BESLENME ÇANTASI TARİFLERİ: 5 PRATİK MUFFİN TARİFİ

Mis gibi kokuları ve nefis tatlarıyla kendisi küçük ama lezzeti büyük muffini sevmeyen yoktur. Muffin tarifleri, tatlı krizlerinin kurtarıcısı olmaya, kahvaltı sofralarınızı renklendirmeye ve hatta ara öğünlerde doyurucu bir seçenek arayanlara kadar geniş bir yelpazede tarifler sunar. Üstelik hem tatlı hem de tuzlu yapılabilmeleriyle her damak tadına hitap eder. En güzel yanı ise muffin yapmanın çok pratik olmasıdır. Hemen hemen herkesin evinde bulunan malzemelerle kolaylıkla yapılan muffin, çocukların da mutfağa ilk adımlarında yapabilecekleri tarifler arasındadır. Günün her saati keyifle tüketilebilen muffin, beslenme çantasının da favori lezzetleri arasında yer alıyor.

Beslenme çantası için hazırlayabileceğiniz 5 lezzetli muffin tarifini bu yazımızda derledik. Eğer muffin kalıplarınız hazırsa lezzetli bir yolculuğa beraber çıkalım.

1.    TAZE BİR LEZZET: ŞEFTALİLİ MUFFİN TARİFİ

Yaz aylarının sevilen lezzetleri arasında yer alan şeftali, muffinle kokusunu ve lezzetini bu tarifte birleştiriyor. Muffine doğal bir tatlılık katan şeftali, aynı zamanda dışına da hafif bir çıtırlık katacaktır. Fırında pişerken yaydığı kokusuyla çocukların yemek için beslenme saatini bekleyemeyeceğini garanti edebiliriz. Mutfağınızda tatlı bir lezzet şöleni vermek istiyorsanız Şeftalili Muffin tarifimize göz atmayı unutmayın.

2.    ÇİKOLATA PUDİNGLİ VE FRENK ÜZÜM KREMALI MUFFİN TARİFİ

Beslenme çantası için muffin tarifleri listemizin ikinci sırasında bir lezzet bombası var dersek haksız sayılmayız. Çocukların favorisi çikolatanın bu tarifte yer alması, zaten beslenme çantasına girmesi için başlı başlına bir sebep. Fakat bu kadarla da kalmıyor ve çikolataya, frenk üzümü de eşlik ediyor. Çikolatanın ve frenk üzümünün mükemmel uyumu dengeli bir lezzet sunuyor. Çikolata Pudingli ve Frenk Üzüm Kremalı Muffin tarifi için tıklayın.

3.    ÇİKOLATA TUTKUNLARINA: BOL ÇİKOLATALI MUFFİN TARİFİ

Sadece beslenme çantası için değil, 7’den 70’e her çikolata tutkunun bayılacağı bir lezzetle karşınızdayız. Bol çikolatalı muffin tarifimizin, çocukların beslenme saatini sabırsızlıkla beklemesinin sebebi olacağını iddia ediyoruz. Pratik bir şekilde yapılabilen, çikolata ile süslenen bu tarifimizde Pakmaya Çikolata serisi de yerini alıyor. Çocukların beslenme çantasında yerini alabilecek Bol Çikolatalı Muffin tarifi denenmeye değer.

4.    PAKMAYA İLE BİBERİYELİ MUFFİN TARİFİ

Muffin ile cupcake tariflerini birbirinden ayıran en önemli noktalardan biri muffinlerin tuzlu da olabilmesi. Böylece muffin günün her saatinde atıştırmalık bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Pakmaya Yaş Maya ile kabaran, biberiye ile lezzet kokan bu muffin tarifinin listede olmaması düşünülemezdi. Beslenme çantasında tuzlu bir lezzet olarak yerini alabilecek bu özel tarif için tıklayın.

5.    ÇİKOLATALI PUDİNGLE MUFFİN KEK TARİFİ

Listenin son tarifinde çocukların favori lezzeti çikolata ile karşınızdayız. Pakmaya Bitter Parça Çikolata muffine lezzet katarken, Pakmaya Çikolatalı Puding ise dış süslemede yerini alıyor. Tam bir çikolata şöleni sunan Çikolatalı Pudingle Muffin Kek Tarifi, çikolatasever herkesin favorisi olmaya aday. Söz konusu çikolata olunca bu özel muffin tarifi tabii ki beslenme çantasında da yerini alıyor. Çikolatalı Pudingle Muffin Kek Tarifi için tıklayın.

 

MUFFIN YAPIMININ PÜF NOKTALARI

Kek ile ekmek arasında kalmış bir besin olan muffin, aslında Amerika Birleşik Devletleri kökenli bir lezzet. Hem tatlı hem de tuzlu olarak tüketilebiliyor olması günün her saatine uygun bir atıştırmalık olarak öne çıkmasını sağlıyor. Günümüzde dünyanın dört bir yanında keyifle tüketilen muffinin yapımı pratik olsa da bazı püf noktalara dikkat etmek gerekiyor. ‘‘Muffin nasıl yapılır?’’ sorusu kadar merak edilen mükemmel muffinin nasıl yapılacağı da püf noktalara bağlıdır. Kusursuz bir muffin yapmanın yolu ise kalıplardan, malzemelerden ve yapım aşamalarından geçiyor. Mükemmel muffin yapımını anlattığımız içeriğimizi okuyarak siz de lezzetli muffin tarifleri yapabilirsiniz. Muffin yapımının püf noktaları yazımız için tıklayın.