KİŞİLİK
HAZIRLAMA DK
PİŞİRME DK

Kremalı Çilekli Şeker İlavesiz Sütlaç

Sütlaç tarifini bambaşka ve pişmanlatmayan şekilde yorumlayan Pakmaya'dan Kremalı Çilekli Şekersiz Sütlaç Tarifi! Pakmaya Şeker İlavesiz Sütlaç ile tatlılarını hem pratik hem tam kıvamında hem de dilediğin gibi tatlandırarak hazırlayabilirsin. 

Geleneksel Türk tatlısı deyince akla gelen ilk lezzetlerden biri de sütlaç. Yüzyıllardır keyifle tüketilen sütlaç, oldukça basit malzemelerle yapılan bir tatlıdır. Sütlaç tarifi için ihtiyaç duyulan temel malzemeler pirinç ve süttür. Geleneksel olarak şekerle tatlandırılan sütlaç, diyet yapan ya da şeker kullanmayı tercih etmeyenleri zaman zaman üzebilecek bir tatlıdır. Biz de diyet tarifler arayanlar için lezzetli bir sütlaç tarifi hazırladık. Geleneksel sütlaç tarifinin dışında farklı tatlı tarifleri arayanlar için de pratik ve lezzetli Kremalı Çilekli Şeker İlavesiz Sütlaç Tarifi misafirlerinize lezzetli bir ikram alternatifi olacak. 

Pakmaya Şeker İlavesiz Sütlaç ile sütlaç yapmak çok daha pratik. Geleneksel sütlaç yaparken uygulanan pirinçlerin nişastadan temizlenmesi için yıkama sürecine ve pirinçlerin haşlanması sürecine gerek yok.

Kremalı Çilekli Şekersiz Sütlaç Tarifi İçin Malzemeler Nelerdir?

Pakmaya Şeker İlavesiz Sütlaç ile pratik bir şekilde hazırlayacağınız tarifi bal ile tatlandırıp, çilek ile lezzet katacağız. Şekersiz tarif için ihtiyacımız olan malzemelere göz atalım.

Kreması için:

 • 100 - 150 gram Pakmaya ŞefKrema
 • 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi tozu
 • 1 yemek kaşığı bal

Süslemek için: 

 • 4-5 adet çilek

Kremalı Çilekli Şekersiz Sütlaç Tarifi Nasıl Yapılır? 

 • Pakmaya Şeker İlavesiz Sütlaç paketinin tamamını tencereye boşaltın. 
 • Üzerine sütü ekleyip karıştırın. Orta ateşte devamlı karıştırarak pişirin. Kaynama başladığında balı ilave edin, ocağı kısın ve 5 dakika daha pişirmeye devam edin.
 • Ocaktan aldıktan sonra ara ara karıştırarak sütlacı soğutun.
 • Çilekleri yıkadıktan sonra kurulayın ve blenderdan geçirin
 • Püre halindeki çilekleri soğuyan sütlaca ekleyip karıştırın. Pirinç ve çilekler homojen olacak şekilde kaselere paylaştırın.
 • Ayrı bir kapta soğutulmuş Pakmaya ŞefKrema’yı mikser ile istenen kıvama gelinceye kadar çırpın. Balı ve Hindistan cevizi tozunu ilave ederek kaşıkla nazikçe karıştırın.
 • Krema karışımını çilekli sütlacınızın üzerine küçük bir sıkma torbasıyla sıkın ya da tatlı kaşığı ile şekil vererek ekleyin.
 • Servis yapmadan önce taze çileklerle süsleyin.

Tam Kıvamında Sütlaç Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

İster şeker ilavesiz sütlaç isterseniz geleneksel sütlaç yapın, bazı püf noktalara dikkat ederek tam kıvamında ve lezzetli sütlaçlar yapabilirsiniz.

 • Sütlacı pişirirken altını tutturmamak önemlidir. Bu nedenle pişirme süreci boyunca sürekli karışıtırılmalıdır.
 • Kullanılan pirincin kalitesi sütlacın kıvamına ve dokusuna etki eder. Sütlaç tariflerinde yüksek kaliteli pirinç kullanmaya özen gösterilmelidir. 
 • Çilekli sütlaç tarifinde, çilek püresini eklemek için sütlacın soğumasını bekleyin. Böylece eklenen çilekler pişmez. 
 • Eğer geleneksel bir tarifle sütlaç yapacaksanız pirinçleri nişastadan temizlemek için mutlaka güzelce yıkayın. Pirinçlerin yıkanması sütlacın kıvamını etkiler. 
 • Sütlacın kıvamını etkileyen bir diğer faktör ise pirinçlerin haşlanmasıdır. Pirinçlerin haşlanması sırasında pirinçlerin sert kalması veya tamamen dağılması sütlaçın kıvamını etkileyebilir. Bu nedenle pirinçlerin haşlanırken dikkatli olunmalıdır.
 • Sütlacın lezzetini etkileyen en önemli faktörse sütün kalitesidir. Kaliteli bir süt kullanarak daha lezzetli sütlaç yapabilirsiniz. 

Mutlaka Denemeniz Gereken Sütlaç Tarifleri

Pakmaya Şeker İlavesiz Sütlaç ya da Pakmaya Sütlaç ile yapabileceğiniz biribirinden lezzetli tarifleri sizin için derledik. Farklı lezzetlerde hazırlanan bu tarifleri mutlaka denemelisiniz. Hem şeker ilavesiz tarif hem de geneksel Pakmaya Sütlaç ile hazırlayabileceğiniz Fırın Sütlaç Tarifi geleneksel lezzetseverler için öne çıkıyor. Orman meyveleri ve bitter çikolatanın lezzetini sütlaçta bir araya getirmek isteyenler için Böğürtlenli ve Çikolata Parçacıklı Sütlaç Tarifi favoriler arasında yerini alacak. Portakal sezonunda farklı bir lezzet arayanlar için Portakallı Sütlaç Tarifi denenmesi gereken sütlaç tariflerinden biri. Pakmaya Şeker İlavesiz Ürünler ile Pişmanlatmayan Tatlılar

Pakmaya şeker ilavesiz ürünler ile şeker miktarını kendisi ayarlamak isteyenler için yeni ürünler sunuyoruz. Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek sunduğumuz ürünlerle şeker ilavesiz tarif yapmak çok kolay. Geleneksel lezzetleri en pratik haliyle evinizde hazırlayabilir ve tatlılık oranını kendiniz ayarlayabilirsiniz.