Farklı ve Lezzetli: Yumurtalı Kahvaltı Tarifleri

“Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem / Ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı” demiş Cemal Süreya… Kahvaltı üzerine söylenmiş en güzel cümle, herhalde bu olsa gerek! Kahvaltı günün en güzel anıdır… Yeni gün önünüzde uzanıyor, enerjiniz yüksek, ihtimaller sonsuz!   Hele de işe ya da okula gitme acelesi olmadan, keyifle ve yavaş yavaş yeniyorsa, günün en güzel saatleri gerçekten de kahvaltı sofrasında geçer! Kahvaltının en keyifli yemeklerinden birisi de yumurta hiç şüphesiz… Yumurtalı kahvaltı tarifleri hem sizi doyurup yeni güne hazırlayacak hem de lezzeti ile kendine hayran bırakacak!

1. Kahvaltının Yıldızları Buluştu: Bıldırcın Yumurtalı Atıştırmalık Mini Poğaçalar

 

Sabahlara eşlik eden lezzetler arasında en sevilen yumurtaysa, en popüler de poğaçadır. Bu durum, biraz da mecburiyetten tabii.. Çoğu zaman ev ve iş arasında rastgele seçilmiş bir yerden alınan, sonrasında da direkt mideye oturan o tuhaf poğaçaları unutun! Kahvaltının iki yıldızını bir araya getiren bu tarif, hayat kurtaracak. Yumurtalı kahvaltı tarifleri ile sokak poğaçasına son! Önerimiz, haftasonunuzun bir saatini bu lezzetli poğaçalara ayırmanız yönünde… Bıldırcın Yumurtalı Atıştırmalık Mini Poğaça Tarifi, bütün hafta boyunca doyurucu ve lezzetli bir seçenek yaratacak. Tarifte listelenen malzemelerle 15 adet poğaça elde edebilirsiniz.

2. Sıcacık ve Hızlı Lezzet: Fırında Yumurtalı Ekmekler

 

Öncelikle acelesi olanları buraya alalım! Sabahları kahvaltı yapmak istiyor, ancak vakit bulamıyorsanız bu tarif tam size göre! Poğaça yemekten sıkılanlar, kahveyle karnını doyuramayanlar, bol protein almak isteyenler… Bu sorunun çözümü fırından geliyor! Fırında Yumurtalı Ekmek Tarifi 10 dakikada hazırlanıyor ve 15 dakikada pişiriliyor. Üstelik minimum malzemeyle maksimum lezzet yaratmayı ilke edinmiş yumurtalı kahvaltı tariflerinden biri! Bir kere ne kadar kolay yapıldığını fark edince, her sabah yapmak isteyeceksiniz.

3. En “Trendy” Tarif: Poşe Yumurtalı Avokado

 

Yumurtalı kahvaltı tarifleri, son zamanların en popüler meyvelerinden avokado ile devam ediyor! Latin Amerika’dan ülkemize gelen ve gittikçe her türlü yiyeceğin içerisine giren avokado, tabii ki kahvaltı sofralarına da geldi… Poşe Yumurtalı Avokado Tarifi, size daha önce hiç tatmadığınız harika bir kombinasyon sunuyor! Ekmeğinden yumurtasına her noktasında sizin emeğiniz olacak olan bu tarif, dostlarınızı ağırladığınız brunch sofralarına çok yakışacak. Tarifimiz bir saatte hazırlanır ve 25 dakika içerisinde pişer. Altı kişilik bir kahvaltı sofrası için idealdir.

4. İster Kahvaltıda İster Ana Yemekte: Sucuklu ve Yumurtalı Pizza

 

Sıradaki tarifimiz Sucuklu ve Yumurtalı Pizza Tarifi. İdeal bir Pazar kahvaltısının tüm unsurlarını içermekte. Aynı zamanda ana öğün olarak da tüketilebilir. İçinde sucuk, sivri biber, domates gibi sofraların vazgeçilmezleri var. Üzerine bir de yumurta eklenince, “yeme de yanında yat” dedirtecek bir tarif ortaya çıkıyor. Hamurunu da kendiniz yapmanıza izin veren bu tarifi, gönül rahatlığı ile çocuklarınıza yedirebilirsiniz. Onlar da bu lezzetli pizzaya bayılacaklar! Kim demiş yumurtalı kahvaltı tarifleri sadece kahvaltı içindir diye!? 

5. Ekmek Bandıran Lezzet: Biberli Göz Yumurta

 

Yumurta yemenin en güzel yanlarından bir tanesi de, o güzel pişmiş sarışına ekmek bandırmak! Ailece paylaşılan samimi sofralarda, ortada bir sahanda duran yumurtayı beraberce silip süpürmek, en güzel anılar arasında! Hem lezzeti ile sizi kendine hayran bırakacak hem de gün içerisinde ihtiyaç duyabileceğiniz tüm besin gruplarını bünyesinde toplayan bir tarif ile devam edelim. Biberli Göz Yumurta Tarifi, yumurtalı kahvaltı tarifleri ne kadar lezzetli olabilir, bunu bize kanıtlıyor. Üstelik yarım saat içerisinde hazır!

Herkese afiyet olsun!