Çayın Yanına En Çok Yakışacak Atıştırmalık Poğaçalar

Öğle sonu, akşamüstü zamanı hissedilen o hafif açlık hissi size de tanıdık geliyor mu? Hani akşam yemeğine daha vardır, ancak dayanabilmek için mutlaka bir şeyler atıştırmak gerekir… İşte böyle anlarda bir çay demleme ve yanında atıştırmalık poğaçalarla günü kurtarma teklifine sanıyoruz ki kimse karşı koyamaz.

İster yapıp buzluğa atmalık ve açlık hissi bastırdığında servise hazır hale getirmelik isterseniz de çay saatlerine yaraşır atıştırmalık poğaçalar için en doğru yer ise elbette mutfaktaki yardımcınız Pakmaya Mutfağın Yıldızı!

Patatesli Gül Poğaça


 
Gül böreğine benzer yöntemle yuvarlak bir forma kavuşturulan patatesli gül poğaça tarifi, gerek lezzetli iç malzemesi gerekse enfes görüntüsüyle açlığı yatıştırmaya birebir! Pakmaya Yaş Maya ile yumuşacık ve kabarık bir yapıya ulaşan patatesli gül poğaça tarifi için buraya tıklayabilirsiniz.

Mayalı Lor Peynirli Poğaça


 

Sıcacık çayın en iyi arkadaşı olacağından emin olduğumuz mayalı lor peynirli poğaça tarifini doyumsuz hale getiren ise salçalı, lorlu ve maydanozlu iç harcı ile Pakmaya Aktif Kuru Maya. Ancak tabii ki elinizin lezzetini de hesaba katmadan olmaz. 

Tahinli ve Cevizli Tatlı Poğaça

Alışılagelmiş poğaçalara farklı bir boyut kazandıran tahinli ve cevizli poğaça, çay saatlerinin vazgeçilmezi olacak! Mini formuyla hem hafif bir atıştırmalık hem de leziz bir ikramlık olarak değerlendirebileceğiniz tahinli ve cevizli poğaça tarifinin detayları ise burada! 

Otlu ve Çekirdekli Poğaça


 
Atıştırmalık poğaça listemizde yer vermek istediğimiz bir diğer alternatif ise otlu ve çekirdekli poğaça. Özellikle yemek saatine daha çok zaman varken ve açlık hissi kendini iyiden iyiye göstermeye başlamışken otlu ve çekirdekli poğaça tarifi, mükemmel bir atıştırmalık olarak karşımıza çıkıyor!

Patatesli Pofuduk Poğaça

Pakmaya Aktif Kuru Maya ile yumuşacık ve leziz mi leziz bir yapıya kavuşan patatesli pofuduk poğaçalar, sıra dışı görüntüsüyle de dikkatleri çekiyor. Ancak uyarmadan geçmeyelim; yedikçe yeme isteği uyandıracak patatesli pofuduk poğaça tarifini denedikten sonra akşam yemeği yapmaya ihtiyaç duymayabilirsiniz :) Yine de açlık hissini bastırdıktan sonra yemeden durabilecekler için harika bir atıştırmalık olduğunu kesinlikle söyleyebiliriz.

Mısır Unlu Poğaça

Hem pratikliği hem de benzersiz lezzeti ile tüm ev halkından tam not alacak mısır unlu poğaçaların ağızda dağılan harika yapısının sırrı, Pakmaya Instant Kuru Maya’da ve mısır ununda saklı. Ancak tabii ki ölçülü bir şekilde kullanılan diğer tüm malzemelerin hakkını da vermek gerekiyor. Mısır unlu poğaça tarifi için gereken tüm malzemeleri öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.