Evde Cupcake Nasıl Yapılır? Yeni Tarifler ile Cupcake Süsleme Teknikleri 

Cupcake’ler son yıllarda mutfakların popüler lezzetleri arasında yer alıyor. Elbette bu popülerliğin getirdiği mükemmeliyetçi baskılar olması da çok doğal.Hem lezzeti hem de görüntüsüyle dikkat çekmeyi başaran pasta tariflerini hazırladıktan sonra cupcake yapmak oldukça kolay gözükebilir. Aslında bu minik lezzetleri hazırlarken de dikkat edilmesi gereken bazı detaylar var. Pakmaya Cupcake Seti ve hem yapım hem de süsleme aşamasında kullanılacak birkaç kolay teknik sayesinde herkesi kendine hayran bırakacak görüntüsü, tarifi sır gibi saklanmış gibi duran özel lezzeti ile herkesi mest edecek cupcake’ler yapmak mümkün. 

Cupcake Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Güzel bir tarif hazırlamak için ilk adımdan son adıma kadar tüm püf noktalarına hakim olmak, elde edeceğiniz sonucun kusursuz olması açısından çok önemlidir. Hazırlayacağınız cupcake tarifinin malzemelerinden, cupcake süsleme tekniklerine kadar her aşamada dikkatli olduğunuz sürece en güzel sonucu elde edebilirsiniz. 

Cupcake hazırlamaya başlarken tarife girecek ekstra malzemelerin oda sıcaklığında olmasına mutlaka özen gösterin. Unu elemek, şeker ile yumurtayı kabarıncaya kadar çırpmak harika süslemeler için uygun bir alt yapı elde etmeniz için mutlaka dikkat etmeniz gereken detaylar arasında yer alıyor. Bu tarifleri hazırlarken klasik kek veya pandispanya tariflerinde olduğu gibi az karıştırmaya değil, çok karıştırmaya özen göstermelisiniz. Homojen bir karışım elde etmeniz başarılı sonuç almak için çok önemlidir. 

Cupcake Kreması 

Cupcake tarifini klasik mini kağıt kek kalıplarında yapılan kek tarifinden ayıran en önemli unsur bu minik lezzet bombalarının başta krema olmak üzere çeşitli malzemeler ile süslenmesi. Bir cupcake hazırlarken iç dolgusunda mutlaka krema olması gerektiğini unutmayın. İsterseniz renkli isterseniz de alışılmış şekilde vanilyalı ya da çikolatalı krema çeşitlerini kullanarak iç dolguyu yapabilirsiniz. Cupcake süsleme işlemlerine iç dolguyu tamamladıktan sonra gönül rahatlığı ile başlayabilirsiniz.

Özel Zamanlar İçin Cupcake Süsleme Teknikleri 

Krema Sıkma Aparatından Yardım Alın 

krema sıkma işlemi 

Evde cupcake süslemeniz gerektiği zaman profesyonel mutfaklardan çıkmış gibi gözüken sonuçlar elde edebilirsiniz. Tek tip bir süsleme yapmak yerine birbirinden farklı cupcake süsleme tekniklerini bir arada kullanabilirsiniz. Hazırladığınız kremayı farklı formlarda sıkmanıza yardımcı olacak aparatlar ile harika sonuçlar elde edebilirsiniz. 

Dekor Şekerler 

dekor şekerle süslenen cupcake'ler

Pakmaya Pasta Yardımcıları serisinde kolayca bulabileceğiniz süsleme şekerleri ile cupcake süsleme tekniklerinizi geliştirebilirsiniz. Kremanız ile uyumlu ya da kontrast renklere sahip süsleme şekerleri ile farklı sonuçlar elde edebilir ve yaratıcılığınızı sunumlarınıza yansıtabilirsiniz. 

Sadece Hayal Edin 

çeşitli süslemelerle dekore edilmiş cupcake'ler

Cupcake süslemek istediğiniz zaman kısa bir süre dolaplarınıza göz atın. Bir anda çok sayıda süsleme malzemesine sahip olduğunuzu göreceksiniz. Taze meyveler, şekerlemeler, pudra şekeri, kakao, pul çikolata ve çok daha fazlası leziz cupcake’ler hazırlamanız için sizi orada bekleyen malzemelerden sadece bazıları. 

Işıltılı Süsleme: Brownie Cupcake

brownie cupcake

Pakmaya Vanilyalı Cupcake Seti içerisindeki krema ile süsledikten sonra beyaz çikolata kaplı pembe, bakır renkli, sedef renkli boncuklar ile süsleyebileceğiniz bu leziz cupcake’ler ile harika sunumlar yapabilirsiniz. Başarılı bir şekilde cupcake süslemek istiyorsanız öncelikle kremanızın yeterince soğuduğundan emin olun ve kremanızı dekoratif bir şekilde sıkmanıza yardımcı olacak bir sıkma aparatı kullanın. Sonrasında kremanızın güzel görüntüsünü tamamlamak için süsleme boncuklarını kullanın.
Tarif için tıklayın.

Çikolatadan Gelen Zarafet: Çikolata Süslemeli Cupcake

çikolata süslemeli cupcake

Pakmaya Vanilyalı Cupcake Seti ile kolayca hazırlayabileceğiniz bu tarifte süsleme noktasında yaratıcılığınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Dekoratif bir şekilde kullanacağınız süsleme kreması ile cupcake’lerin görüntüsünü dilediğiniz gibi şekillendirdikten sonra taze meyveler eşliğinde Bitter Vermisel Pasta Süsü ile son dokunuşları dilediğiniz gibi yapabilirsiniz.
Tarif için tıklayın.