Hazır Puding Nasıl Yapılır? Lezzet Dolu Puding Tarifleri

Yoğun bir kıvam, kolay yapılan ve kolay yenen bir tatlı, dayanılmaz bir lezzet… Nefis bir pudinge kim hayır diyebilir? Öteki tatlılara göre oldukça kolay hazırlanma biçimi, yaratıcılığa izin veren sunum seçenekleri ve yumuşacık lezzeti ile puding en sevilen tatlar arasında yer alıyor. Hem lezzetli, hem de çok eğlenceli! Üstelik oldukça da pratik, adeta beş dakikalık iş… Sizler için hazırladığımız bu yazıda, hazır puding nasıl yapılır sorusuna cevap arayacağız ve birbirinden lezzetli puding tariflerini sizlerle paylaşacağız

Hazır Puding Nasıl Yapılır?

Puding çok zor bir tatlı olmasa da, mutfakla arası pek olmayanlar için biraz zorlayıcı duruyor. Aklınızda pudinge dair çeşitli sorular olabilir… “Hazır puding nasıl yapılır?”, “Görülüğü kadar kolay mı?”, “Ya kıvamını tutturamazsam?” Bütün bunlara cevap vermek için, öncelikle hazır puding nasıl yapılır ona bakacağız!
Öncelikle hazır puding yapmaya yardımcı olacak malzemelere bakalım

1 paket dilediğiniz lezzete sahip Pakmaya hazır puding çeşidi
750 ml ya da yaklaşık 3.5 bardak ılık süt
Derin bir tencere
Karıştırmak ve pay etmek için bir kaşık
Servis tabakları

Sıra geldi hazır puding nasıl yapılır öğrenmeye!
1. Adım: Derin bir tencere içerisine, bir paket toz halindeki puding karışımı dökülür. Paketin tamamının kulla-nıldığından emin olunmalıdır.
2. Adım: Puding karışımının üzerine 750 ml yani yaklaşık 3.5 su bardağı süt eklenir. 
3. Adım: Tencere, orta ateşe ayarlanan ocak üzerine alınır, Başlangıçta tozun süt ile homojen bir bütün haline gelmesi için karışım kaşık yardımı ile karıştırılır. Daha sonra topaklanmaya önlemek adına karıştırma işlemi ara ara tekrarlanır. Altında yanan ateş süreç boyunca orta ayarda tutulmalıdır.
4. Adım: Tenceredeki puding tamamen kıvam alana kadar ateşte tutulmalıdır. Sonrasında ocaktan alınır.
5. Adım: Pudingler servis kaplarına eşit miktarda dağıtılır. Önce oda sıcaklığında bir süre soğuması beklenir. Daha sonra buzdolabında tamamen katılaşana kadar tutulur.

İşte, hazır puding nasıl yapılır sorusunun cevabı bu kadar kolay!

Hazır Puding ile Nefis Tarifler

Hazır puding nasıl yapılır öğrendiğimize göre, sıra geldi bu pudingle yapılacak enfes tariflere göz atmaya.

1. Zıt Lezzetlerin Muhteşem Uyumu: Çikolatalı ve Kuru yemişli Portakallı Puding

çikolatalı portakallı puding


Çikolata ve portakal… Biri sütün ve kakaonun muhteşem birleşimi, kremsi tadı ile herkesin sevgilisi. Öteki asitli ve tatlı yapısıyla en favori meyvelerden biri, ferahlatıcı ve serinletici… Çikolatalı ve portakallı hazır puding, bu iki zıt lezzeti bir araya getiriyor ve ortaya harika bir karışım çıkıyor. Hazır puding nasıl yapılır öğren-dikten sonra, bunu basit bir tarifte denemek, ancak ortaya gurmelere layık bir lezzet çıkartmak istiyorsanız; bu tarif tam size göre!

Çikolatalı ve Kuru Yemişli Portakallı Puding Tarifi, yeni favoriniz olmaya aday. Pudingi yukarıda anlatıldığı gibi pişirdikten sonra birbirinden lezzetli kuruyemişler ve portakal dilimleri ile süslemeniz yeterli olacaktır. Mutfakta yeni olanların bile kendi güvenini tazeleyecek bu tarifi mutlaka denemelisiniz.Tarif için tıklayın.

2. Hem Yumuşak Hem Çıtır: Haşhaş Tohumlu Puding

haşhaş tohumlu puding

Pudingin en güzel yanı, yumuşacık dokusu… Onu diğer tatlılardan ayıran, her yaştan insanın sevgilisi yapan belki de bu kendine has yapısı. Peki, bu yumuşaklığa biraz çıtırtı katmaya ne dersiniz? Haşhaş Tohumlu Puding Tarifi, pudingin o yumuşak aromasına haşhaş tohumunun enfes lezzetini katıyor ve ortaya harika bir birliktelik çıkıyor. Hazır puding nasıl yapılır açıklamasındaki adımları takip edin, ocaktan almadan önce lezzet sırrı olan tereyağını ekleyin. Üzerini süslemek için haşhaş tohumunun yanı sıra hafif ekşi tatlı ile çikolatalı pudinge hoş bir kontrast oluşturacak olan frambuaz tanelerini ve taze bir dokunuş için nane yapraklarını ekleyin. Sonuç sizi kendine hayran bırakacak.

3. Doyumsuz Bir Lezzet: Elmalı ve Cevizli Karamelli Puding

elmalı ve cevizli karamelli puding

Hazır pudinglerin en güzel yanı, mutfakta yaratıcılığa sonsuz alan tanımaları… Bir kere hazır puding nasıl yapılır konusunu çözdükten sonra, yapmanız gereken tek şey farklı malzemelerle bu pudingi zenginleştirmek. Meyveler ke kuruyemişlerin yanı sıra, öteki süt ürünleri de bu zenginleştirme sürecinde size yardımcı olabilir. Elmalı ve Cevizli Karamelli Puding Tarifi içerisinde bu durumun güzel örneklerinden birini görüyoruz. Yukarıda belirttiğimiz hazır puding nasıl yapılır adımlarını takip ettikten sonra, krema ekleyerek bu pudingi sıradan bir karışımdan sıra dışı bir tatlıya çevirebilirsiniz. Tarifimizde karamelli pudingin tadını tamamlaması için elma, ceviz ve Hindistan cevizi tozu kullanılmıştır.Tarif için tıklayın.

4. Farklı Bir Lezzet Arayanlara: Çikolata Soslu Orman Meyveli İncirli Puding

orman meyveli incirli puding

Çikolatalı, karamelli, güllü ve Türk kahveli… Listemizde bu noktaya kadar birbirinden farklı hazır puding çeşitlerini kullandık. Sırada çok daha farklı bir lezzet var. Meyve sevenleri de buraya alalım! Hem mevsiminde dalından taze koparılmış halde, hem tatlıların içerisinde, hem de reçel olarak çok sevilen bir meyve var sırada: İncir! Çikolata Soslu Orman Meyveli İncirli Puding Tarifi, bu müthiş meyveyi puding olarak sizlere getiriyor.

Üzerini süslemek için orman meyvelerine ihtiyaç var. Orman meyveleri; frambuaz ve Frenk üzümü karışımı ile elde ediliyor. Bu meyveler özellikle tatlılara çok yakışıyor çünkü hafif ekşi lezzetleri ile tatlıların şekleri yapıları karşısında güzel bir kontrast oluşturuyorlar. Meyveleri de yerleştirdikten sonra, tatlınızın üzerini pul bitter çikolataların benmari usulü eritilmesi ile elde edilen çikolatalı sos ile süsleyebilirsiniz.