Evde Dondurma Nasıl Yapılır? Yaza Özel Tarifler

“Yaz mevsiminin en gözde tatlısı nedir?” diye sorsak, sanıyoruz ki hemen herkesin tek bir yanıtı olur: Dondurma. Üstelik sevdiğiniz malzemelerle hazırlanan ev yapımı dondurmanın yerini hiçbir şey dolduramaz. Peki evde dondurma nasıl yapılır?

Özellikle küçük çocuklu ailelerin ve formunu korumak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği ev yapımı dondurma tariflerini uygulamak, aslında herkes için oldukça pratik. Yalnızca malzemelerinizi hazırlayın, tercih edeceğiniz yöntemi seçin ve dondurmanızı yapmaya başlayın. İşte hepsi bu kadar!

Pakmaya Mutfağın Yıldızı ailesi olarak sizler için bir araya getirdiğimiz dondurma yapımı püf noktaları ve yöntemlerini ise içeriğimizin devamında bulabilir ve birbirinden hafif tarifleri deneyerek yaza damga vuracak dondurmalar yapabilirsiniz.

Evde En Kolay Şekilde Dondurma Yapma Yöntemleri


Evde dondurma nasıl yapılır sorusuna birkaç farklı yöntemle yanıt verebilmek mümkün. Bu doğrultuda aşağıda sıraladığımız yöntemler arasından sizin için en pratik olana karar vererek dilediğiniz gibi ev yapımı dondurmalar hazırlayabilir ve ailenizle birlikte bu lezzetlerin tadını çıkarabilirsiniz. 

1. Ev yapımı dondurma için hazırlanan tüm malzemeler, dondurma makinesi aracılığıyla krem formunda bir dondurmaya dönüştürülebilir. 

2. Dondurma yapımı için gereken malzemeler bir kaba ilave edilir ve koyu bir kıvam alana kadar karıştırılır. Ardından kalıplara dökülen bu karışım soğuması için derin dondurucuya atılır.

3. Derin dondurucuda muhafaza edilen meyveler püre haline getirilir ve tercihe göre daha dondurma formunda bir tatlı elde etmek için mutfak robotunda çekilip servise hazır hale getirilir.

Yazın Tadını Çıkarmayı Sağlayacak Ev Yapımı Dondurma Tarifleri

Hazır yapılmış dondurmalar almak yerine hem ailecek keyifli zamanlar geçirmek hem de içeriğinde ne olduğunu bildiğiniz dondurmalar yapmak için hangi yöntemi izleyeceğinize karar verdikten sonra ise geriye sadece hangi tarifi uygulayacağınızı belirlemek kalıyor.

Pakmaya Mutfağın Yıldızı olarak size bu konuda da yardımcı olmak için lezzetiyle küçük-büyük herkesin beğenisini kazanacak 3 farklı dondurma tarifi vermek istedik:

Orman Meyveli ve Çikolatalı Dondurma Tarifi

Yaz mevsimine yakışan rengi ve damakları şenlendiren tadıyla orman meyveli ve çikolatalı dondurmanın ailenin en yeni favorisi olacağına eminiz. Kırmızı meyveleri dondurma kıvamına getirmenize yardımcı olacak Pakmaya ŞefKrema ve çikolata lezzeti için Pakmaya Sütlü Parça Çikolata’ya ihtiyaç duyacağınız orman meyveli ve çikolatalı dondurma yapımının tüm detayları için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Antep Fıstıklı ve Ballı Dondurma Tarifi


Daha önce birbirine bu kadar yakıştığını belki de pek fazla kişinin bilmediği Antep fıstığı ve bal ikilisi ile taçlanan dondurmanıza bir de portakal çiçeği suyu veya gül suyu ile aroma kattığınızı düşünün. Bu fikre bir de rendelenmiş portakal kabuklarını dahil edin. Hayal gücünü zorlayan lezzetiyle akılları baştan alacak Antep fıstıklı ve ballı dondurma tarifi için gereken diğer malzemeleri ise buraya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Çikolatalı Dondurma Tarifi

Sıradaki tarifimiz ise çikolata aşıkları için geliyor. Hazır dondurmaların rekabet dahi edemeyeceği lezzeti ile tadan herkesin kalbini çalacak çikolatalı dondurma tarifi için öncelikle Pakmaya Bitter Pul Çikolata, Pakmaya Kakao, Pakmaya Salep ve diğer malzemeleri tezgahın üzerine çıkarmanızda fayda var. Tarifi uygularken elinizin altında olacak bu malzemeler ile pratik bir şekilde evde nasıl çikolatalı dondurma yapabileceğinizi öğrenmek için buraya tıklamanız yeterli!