Çay ve Kahvenin Yanına Yakışacak Kurabiye Tarifleri

Çayın yanında tatlı ve leziz bir kurabiyeye kimse kolay kolay hayır diyemez. Günümüzde tariflerin içeriklerine yapılan yenilikçi dokunuşlar da insanların tatlılara olan ilgisini etkileyici bir şekilde arttırıyor. Pul çikolata, pudingler ve hatta mayalı harçlar ile farklı lezzetler elde etmek mümkün. Sevdikleriniz ile paylaşmaktan keyif alacağınız kurabiye tariflerini sizin için bir araya getirdik. 

Lezzeti İle Aklınızı Başınızdan Alacak: Bol Çikolatalı ve Yer Fıstıklı Kurabiye

çikolatalı ve yer fıstıklı kurabiye

Çikolata ile yer fıstığı ezmesinin birbirini tamamlayan lezzetini kurabiyenin enfes çıtırlığıyla buluşturan bu tarifi çok seveceksiniz. Pakmaya Bitter Pul Çikolata ile hazırlanan çikolata sos eşliğinde servis edebileceğiniz bu güzel kurabiyeleri vakumlu bir kavanozda saklayarak aniden gelen misafirlerinize çay ya da kahvenin yanında ikram edebilirsiniz. Lezzetli ve doyurucu kurabiye tarifleri arasında dikkat çeken bu tarifin detaylarını öğrenmek için tıklayın.

Kestane Kokusuna Doyuracak Tarif: Kestane Unlu Çıtır Kurabiye

kestane unlu çıtır kurabiye

Ağızda dağılan kurabiye tarifleri pek çok insanın favorisidir. Her ısırıkta ağzınızda ufalanan, her lokmada yeni bir lezzet katmanı sunan kurabiye tarifleri arasında yer alan bu lezzetin tazeliği ve çıtırlığının sırrı Pakmaya Karbonat’ta saklı. Ceviz, üzüm, tarçın ve kestane şekeri ile farklı lezzet katmanlarına sahip olan bu tarifin detaylarını öğrenmek ve tarifi denemek için tıklayın.

2 Kat Çıtır 2 Kat Leziz: Fındıklı ve Bademli Biscotti

fındıklı ve bademli biscotti, biscotti tarifi

Biscotti iki kere pişirilmiş kurabiye anlamına gelir. Bu lezzetli ve uzun ömürlü tarifte kuru yemişler, kuru meyveler ve tohumlar sizin zevkinize göre yer alabiliyor. Çıtırlığını Pakmaya Karbonat’tan alan, lezzeti ise içeriğindeki çeşnilerden ve baharatlardan gelen bu tarifin tüm detaylarını öğrenmek için tıklayın.

Geleneksel Bir Lezzet: Bademli Un Kurabiyesi

bademli un kurabiyesi

Anneannelerimizim, babaannelerimizin kurabiye tarifleri arasında yer alan ve lezzeti çocukluktan beri damağımızda yer etmiş un kurabiyesi, bademin çıtırlığı ile buluşarak farklı bir lezzet sunuyor. Bu tarifin en özel malzemeleri ise güzel çekilmiş toz badem ile un kurabiyesinin ağızda dağılan yapısının temelini oluşturan tereyağı ile Pakmaya Pudra Şekeri. Kokusu ile sizi geçmişe götürecek bu lezzet şölenini hemen denemek ve detaylı tarifi öğrenmek için tıklayın.

Tadında Sürpriz Var: Antep Fıstıklı Kurabiye

antep fıstıklı kurabiye

Klasikleşen kurabiye tarifleri genellikle ceviz, fındık ve zaman zaman badem ile zenginleştirilir. Bu tarifte ise yeşil altın olarak da bilinen Antep fıstıkları kurabiyenize oldukça hoş bir lezzet kazandıracak. Pakmaya Antep Fıstıklı Puding’i toz halinde kurabiye hamuruna ekleyerek elde edeceğiniz leziz aromayı biraz da toz Antep fıstıkları ile destekleyerek farklı bir lezzet elde edebilirsiniz. Misafirlerinizi şaşırtacak, ev halkını da yeni lezzetlerle buluşturacak bu tarifin detaylarını öğrenmek için tıklayın.

Ev Yapımı Yumuşacık Çikolata Soslu Kurabiye

çikolata soslu kurabiye

Evde hazırlanan atıştırmalıklar çoğu zaman paketli ürünlerin cazibesinin gerisinde kalsa da evinizde deneyeceğiniz lezzetli kurabiye tarifleri ile bu kalıbın dışına çıkabilirsiniz. Dışı çıtır üzeri yumuşacık bir kurabiye yapmanıza yardımcı olacak bu tarifte özellikle çocukların ilgisini çekecek. Pakmaya Mısır Nişastası ile kendine has bir kıtırlığa sahip olan bu kurabiyeyi dilediğiniz süsleme şekeri ile renklendirebilirsiniz. Krema ve bitter pul çikolata ile hazırlayabileceğiniz özel sos eşliğinde servis edebileceğiniz bu lezzeti dilerseniz farklı sos seçenekleri ile de deneyebilirsiniz. Tarifi hemen denemek ve tarifin tüm püf noktalarını öğrenmek için tıklayın.