetli portakallı kek tarifleriyle tanışmanın tam vakti!

Fırından yükselip tüm evi saracak mis gibi portakal kokusuna ve birbirinden lezzetli portakallı kek tariflerine merhaba demeye hazır mısınız? İşte karşınızda Pakmaya Mutfağın Yıldızı olarak sıralamış olduğumuz, lezzetiyle portakal tutkunlarını büyüleyecek 4 nefis portakallı kek! 

1. Mutfakların Olmazsa Olmazı: Portakallı Kek 

Kendinizi en yorgun hissettiğiniz anlarda enerjinizi, çocuklarınızın da neşesini yerine getirecek bir kek tarifine ne dersiniz? Üzeri portakal dilimleri ile süslenmiş nefis portakallı kek tarifi, kusursuz kıvamını Pakmaya Sade Mayalı Kek Harcı’na, akışkan yapısını ise Pakmaya Limonlu Pasta Jeli’ne borçlu. 

Taze portakalın buram buram kokusunu ve nefis lezzetini her dilimde hissedebileceğiniz portakallı kek tarifinin yapım aşamaları için ise yalnızca buraya tıklamanız yeterli!

2. Lezzeti Sosunda Saklı: Portakal Soslu Yumuşacık Kek

Mis gibi taze sıkılmış portakal suyu ile lezzetine lezzet katan, Pakmaya Mayalı Sade Kek Harcı ile de tıpkı adı gibi yumuşacık bir kıvama ulaşan portakal soslu yumuşacık kek için kolları sıvamaya hazır mısınız?

Portakal soslu yumuşacık kek, Pakmaya Vanilyalı Pasta Kreması ve Pakmaya Mısır Nişastası ile mükemmel lezzetine; Beyaz Çikolata Kaplı Yaldız Renkli Boncuk ve Pakmaya Pudra Şekeri ile albenili görünümüne kavuşuyor. 

Lezzet dolu portakal soslu yumuşacık kek tarifinin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız buraya tıklayarak ihtiyacınız olan diğer malzemeleri ve yapım aşamalarını öğrenebilirsiniz. 

3. En Lezzetli İkram: Portakallı Bitter Parça Çikolatalı Kek 

Bitter çikolatanın her tarife yakıştığının en lezzetli kanıtı olan portakallı bitter parça çikolatalı kekin büyük küçük herkesin favorisi olacağından hiç şüphemiz yok. 

Pakmaya Kakaolu Mayalı Kek Harcı ile hazırlayabileceğiniz portakallı bitter parça çikolatalı kek tarifinin lezzetini asıl mükemmel hale getiren ise içine ilave edilen Pakmaya Portakallı Bitter Parça Çikolata

Deneyen herkeste hayranlık uyandıracak kadar lezzetli bir kek tarifi arayışındaysanız buraya tıklayarak Portakallı Bitter Parça Çikolatalı Kek ile ilgili bilmeniz gereken tüm ayrıntılara ulaşabilirsiniz. 

Bonus: Portakallı Çikolatalı Pasta 

Görünümü ve lezzetiyle hem portakal hem de çikolata tutkunlarının iştahını kabartacak Portakallı Çikolata Pasta tarifi de bu listenin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. 

Pakmaya Sade Pandispanya Un ile hazırlamış olduğunuz yumuşacık pandispanya katmanları, taze sıkılmış portakal suyu, portakal kabuğu rendeleri ve Pakmaya Kakao ile bir araya geliyor ve ortaya karşı konulmaz bir lezzet şöleni çıkıyor. 

Portakallı çikolata pasta, Pakmaya ŞefKrema ve Pakmaya Şekerli Vanilin ile hazırlanan leziz kreması ve Pakmaya Portakallı Bitter Parça Çikolata ile yapılan ara katmanları sayesinde lezzetini bir adım öteye taşıyor. Portakallı çikolatalı pastaya son lezzet dokunuşunu ise üzerini kaplayan Pakmaya Vanilyalı Pasta Kreması yapıyor. 

Çay saatlerinin yıldızı olup portakalseverleri cezbedecek portakallı çikolatalı pasta tarifi için buraya tıklayabilirsiniz.