Kokusuyla Ayrı, Dokusuyla Ayrı Cezbeden 4 Farklı Muzlu Kek Tarifi

Sizce dünyanın en sevilen meyvelerinden muzun, lezzetine lezzet kattığı tatlı tariflerine “hayır” diyebilen var mıdır? Bizce de yoktur. Çünkü kendisini pastalara, tartlara, sütlü tatlılara, yani aklınıza gelebilecek her tarifte denedik ve onayladık: Gerçekten muz hemen her tatlı tarifine çok yakışıyor! Ama galiba en çok da kek tariflerine yakışıyor. İşte tam da bu yüzden bugünkü içeriğimizde Pakmaya Mutfağın Yıldızı’nın en favori muzlu kek tariflerini sizin için sıraladık.

O halde gelin, kendine hayran bırakacak birbirinden leziz 4 muzlu keki birlikte inceleyelim.

1. Armutlu ve Muzlu Kek 

Tarif başlığında birbirinden farklı bu iki meyveyi bir arada görünce herhalde ortaya çıkacak lezzeti tahmin edememişsinizdir. O zaman size biraz ipucu verelim. Pakmaya Mayalı Kek Harcı Sade ile mükemmel şekilde kabaran, yumuşacık yapısıyla ve görüntüsüyle de iştahları kabartan, bu da yetmezmiş gibi armutlu ve muzlu aromasıyla hayranlık uyandıran bu lezzet hem çayın yanında hem de kahveyle mükemmel gidiyor. 

Eğer ipuçlarımız yeterli gelmediyse bir de kendiniz denemeye ne dersiniz? Armutlu ve muzlu kek tarifinin tüm detayları için buraya tıklamanız yeterli!

2. Muzlu ve Çikolata Soslu Kek


Muza en çok hangi lezzet yakışır? Tabii ki çikolata. Şimdi bu iki lezzeti Pakmaya Mayalı Kek Harcı Kakaolu ile ideal şekilde kabaran bir kek tarifinde birleştirin. İşte muzlu ve çikolata soslu kek tarifinin lezzet sırrını bulmaya çok yaklaştınız. Bu sırrı tamamen çözmek için tek yapmanız gereken muzlu ve çikolata soslu kek tarifinin detaylarına göz atmak!

3. Muzlu ve Tarçınlı Kek

Üzerini süsleyen uzunlamasına kesilmiş muz dilimleri ile görür görmez muzlu bir kek olduğunu anlayacağınız, fakat tarçınla taçlandırılan muhteşem lezzetini ilk dilimi tadana kadar hayal edemeyeceğiniz bu keki yapması ise oldukça pratik. Pakmaya Mayalı Kek Harcı Sade ile her seferinde mükemmel şekilde kabaran muzlu ve tarçınlı kek tarifinin yapım aşamalarını buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

4. Muzlu ve Çikolata Dolgulu Kek


Muzlu kek tariflerini sıraladığımız listemizin son sırasında ise sürprizi içinde saklı bir tarifimiz var. Pakmaya Mayalı Kek Harcı Kakaolu ile kabardıkça kabaran, Pakmaya Çikolatalı Pasta Kreması ile tadına doyulmayan lezzetine ulaşan, Pakmaya Bitter Çikolatalı Sos ile de mutluluk seviyesini zirveye çıkaran muzlu ve çikolata dolgulu kek tarifinin tüm detaylarına ulaşmak için tek yapmanız gereken buraya tıklamak!