Altın Günlerinin Yıldızı Olacak Tatlı ve Tuzlu Tarifler

Altın günleri keyifli sohbetlerin ve hoş tariflerin paylaşıldığı, kadınlar tarafından her misafir ağırlamada olduğu gibi çok özen gösterilen organizasyonlardır. Misafirlerinizi ağırlarken onlara lezzetli tariflerin yanı sıra orijinal tatlar da sunmayı istiyorsanız menünüzde biraz değişiklik yapabilirsiniz. Hem sunumu hem de içeriği ile altın günlerinin yıldızı olacak tarifleri sizler için bir araya getirdik. 

İtalyan Lezzetine Türk Dokunuşu: Haşhaşlı Panna Cotta

İçeriğinde çok karbonhidrat bulunmayan, çok az şekerle oldukça lezzetli bir tatlı sunmanıza yardımcı olacak Haşhaşlı Panna Cotta, tüm misafirlerinizin dikkatini çekecek tariflerden birisi. Bu lezzete altın günü menünüzde yer verdiğiniz zaman önceden tarifini birkaç kopya hazırlayıp hemen isteyenlere vererek sohbetin bölünmesine engel olabilirsiniz. Hafifliği, sağlıklı içeriği ve şık görüntüsü ile günün yıldızı olacak bu tatlıda Pakmaya ŞefKrema’nın sağladığı doku ve lezzeti göz ardı etmeden tarifi paylaşmayı unutmayın.Altın gününüze tat katacak leziz Haşhaşlı Panna Cotta tarifinin detayları için tıklayın.

haşhaşlı panna cotta

Doğu Anadolu Lezzeti: Açma Kete 

Tel tel dağılan dokusu, kahvaltılardan ara öğünlere kadar pek çok menüde tercih edilmesi ve farklı yan malzemeler ile tüketilebilmesi ile gönlünüzü kazanacak Açma Kete altın günlerinin de favorisi olacak. Bu tarif altın gününde misafirlerinizden tam puan almanın yanı sıra siz hazırlık yaparken ev halkının da yemekten keyif alacağı bir lezzet sunuyor.

Dilerseniz tek başına dilerseniz peynir, zeytin, reçel, bal, pekmez veya tereyağı eşliğinde sunabileceğiniz Açma Kete’nin yumuşak ve kabarmış dokusunu elde etmek için Pakmaya Yaş Maya kullanmayı unutmayın. Bu yöresel lezzet Açma Kete tarifinin detaylarını öğrenmek için tıklayın. 

açma kete

Görüntüsü Yeter: Antep Fıstıklı ve Muzlu Tatlı

Misafirlerinize hafif ama gösterişli bir tatlı sunmak istediğiniz zaman rahatlıkla tercih edeceğiniz bu tarif yumuşak kreması, lezzet katmanları ve son kaşığa kadar insanın içini baymayan şeker oranı ile favoriniz olacak. Diyette olanlardan formunu koruyanlara kadar herkesin kolayca evet diyeceği bu lezzetin sırrı Pakmaya ŞefKrema’nın tarife kazandırdığı dokudan geliyor. Gösterişli sunumu ile herkesin dikkatini çeken Antep Fıstıklı ve Muzlu Tatlı tarifini uygulamak isterseniz detaylar için tıklayın. 

antep fıstıklı ve muzlu tatlı

3 Lezzet Katmanı 1 Tarif: Patatesli Mücver 

Mücver denildiği zaman akla gelen belirli tarifler vardır. Ara öğün ya da ara sıcak olarak ön plana çıkan kabak mücveri olurken kahvaltıların favorisi ise peynirli ve maydanozlu mücverdir. Patatesin çıtırlığı, havucun kendine has şekerli tadı ve mücver tariflerinin olmazsa olmazı kabak bir araya geldiğinde ise ortaya gerçek bir lezzet şöleni ve misafirlerinizi memnun edecek bir sonuç çıkıyor. Pakmaya Karbonat ile puf puf kabaran, dışı çıtır, içi ise yumuşacık olan Patatesli Mücver'in detaylı tarifine ulaşmak için tıklayın. 

patatesli mücver

Tadımlık Sunum Doyulmayan Lezzet: Sıcak Çikolatalı Brownie 

Misafir ağırlamayı seven herkesin eli de gönlü gibi boldur. Bir dilim daha diye edilen ısrarlar, bundan çok az şeker var lütfen ye diye geri çevrilen tabaklar altın günlerinin olmazsa olmazıdır. Konuklarına hoş lezzetler sunmak ancak porsiyon konusunda ısrarcı olmak istemeyenlerin severek tercih edeceği Sıcak Çikolatalı Brownie tarifi bir lokmada kendisini gösterecek kadar yoğun, ikinci lokmayı istetecek kadar da lezzetli bir tatlı. Pakmaya İçilebilir Çikolata ile enfes bir lezzete dönüşen Sıcak Çikolatalı Brownie tarifinin detaylarını öğrenmek için tıklayın.

sıcak çikolatalı brownie