Yemeğin Yanına Çok Yakışacak Cevizli Ekmek Tarifleri

En lezzetli sofraların başrolünde çoğu zaman binlerce yıldır varlığını sürdüren, mis gibi kokusu ve çıtır çıtır hamuruyla herkesin kalbini fetheden ekmekler yer alıyor. Tahıllı, cevizli, çavdar, ekşi mayalı gibi pek çok çeşidi olan bu leziz besin, günün her öğününde tüketiliyor. 

Doyumsuz tatların yaratıcısı Pakmaya Mutfağın Yıldızı olarak bu yazımızda mutfakta kendine güvenenler için yemeğin yanına çok yakışacağını düşündüğümüz cevizli ekmek tariflerini bir araya getirdik. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan lezzetiyle sofralarınızı şenlendirecek cevizli ekmek tariflerine hızlıca göz atalım. 

1. Cevizli Ekmek Tarifi 

cevizli ekmek

En sevilen kuruyemişler arasında yer alan cevizin lezzet kattığı ekmek çeşitlerinden biri olan Cevizli Ekmek, yalnızca lezzetiyle değil faydalarıyla da kendine hayran bırakıyor. Cevizin enerji veren ve zihin açan özellikleri ekmeğin doyuruculuğu ile buluştuğunda ortaya bu mükemmel lezzet çıkıyor. Hem görünümü hem de lezzeti ile iştah kabartan Cevizli Ekmeği kahvaltılarda da akşam yemeklerinde de yiyebilirsiniz. 

Pakmaya Instant Hamur Mayası sayesinde çok daha pofuduk hale bürünen ve kolayca şekillendirilebilen Cevizli Ekmek tarifinin detaylarına ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

2. Glütensiz ve Cevizli Ekmek 

glütensiz cevizli ekmek

Glütensiz ve Cevizli Ekmek, beslenmesine dikkat eden, glütensiz yiyecekleri tercih edenlerin imdadına yetişiyor. Glütensiz unun hayat verdiği ve Pakmaya Instant Hamur Mayası ile yumuşacık kıvamına ulaşan bu enfes ekmek, içerisine ilave edilen ceviz ve üzerini süsleyen susamlar ile tadına tat katıyor. 

Eğer glüten diyetindeyseniz ve lezzetli bir tarif arayışındaysanız Glütensiz ve Cevizli Ekmek ile sofralarınızı şenlendirebilirsiniz. 

3. Zeytinyağlı ve Cevizli Ekşi Mayalı Beyaz Ekmek 

cevizli ekşi mayalı ekmek 
Lezzetiyle büyüleyen bir diğer tarifimiz ise Zeytinyağlı ve Cevizli Ekşi Mayalı Beyaz Ekmek. Hem besleyici hem de sağlık deposu zeytinyağı ile hazırlanan bu leziz tarif, içerisine ilave edilen minik ceviz parçaları ile karşı konulmaz hale geliyor. Üstelik Zeytinyağlı ve Cevizli Ekşi Mayalı Beyaz Ekmeğin üzerini, hazırladığınız avokadolu püre ile süsleyerek başlı başına bir öğün olarak da tüketebilirsiniz.

Pakmaya Ekşi Mayalı Beyaz Ekmek Harcı ile hazırlayarak hem zamandan tasarruf edebileceğiniz hem de beslenme kalitenizi artırabileceğiniz Zeytinyağlı ve Cevizli Ekşi Mayalı Ekmek tarifinin tüm detayları için sizi buraya alalım. 

4. Kakaolu ve Cevizli Mayalı Ekmek

kakaolu ve cevizli ekmek 
Kakaonun yalnızca kek ve pastaları tatlandırdığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü bu kez ceviz ile bir araya gelerek dışı çıtır çıtır içi yumuşacık mayalı ekmeğe dönüşüyor ve 7’den 70’e herkesi büyülüyor. Pakmaya Yaş Maya ile puf puf olan Kakaolu ve Cevizli Mayalı Ekmek, içerisine ilave edilen ceviz içi ile besleyiciliğini de artırıyor. Yeni tatlar denemeyi seviyorsanız bayılacağınız bu benzersiz tarifin içine dilerseniz kuru kayısı da ekleyebilirsiniz. O halde şimdi kolları sıvayın, Kakaolu ve Cevizli Mayalı Ekmek tarifinin tüm detaylarını öğrendikten sonra hemen hazırlığına başlayın! 

5. Cevizli ve Pekmezli Ekmek 

cevizli ve pekmezli ekmek

Deneyen herkesin kalbini fethedecek cevizli ekmeğe bu kez en sağlıklı tatlandırıcılardan biri olan pekmez eşlik ediyor.  Pakmaya Ekşi Mayalı Esmer Ekmek Harcı ile dilediğiniz kıvama ulaşan Cevizli ve Pekmezli Ekmeklerin üzerini rengiyle büyüleyen yaban mersiniyle süsleyebilirsiniz. 

Yalnızca yemeklerin yanında değil çay ve kahve sohbetlerinde tek başına da tüketebileceğiniz Cevizli ve Pekmezli Ekmek tarifinin detaylarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.