Pratik Kalpli Pasta Nasıl Yapılır? 14 Şubat’a Özel 6 Farklı Pasta Tarifi

Yılın en romantik ayı geldi. Ay başından itibaren Sevgililer Günü’ne kadar geçen zamanda çevremizde kalpler, kırmızı tonları, romantik şarkılar ve sevgi cümleleri her zaman olduğundan daha fazla yer ala-cak. Aşkın en güzel haline kapılıp giderken sevgiliniz, eşiniz, en yakın arkadaşınız ya da sadece kendi-niz için güzel bir kalpli pasta yapmayı unutmayın. Sadece sevgililerin değil kalbinde karşılıksız sevgiye yer açan herkesin kutlaması gereken bu özel günde şaşırtıcı bir tarif denemekten çekinmeyin. Aşkın en renkli hallerinin görselleştirildiği ve herkesin kalbinin farklı bir heyecanla çarptığı bu ayda yeni bir dene-yim kazanabilirsiniz. Pastane vitrinlerinde gördüğünüz zaman hayran kaldığınız, 14 Şubat için yaptığınız yuvarlak pastalara baktığınız zaman keşke kalpli pasta yapabilseydim dediğiniz günler geride kalıyor. Evde kalpli pasta yapmak sandığınızdan çok daha kolay ve pratik. 

Adım Adım Kalpli Pasta Yapımı

İki Pandispanya Bir Kalp 

Eğer evde kalp şeklinde bir kalıbınız yoksa ya da kalp şeklindeki kalıbınız yeterince büyük değilse bu pratik şekillendirme yöntemine bayılacaksınız. 

Kalp şeklini elde etmek için 1 adet yuvarlak ve 1 adet kare olmak üzere iki adet pandispanyaya ihtiyacımız var. Pandispanya yapmak gözünüzde büyümesin, bir kaç püf noktasına dikkat ederseniz harika bir pandispanya elde edebilirsiniz.

Pandispanya Nasıl Yapılır?

Pandispanya Keki Kolayca Nasıl Ayırılır?

Videoda belirtilen teknikle yuvarlak pandispanyayı tam ikiye bölüp yarım daireler elde edin.  
Kare pandispanyanın aynı köşeye bağlanan iki kenarına yarım daireleri yerleştirin. Kare ve yarım daire pandispanyaları birleştirirken temas edecekleri yüzeylere krema sürerek kalp şeklinin kolay bozulmasına engel olabilirsiniz. 
İki pandispanya arasında yükseklik farklı olabilir. Son olarak elde ettiğiniz keki istediğiniz krema ile güzelce kaplayın ve süsleyin. Pandispanya keki kolayca nasıl ayırılır? tarif için tıklayınız.

1. Cemil Şeften Sevgililer Günü’ne Özel Frambuazlı Kalp Pasta 

Sevgililer Günü’nde sevgilinize harika bir sürpriz yapmak için Cemil şefin Frambuazlı Kalp Pasta tarifini mutlaka deneyin! Bu nefis pasta hem şekliyle hem de lezzetiyle sevgilinizin gözlerinden minik kalpler çıkaracak.Frambuazlı kalp pasta için tıklayınız.

2. İdil Yazar’dan Sevgiliye Özel Mini Kapkekler

O’na küçük kalplerle süslenmiş, sevginizle dolup taşan bir kapkek yapmaya ne dersiniz? Cevabınız evet ise tarifimiz sevgili İdil Yazar’dan geliyor. Şimdiden uyaralım, sevgiliniz Kırmızı Kadife Kapkeklerinizi yemeye kıyamayabilir! :) Kırmızı Kadife Kapkekler için tıklayınız.

3.Farkım Tarzım: Balkabaklı Pasta

Balkabaklı pasta

Aşkın rengi kırmızı, sembolü kalp, yiyeceği çikolata ve çilek ama siz farklı bir lezzet peşindesiniz. Kal-binizi en sıcak baharatlar ile ısıtacak, yumuşak dokusu ve lezzetli kuru yemişleri ile harika bir lezzet şöleni sunacak bu tarifi sevginizle yapabilirsiniz. Balkabaklı Pasta tarifi için tıklayınız.

4. Lezzet Dolu Kalpler: Mini Pastalar

Mini kalp kalıplarda tart tabanı hazırlayarak başlayacağınız tarife Pakmaya Pudra Şekeri ile hazırlayaca-ğınız nefis krema eşlik ediyor. Tarifin son adımında Pakmaya Kakao ve kakaolu bisküvi ile sevgi dolu mini pastanızı taçlandırmaya hazır olun! :) Mini Pastalar tarifi için tıklayınız.

mini pastalar
5. Çikolata ve Çileğin Aşkı: Pudingli Pasta

Çikolata ve çilek lezzetlerini buluşturan nefis pudingli pasta tarifi ile sevgilinize harika bir sürpriz hazır-layabilirsiniz.Pakmaya Çikolatalı Portakallı Puding ve Pakmaya Bitter Parça Çikolata ile hazırlanan bu pastaya sevgiliniz hayran kalacak. Pudingli Pasta tarifi için tıklayınız.

Puding pasta

6.Sevgiliniz için Kat Kat Lezzet: Orman Meyveli Üç Katlı Pasta

Orman meyveleri ile süslenmiş, 3 kat pandispanya arasında nefis pastacı kreması ile hazırlanan bu pasta, Sevgililer Günü için harika bir seçim olabilir!  Orman Meyveli Üç Katlı Pasta için tıklayınız.

Orman meyveli üç katlı pasta