Kek Severlerden Tam Not Alacak 6 Farklı Bademli Kek Tarifi 

En sevilen kuruyemişlerden bademi pek çok tatlı tarifinde kullanıyoruz. Bir de kek tariflerinde denemeye ne dersiniz? Yalnızca süslemek için değil, kekinize çıtır bir lezzet kazandırmak için de mükemmel bir malzeme olan badem ile yapabileceğiniz 6 enfes kek tarifi için içeriğimize göz atabilirsiniz. 

Hem çay hem de kahvenin yanına çok yakışacak bu lezzetler, derin sohbetlerin de en güzel eşlikçisi haline gelecek. İşte Mutfağın Yıldızı Pakmaya’dan hem kendinizi hem de sevdiklerinizi mutlu edecek 6 farklı bademli kek tarifi...

Sürprizi İçinde: Narlı Pudingli ve Bademli Kek

İştahları kabartan görüntüsüne bakıldığında içindeki leziz sürpriz hakkında ipucu vermeyen, fakat ilk çatalda damakları eşsiz bir lezzetle buluşturan narlı puding dolgusuyla bu tarif sizin de vazgeçilmeziniz olacak! 

Pakmaya Mayalı Kek Harcı Sade sayesinde her seferinde ideal kabarıklığa ulaşan narlı pudingli ve bademli kek tarifine sürpriz katmak için ihtiyacınız olan malzemeler ise Pakmaya Narlı Puding, süt ve nar taneleri. 

Kokusu Sarsın Her Yeri: Çilekli ve File Bademli Tepsi Keki

Daha fırındayken kokusuyla tüm ev halkını mutfağa toplayacak çilekli ve file bademli tepsi keki, pratik tarifiyle de adeta göz dolduruyor. Kek hamuruna hem lezzet hem de ideal kıvam kazandıran Pakmaya Mayalı Kek Harcı Sade sayesinde kusursuz hale gelen çilekli ve file bademli tepsi keki için ihtiyacınız olan diğer malzemeleri ise buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Çikolataya Doyuran Lezzet: Bol Çikolatalı ve Bademli Kek
bademli kek

Bademin her çikolata türü ile çok yakıştığının adeta ispatı olan bol çikolatalı ve bademli kek, küçük-büyük herkesin favorisi olacak! Hatta Pakmaya Mayalı Kek Harcı Kakaolu kullanarak hazırlayacağınız kek hamuru parmakla sıyırıp tadına bakma isteği uyandıracak. 

Pakmaya Bitter Pul Çikolata ve Pakmaya Sütlü Pul Çikolata ile yapacağınız çikolata dolgusu ile lezzetini zirveye taşıyacak bol çikolatalı ve bademli kek tarifi için son dokunuşu ise kırık bademlerle yapmanız yeterli olacak. 

Lezzette Uyumun Adresi: Baharatlı ve Bal Bademli Pudingli Kek

Baharatlı ve Bal Bademli Pudingli Kek

Tarçın, karanfil, kuru üzüm ve portakal suyunun bir araya gelmesiyle ortaya çıkan bu şahane lezzete bayılacaksınız. Mükemmel dokusunu ve kabarıklığını Pakmaya Mayalı Kek Harcı Sade’ye borçlu olan baharatlı ve bal bademli pudingli kek tarifini tamamlamak için ise Pakmaya Bal Bademli Puding ve file badem kullanmanız gerekiyor. 

Baharatlı ve bal bademli pudingli kek için gereken tüm malzemeleri ve tarif detaylarını görüntülemek için buraya tıklayın.

Ezber Bozan Üzümlü ve File Bademli Kek

Üzümlü ve File Bademli Kek

Görüntüsü itibarıyla yaş pastaları aratmayan üzümlü ve file bademli kek, içeriğiyle de alışıldık kek tariflerinin dışına çıkıyor. Eğer siz de sıra dışı, fakat mükemmel uyuma sahip bir bademli kek tarifi arıyorsanız, üzümlü ve file bademli kek tarifinin tam da size göre olduğunu söyleyebiliriz.

Pakmaya Mayalı Kek Harcı Sade ile pratik bir şekilde hazırlayacağınız kek hamurunuzu fırında pişirdikten sonra ise toz Hindistan cevizi, taze üzüm taneleri, yaban mersini ve Pakmaya Pasta Dünyası Renkli Pasta Süsü kullanabilirsiniz.

Görsel Bir Şölen: Bal Bademli Puding ve Bademli Çikolatalı Kek

Bal Bademli Puding ve Bademli Çikolatalı Kek

Dilimlemeye kıyamayacağınız kadar güzel görüntüsüyle önce göze, sonra da damaklara hitap eden bal bademli puding ve bademli çikolatalı kek, tadına bakan herkesi kendine hayran bırakacak kadar iddialı! 

Pakmaya Mayalı Kek Harcı Kakaolu ile yumuşacık bir dokuya ve kabarıklığa ulaşan bu tarifi görsel bir şölene dönüştüren malzemeler ise Pakmaya Bal Bademli Puding, badem ve Pakmaya Bitter Pul Çikolata. Bal bademli puding ve bademli çikolatalı kek tarifinin tüm detayları ise burada!