Evdeki Malzemeler ile Yapabileceğiniz 5 Farklı Ramazan Pidesi

Ramazan sofralarının tadı hiç şüphesiz ki ramazan pidesi ile çıkar. Ev yapımı ramazan pideleri ise hem iftar hem de sahur sofralarının keyfini ikiye katlar. Ancak “Evde nasıl ramazan pidesi yapacağım?” diyorsanız, Pakmaya Mutfağın Yıldızı’nın sizin için derlediği ramazan pidesi tariflerini incelemenizi tavsiye ederiz.

Hemen her evde bulunan malzemelerle yapılabilen 5 farklı ramazan pidesi tarifi ile siz de enfes pidelere imza atabilirsiniz.

1. Pakmaya Ekşi Mayalı Esmer Ekmek Harcı ile Esmer Ramazan Pidesi

“Hiç esmer ramazan pidesi olur mu?” demeyin, tarifimizi mutlaka deneyin. Üstelik geleneksel ramazan pidesi lezzetini mayası içinde Pakmaya Ekşi Mayalı Esmer Ekmek Harcı ile bambaşka bir boyuta taşıyabilmeniz de mümkün. Ailenizin yeni gözdesi olacak esmer pideleri yapmaya bir an önce başlamak için Pakmaya Ekşi Mayalı Esmer Ekmek Harcı ile esmer pide tarifini uygulamanız yeterli.

2. Pakmaya Ekşi Mayalı Beyaz Ekmek Harcı ile Ramazan Pidesi

Her seferinde bildiğiniz ramazan pidesi lezzetine ulaşmak için ise ayrıca maya eklemeye gerek duymadan ekşi mayası içinde Pakmaya Ekşi Mayalı Beyaz Ekmek Harcı’ndan yararlanabilirsiniz. Böylece ramazan pidelerinizin daima aynı lezzete ve kabarıklığa ulaşacağından emin olabilirsiniz. Pakmaya Ekşi Mayalı Beyaz Ekmek Harcı ile evde ramazan pidesi yapım aşamaları için buraya tıklayabilirsiniz.

3. Pakmaya Yaş Maya ile Ramazan Pidesi

Un, su, pekmez, tuz, Pakmaya Yaş Maya, mısır unu, susam ve çörek otu kullanarak yapacağınız ramazan pidesi, daha henüz fırında pişerken bile kokusuyla tüm ev halkını mest edecek! Pakmaya Yaş Maya ile evde ramazan pidesi yapımının tüm detaylarını öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu tarifi Pakmaya 42 g Yaş Maya veya Pakmaya 500 g Yaş Maya kullanarak yapabileceğinizi belirtmeden geçmeyelim. Pakmaya 500 g Yaş Maya’yı evde nasıl muhafaza edebileceğinizi öğrenmek için ise buraya tıklamanız yeterli. 

4. Pakmaya Kuru Maya ile Ramazan Pidesi


Eğer evde Pakmaya Kuru Maya varsa, yine ramazan sofralarının baş köşesinde yerini alacak ramazan pideleri yapabileceğinizi rahatlıkla söyleyebiliriz. Diğer tarifler gibi evdeki malzemeler-le kolaylıkla hazırlayabileceğiniz ramazan pidesinin mükemmel kabarması ve lezzeti için ise Pakmaya Kuru Maya kullanmanız yeterli. Pakmaya Kuru Maya ile evde adım adım ramazan pidesi yapımı için buraya tıklayın.

5. Pakmaya Instant Maya ile Ramazan Pidesi 

Pakmaya Instant Maya da ramazan sofralarına yakışacak ramazan pideleri yapmanıza yardımcı oluyor. Tıpkı usta eli değmiş gibi duran, lezzeti dillere destan ramazan pideleri için kolla-rınızı sıvadıysanız, Pakmaya Instant Maya ile evde nasıl ramazan pidesi yapacağınızı buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.