Babalar Günü İçin Tatlı Bir Sürpriz Hazırlamak İsteyenlere 5 Özel Tatlı Tarifi

Hayatınız boyunca size yol gösteren sevgili babanızı mutlu etmek için elinizden gelen her şeyi yapabileceğinize eminiz. Ancak aslında ona olan sevginizi göstermek için günlerce düşünmeye ihtiyacınız yok. Birkaç malzeme ve içine sevginizi katarak hazırlayacağınız tatlı bir tarifle babanızı “dünyanın en mutlu babası” yapabilmeniz mümkün.

Pakmaya Mutfağın Yıldızı olarak biz de bu özel günde babanızın beğenisini kazanacağını düşündüğümüz 5 tarif ile işinizi kolaylaştırmak istedik. İşte Babalar Günü’nü daha özel kılmak için kendi ellerinizle hazırlayabileceğiniz 5 tatlı tarifi...

1. Sürpriz Kek

Önce kokusuyla, sonra görüntüsü ve iç dolgusuyla babanızı kendine hayran bırakacak Sürpriz Kek tarifi, adının hakkını veren formuyla Babalar Günü için en ideal seçeneklerden biri haline geliyor. Üstelik Pakmaya Mayalı Kek Harcı Sade ile enfes kabaracağından emin olacağınız bu tarifin oldukça pratik bir hazırlama sürecine sahip olduğunu da söyleyebiliriz.

2. Fırında Peynirli Tel Kadayıf

Eğer sizin babanız da geleneksel lezzetlerden hoşlanıyorsa, fırında peynirli tel kadayıf tarifimiz de tam babanıza layık bir tatlı olabilir. Hem sizi fazla yormayacak kadar pratik hem de babanızı mutlu edecek kadar lezzetli bu tarifin tadının geleneksel künefeye olan yakınlığı sizi de şaşırtacak! Fırında peynirli tel kadayıf tarifinin tüm detayları için buraya tıklayabilirsiniz.

3. Çilekli Pudingli Mini Cheesecake

Sırada babanızın favorisi olacak kadar iddialı bir tarifimiz var: Çilekli pudingli mini cheesecake! Hafif tadıyla ve minik formuyla babanızın yemeye doyamayacağı bir lezzet sunan çilekli pudingli mini cheesecake tarifinin sırrı ise Pakmaya Çilekli Puding’te saklı. Taze çilek süslemesiyle Babalar Günü’nün en özel lezzeti haline gelecek çilekli pudingli mini cheesecake tarifinin yapım aşamaları ise burada!

4. Elmalı Bademli Puf Kurabiyeler

Çay sever babaların çay keyfini tamamlayacak elmalı bademli puf kurabiyeler, babanızın en sevdiği lezzetlerden biri olacak! Üstelik kalp formuyla babanıza olan sevginizi görselleştirme fırsatı veren elmalı bademli puf kurabiye tarifi için gereken malzemeler de hemen her evde bulunabilecek türden. 

Ancak önceden uyarmış olalım; Pakmaya Instant Maya ile mükemmel kabarıklığa ulaşan bu kurabiyeler, doyumsuz lezzetiyle evin diğer bireylerinin de vazgeçilmezleri arasına girebilir!

5. Çikolatalı Tartolet

Tabii ki kahve sever babaları da unutmadık ve kahve keyfine eşlik edecek yoğun çikolata lezzetine sahip çikolatalı tartolet tarifini de listemize aldık. Albenili görüntüsünün yanı sıra sürprizi içinde Pakmaya Çikolatalı Portakallı Pudingli kremasıyla da babanızın kalbini fethedecek çikolatalı tartolet tarifinin detayları ise burada!