Evdeki Malzemelerle Yapabileceğiniz 18 Ekmek Tarifi

Evde zaman geçirdiğimiz bu bugünlerde, dünyanın hemen her yerinde olduğu gibi siz de gıda ihtiyaçlarınızı evde karşılamaya çalışıyor olmalısınız. Bu dönemde her gün başka bir ekmek çeşidi tüketmek ise hiç de imkansız değil.

Hatta Türk sofra geleneğinin vazgeçilmezi olan ekmek çeşitlerini aslında her evde bulunan malzemelerle ve mayalı ekmek harçlarımızla daha pratik bir şekilde yapabileceğinizi söylesek, ne dersiniz? İşte Mutfağın Yıldızı’ndan evden çıkmaya gerek bile duymadan, çeşitli malzemelerle zenginleştirebileceğiniz, birbirinden leziz 18 farklı ekmek tarifi...

1. Mayalı Ekmek

mayalı ekmek

Kahvaltıda, öğle yemeğinde veya akşam yemeğinde sofranızın başköşesinde yer alacak yumuşacık ve mayalı ekmekleri yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler; 
Pakmaya Yaş Maya, şeker, tuz, ılık su, zeytinyağı, un, süt ve yumurta. Evinizin konforunda ve lezzetli mayalı ekmekleri nasıl yapabileceğinizi öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

2. Beyaz Ekmek

Kendi mutfağınızda klasik beyaz ekmek yapmak, Pakmaya Ekşi Mayalı Beyaz Ekmek Harcı ile düşündüğünüzden daha kolay olabilir. Temel besin kaynaklarımızdan biri olan beyaz ekmek tarifi için gereken diğer malzemeler ise yalnızca buğday unu, tuz, ılık su ve zeytinyağı. Hemen evinizde beyaz ekmek yapımına başlamak için buraya tıklayarak tarif detaylarına ulaşabilirsiniz.

3. Esmer Ekmek

Siz de esmer ekmek sevenlerdenseniz, Pakmaya Ekşi Mayalı Esmer Ekmek Harcı ile kolaylıkla hazırlayabileceğiniz lezzetli mi lezzetli esmer ekmek tarifimiz tam da size göre! 

4. Kahvaltı Ekmekleri

kahvaltı ekmeği

Biz adına Kahvaltı Ekmekleri desek de siz tattıktan sonra bu ekmekleri günün her saati tüketmek isteyebilirsiniz. Pakmaya Instant Maya ile ideal kabarıklığa ulaşan lezzetli ve besleyici Kahvaltı Ekmekleri tarifine ulaşmak için tıklayın.

5. Sütlü ve Kuru Meyveli Mayalı Ekmek

kuru meyveli ve mayalı ekmek

Hem besleyici, hem lezzetli, hem de görüntüsüyle iştahları kabartan Sütlü ve Kuru Meyveli Mayalı Ekmek yapımı da oldukça basit adımlara sahip. Pakmaya Instant Maya ile evdeki malzemeleri değerlendirerek yapabileceğiniz bu enfes tarif; yalnızca öğünlerde değil, çayın yanında atıştırmalık olarak tüketmek için de son derece ideal.

6. Çeşnili Çiçek Ekmek

çeşnili çiçek ekmek

İçinde Akdeniz esintileri barındıran Çeşnili Çiçek Ekmek tarifi; kokusuyla baharı evinize getirme konusunda iddialı. Pakmaya Yaş Maya ile hazırlanan Çeşnili Çiçek Ekmek tarifinin iddialı olduğu bir diğer konu ise tadına doyum olmayacak bir lezzete sahip olması.

7. Sütlü Ekmek

sütlü ekmek

Yumuşacık ve puf puf kabarmış ekmeklerden hoşlananlar için de elbette bir önerimiz var: Sütlü Ekmek tarifi. Üstelik Pakmaya Instant Maya ile puf puf kabaran ekmekler elde etmek de oldukça kolay. Sütlü Ekmek tarifi için gerekli olan diğer malzemeleri ise buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz

8. Tavada Kolay Çiçek Ekmekli Mıhlama

tavada çiçek ekmekli mıhlama

Karadeniz’in en güzel lezzetlerinden muhlamayı lezzetiyle akılları baştan alan çiçek ekmekle buluşturuyoruz ve Pakmaya Instant Maya ile hazırlanan Tavada Kolay Çiçek Ekmekli Mıhlama tarifini mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz. Bir defa tattıktan sonra, Tavada Kolay Çiçek Ekmekli Muhlamanın kahvaltılarınızın vazgeçilmezi olacağından kesinlikle eminiz.

9. Çikolatalı Ekmek

çikolatalı ekmek

Yeni ve leziz tarifler denemekten hoşlanıyor, çikolatadan da vazgeçemiyorsanız Pakmaya Kuru Maya ile hazırlanan Çikolatalı Ekmek tarifinin tam da size göre olduğunu söylemek isteriz. İçinde sürprizler barındıran ve çocukların keyifle tüketeceği Çikolatalı Ekmek tarifinin detayları için buraya tıklayın.

