Çıtır Lezzetiyle Akılları Baştan Alacak Milföy Tatlısı Tarifleri

Dünyanın pek çok mutfağında kendine yer bulmuş bir malzeme olan milföy, tuzlu ve tatlı tariflerde sıklıkla kullanılıyor. Ülkemizde genellikle börek yapımında tercih edilse de harika bir tatlı malzemesi olan milföyü bugün biz de tatlı tariflerinde kullanacağız ve sizler için 7’den 70’e herkesin gözlerinden kalpler çıkaracak 6 farklı milföy tatlısı listeleyeceğiz.

Listemizdeki milföylü tatlı tarifleri sayesinde siz de ister akşam yemeği sonrasında ailenizle tatlı saatler geçirebilir, ister çay saatlerine neşe katabilir, isterseniz de misafirlerinize harika lezzetler ikram edebilirsiniz. Karar size kalmış! 

Mutfakların Yıldızı Olacak 6 Farklı Milföy Tatlısı

İşte doyumsuz tatların yaratıcısı Pakmaya Mutfağın Yıldızı’ndan şahane görüntüsü ve enfes lezzetiyle herkesin beğenisini kazanacak 6 farklı milföy tatlısı tarifi...

1. Çilekli Milföy Pasta

çilekli milföy pasta

Çilekli milföy pasta tarifi; çıtır çıtır formu, milföy katmanları arasındaki yumuşacık kreması, taze çilek dilimleri ve tatlıya son dokunuşu yapan Pakmaya Pudra Şekeri ile favori lezzetleriniz arasında yer almaya aday! Üstelik yapımı da oldukça kolay aşamalardan oluşuyor. Çilekli milföy pastanın yapım sürecini öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz. 


2. Milföy Kasesinde Puding

milföy kasesinde puding

Klasik tatlı tariflerine alternatif arıyorsanız, milföy kasesinde puding tarifi sizin için mükemmel bir seçenek olacaktır. En beğenilen milföy tatlısı tariflerinden biri olan bu tarif için çok fazla malzemeye de ihtiyacınız yok. 

Milföy kasesinde puding tatlısı; benzersiz bir lezzete sahip Pakmaya İncirli Puding, süt, Pakmaya ŞefKrema, hazır milföy hamuru ve tatlının albenisini artıracak Pakmaya Bitter Pul Çikolata ile harikalar yaratılabileceğinin adeta kanıtı niteliğinde!

3. Milföylü Çikolata Lokmaları

milföylü çikolata lokmaları

Milföylü tatlılar listemizin bu üyesi ise özellikle çocuklardan tam not alacak bir tarif olarak karşımıza çıkıyor. Karşı konulamaz çikolatalı lezzetini Pakmaya Bitter Parça Çikolata’ya borçlu olan milföylü çikolata lokmaları, evinizin en yeni gözdesi olacak!

4. Milföylü Muhallebi

milföylü muhallebi

Akşam aniden bastıran tatlı isteğine mükemmel bir çözüm olabilecek milföylü muhallebi tatlısı, hazır milföy ve lezzetiyle damakları bayram ettiren Pakmaya Damla Sakızlı Muhallebi sayesinde pratik bir şekilde hazırlanabiliyor. Ancak uyarmadan geçmeyelim; sıcacık çayın yanında kaç parça yediğinizi fark etmemeniz muhtemel :) Bu nedenle milföylü muhallebi tatlısının adetini fazla tutmanızı tavsiye ederiz.

5. Elmalı Milföyler

elmalı milföyler

Lezzetinden önce gül formundaki görüntüsüyle beğeni toplayan elmalı milföyler, tatlı sunumunda estetiğe önem verenler için kusursuz bir seçenek. Hem de yapımı da oldukça kolay! Evdeki elmaları değerlendirmenin harika bir yolu olan elmalı milföy tatlısı tarifi için ise buraya tıklamanız yeterli!

6. Kalpten Milföyler

kalpli milföyler

Sevginizle şekillenen bu milföy tatlısı, sevdiklerinizi mutlu etmek için yapabileceğiniz en orijinal tariflerden biri olabilir. Kalpli görüntüsünün yanı sıra vişne marmelatı dolgusu ile de akılları baştan alacak kalpten milföy tatlısının tarifi için buraya tıklayın!