Enfes Lezzetiyle İştah Kabartacak Mayalı Pide Tarifleri 

Geleneksel Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan pide, kokusuyla iştah kabartırken mükemmel tadıyla da mideleri adeta bayram ettiriyor... Kıymalı, patlıcanlı, yumurtalı, pastırmalı… Birbirinden şahane pek çok çeşidi olan bu mükemmel tatlar, lezzetini harcından, podufuk yapısını ise mayasından alıyor. 

Yumuşacık hamuru ile hem midenizi hem de gözünüzü doyuracak, hepsi birbirinden lezzetli mayalı pide tarifleri ile hamaratlığınızı konuşturup misafirlerinizi memnun etmeye ne dersiniz? İşte doyumsuz tatların yaratıcısı Pakmaya Mutfağın Yıldızı olarak sizler için hazırladığımız, enfes lezzetiyle 7’den 70’e herkesin iştahını kabartacak güzellikte mayalı pide tarifleri!  

Mayalı Kır Pidesi 

mayalı kır pidesi 

Mayalı Pide Tarifleri listemizin ilk sırasında bir kır pidesi yer alıyor. Herkesin tadına aşina olduğu Mayalı Kır Pidesi, lezzetini elbette ki  Pakmaya Aktif Kuru Maya ile taçlandırıyor. Maharetli parmakların özenli hazırlığı ile enfes bir lezzete dönüşecek Mayalı Kır Pidesi’nin yapılışı ile ilgili bilmeniz gereken tüm detaylar için buraya tıklayabilirsiniz. 

Mini Porsiyonluk Pide

mini pide 

İncecik, çıtır çıtır hamuru ile ister peynirli, ister kıymalı, isterseniz de patatesli olarak hazırlayabileceğiniz mini porsiyonluk pideler yalnızca açlığınızı gidermekle kalmıyor, sizlere her birinin ayrı ayrı tadına bakma fırsatını da sunuyor. 

Pakmaya Instant Kuru Maya ile hazırlayacağınız, özel günlerinizde misafirlerinize eşsiz ikramlar olarak sunarak tüm puanları toplayacağınız Mini Porsiyonluk Pide tarifinin tüm detaylarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Taze Enginarlı ve Pastırmalı Pide 

enginarlı pastırmalı pide

Bir yanda karşı konulmaz lezzetiyle pastırma, diğer yandan da hem sağlıklı hem lezzetli taze enginar… Bu iki lezzeti pide formunda bir araya getirebileceğinizi söylesek ne dersiniz? Bizce hayır demezsiniz… Öyleyse mükemmel kıvamını Pakmaya Ekşi Mayalı Ekmek Harcı ile alan Taze Enginarlı ve Pastırmalı Pide tarifi için sizi şöyle alalım… 

Mayalı Patlıcanlı Kıymalı Mini Pideler 

patlıcanlı kıymalı pide

Farklı tatları bir arada tüketmeyi sevenler için kıyma ve olmazsa olmaz sebzelerden biri olan patlıcanın birlikteliğinden oluşan Mayalı Kıymalı Patlıcanlı Mini Pidelerle günün sonunda tüm iltifatları toplamaya, masanın yıldızı olmaya hazır mısınız? 
Tadına bakarken akılların bir sonraki dilimde olacağı, Pakmaya Aktif Kuru Maya ile hazırlanan lezzetli mi lezzetli Mayalı Patlıcanlı Kıymalı Mini Pideler’in yapımı ile ilgili bilmeniz gereken her bir aşama ise burada! 

Çok Tahıllı Pide Poğaça 

pide poğaça 

Sırada poğaça görünümlü, yuvarlak, pofuduk bir pide tarifi var. Pakmaya Mayalı Poğaça Harcı ile hazırlayabileceğiniz Çok Tahıllı Pide Poğaça’nın mükemmel kabarıklığının sırrı da tam olarak buradan geliyor. Tahıllı yapısı ile son derece doyurucu olan bu pide çeşidi, inanıyoruz ki çay sohbetlerinin en güzel tamamlayıcısı olacak. Çok Tahıllı Pide Poğaça tarifine ise buraya tıklayarak ulaşmanız mümkün. 

Kıymalı Kapalı Pide 

kapalı pide

Mayalı pide tariflerinden söz ederken listemize Kıymalı Kapalı Pide tarifini eklemesek olmazdı. En iştahsız anlarda bile dolu dolu harcı ile reddetmesi zor pide çeşitlerinden biri olan Kıymalı Kapalı Pide, muazzam kıvamına ise elbette Pakmaya Yaş Maya ile ulaşıyor. 

En lezzetli yemekleri aratmayacak kadar doyurucu Kıymalı Kapalı Pide’yi bol köpüklü bir ayran ile birlikte tüketmenizi öneririz. Sıcacık pofuduk hamuru ve muazzam lezzetiyle Kıymalı Kapalı Pide tarifine ulaşmak için buraya tıklamanız yeterli. 

Misket Köfteli ve Yoğurtlu Pide

köfteli yoğurtlu pide 

Sizce Misket Köfteli ve Yoğurtlu Pide’nin üzerindeki minik misket köfteler mi yoksa Pakmaya ŞefKrema ile çırpılmış tam kıvamında yoğurdu mu daha lezzetli? Pakmaya Ekşi Mayalı Esmer Ekmek Harcı ile hazırlayabileceğiniz, yumuşacık kıvamlı, hem kokusuyla hem de tadıyla herkesi büyüleyecek Misket Köfteli ve Yoğurtlu Pide tarifine ve ihtiyacınız olan tüm malzemelere buradan ulaşabilirsiniz.