Yaz Aylarının Vazgeçilmezi: Dondurmalı Tatlılar

Yaz sıcaklarının iyiden iyiye kendini hissettirmeye başladığı şu günlerde, “Ne yapsak da serinlesek?” diye düşünüyorsanız, size harika bir önerimiz var! Dondurmalı tatlılar, yaz sofralarınıza keyif katmaya geliyor… Sıcak havaların vaz geçilmezi, hafif ve pratik dondurmalı tatlılar ile mutfaklarınıza renk gelecek. Yapması kolay, kalorisi az, tadı enfes tariflerimiz sizleri bekliyor!

1. Biraz Ekşi Biraz Tatlı: Limonlu Dondurma

Canınız dondurma çekti, ancak uzun uzun dondurmalı tatlılar yapacak vaktiniz yok! Sıradan bir külahta dondurma ise sizi kesmeyecek gibi… Hem pratik bir şeyler hazırlamak istiyorsunuz hem de farklı bir lezzet olsun diyorsunuz… Bu durumda Limonlu Dondurma Tarifi tam size göre. İnanılmaz ama, bu dondurmayı hazırlaması sadece 10 dakika sürüyor! Evet, yanlış okumadınız! Dondurmalı tatlılar arasında en pratiği olan limonlu dondurma; krema, pudra şekeri ve 1 limonun suyu ve kabuğu ile elde ediliyor. Servis ederken nane yaprakları kullanarak ferahlığı iki kat arttırabilirsiniz.

2. Bulutlardan Gelen Yumuşacık Bir Lezzet: Dondurmalı Köpük Sandviç

Çocukluğumuzun lezzeti beze, dondurmalı tatlılar ile mutfağa geri dönüş yapıyor. Dondurmalı Köpük Sandviç Tarifi, bulut gibi yumuşacık beze arasında nefis dondurmayı sizlere sunuyor. Bezenin yapılışı için dört adet yumurta, tuz, tartar ve pudra şekeri yeterli olacaktır. Bu yumuşacık köpük yapıları ortaya çıkardıktan sonra arasında vanilyalı dondurma koyarak servis edebilirsiniz. Çocuklar için harika bir atıştırmalıktır! Farklı dondurma seçenekleri ile farklı lezzet denemelerine imza atabilirsiniz. 

3. Meyve Ferahlığı Mutfaklarda: Meyveli Pratik Dondurma

Bazen sıcaktan o kadar çok bunalırız ki, buz gibi bir bardak su ya da soğuk bir duş bizi kesmez… Daha fazlasına ihtiyaç duyarız, sanki iç organlarımızın bile serinlemeye ihtiyacı vardır! Neyse ki böyle dakikalarda içimizi serinletecek harika dondurmalı tatlılar imdada yetişiyor… Meyveli Pratik Dondurma Tarifi de bu lezzetlerden bir tanesi. Yapraklarından ayıklanmış olan çilek ve böğürtlenlerin pudra şekeri ile karıştırılıp dondurulmasından oluşan bu dondurmalı tatlı, hem lezzetli hem de sağlıklı. Tamamen meyvelerle elde edildiği için çocuklarınıza güvenle yedirebilirisiniz.