10. Parça Çikolatalı Ekmek (Çocuklar İçin)

parça çikolatalı ekmek

Konu çikolatalı tatlardan açılmışken Parça Çikolatalı Ekmek tarifini de listeye almamak olmazdı. Pakmaya Kuru Maya ile hazırlanan ve üzerindeki çikolata süslemesiyle önce iştahları açacak, sonra içerisindeki çikolata ve kuru üzüm lezzetiyle de kendine hayran bırakacak Parça Çikolatalı Ekmek tarifi, özellikle çocukların beğenisini toplayacak!

11. Zeytinli Ekmek (Çocuklar İçin)

zeytinli ekmek

Evde en çok yapmak durumunda kalacağınız ekmek tarifinin Zeytinli Ekmek olacağını iddia edebiliriz. Çünkü Pakmaya Instant Maya ile hazırlayacağınız bu ekmek, sempatik görüntüsü ve lezzetiyle çocuklarınızın yeni favorisi olacak! Besleyici ve doyurucu Zeytinli Ekmek tarifi, ne olursa olsun “aç değilim!” diyen çocukların bile aklını başından alacak!

12. Menemenli Sıcak Ekmek

menemenli ekmek

Kahvaltı sofralarının yıldızı menemeni sıcacık bir ekmekle birlikte yeme teklifine kim “hayır” diyebilir ki? Üstelik Pakmaya Ekşi Mayalı Beyaz Ekmek Harcı ile ek bir kabartıcı kullanmaya gerek duymadan ideal kabarıklıkta ve lezzette ekmekler elde edebilirsiniz. Her iki lezzeti bir arada sunan Menemenli Sıcak Ekmek tarifinin detayları ise burada!

13. Çavdar Unlu Mini Ekmekler

çavdar unlu mini ekmek

Hem lezzetli hem de doyurucu ekmek tarifi arayışında olanların gözdesi olacak Çavdar Unlu Mini Ekmek tarifi, içeriğindeki keten tohumu ve yulaf kepeği ile formunuzu korumanıza da yardımcı olacak. Besleyici bir ekmek elde etmenize yardımcı olacak Pakmaya Ekşi Mayalı Esmer Ekmek Harcı ile evinizde kolaylıkla Çavdar Unlu Mini Ekmekler yapabileceksiniz.

14. Kahvaltı Ekmeği

kahvaltı ekmeği

Zeytinli, peynirli, domatesli enfes bir kahvaltıyı ekmeğe sığdırdık ve Pakmaya Ekşi Mayalı Beyaz Ekmek Harcı ile hazırlanan Kahvaltı Ekmeği tarifini geliştirdik. Adının hakkını veren Kahvaltı Ekmeği’ni tabii ki kahvaltı dışındaki öğünlerinizde de keyifle tüketebilirsiniz.

15. Cevizli ve Pekmezli Ekmek

cevizli ve pekmezli ekmek

Kahvaltıların tatlı yoldaşı pekmezi, besleyiciliği ile ön plana çıkan cevizi ve mutfakta size pratiklik kazandıracak Pakmaya Ekşi Mayalı Esmer Ekmek Harcı kullanarak hazırlayacağınız ekmekler, çayın yanında tek başına dahi tüketilebilecek kadar doyurucu özelliğe sahip. Yaban mersini süslemesiyle tadına tat katacağınız Cevizli ve Pekmezli Ekmek tarifinin ayrıntıları için ise buraya tıklayabilirsiniz.

16. Yeşil Mercimekli Kapya Biberli Çorba ve Çavdarlı Ekmek

yeşil mercimekli kapya biberli çorba ve çavdarlı ekmek

Ayrı ayrı da enfes olan, ama beraberken daha da enfes olan Yeşil Mercimekli Kapya Biberli Çorba ve Çavdarlı Ekmek tarifini bir kez denedikten sonra bir daha vazgeçemeyeceğinizden eminiz. Çünkü biz de vazgeçemedik! Pakmaya Ekşi Mayalı Esmer Ekmek Harcı sayesinde mükemmel şekilde kabaran ve doyumsuz bir lezzete ulaşan çavdarlı ekmekleriniz, çorbanıza çok yakışacak.

17. Zeytinli ve Biber Soslu Ekmek

zeytinli ve biber soslu ekmek

Her öğünde keyifle tüketebileceğiniz Zeytinli ve Biber Soslu Ekmek tarifi, lezzetiyle tüm ev halkının kalbini fethedecek. Pakmaya Ekşi Mayalı Esmer Ekmek Harcı ile dilediğiniz zaman oldukça pratik bir şekilde hazırlayacağınız Zeytinli ve Biber Soslu Ekmek tarifinin çayın yanında tek başında tüketildiğinde bile doyurucu özellikte olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

18. Yulaflı ve Kabak Çekirdekli Esmer Ekmek

yulaflı ve kabak çekirdekli esmer ekmek

Son derece besleyici Yulaflı ve Kabak Çekirdekli Esmer Ekmek tarifi de evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bir diğer ekmek çeşidi olarak karşımıza çıkıyor. Pakmaya Ekşi Mayalı Esmer Ekmek Harcı ile hazırlayacağınız Yulaflı ve Kabak Çekirdekli Esmer Ekmek tarifinin her seferinde aynı lezzeti sunacağından emin olabilirsiniz.