Rulo Pasta Nasıl Yapılır? Ev Yapımı Rulo Pasta Tarifleri

Rulo Pasta Nasıl Yapılır?

Rulo pasta tarifleri oldukça leziz tatları ve ilgi çekici görüntüleri ile herkesin beğenisini kazansa da özellikle pandispanyanın kırılması sebebiyle yapım aşamasında hüsran yaşanmasına neden olabiliyor. Bu lezzeti tüm olumsuz ihtimallerden uzaklaşarak hazırlamak içinse uymanız gereken sadece birkaç püf noktası olduğunu unutmayın. Püf noktalarını uyguladığınız anda siz de harika rulo pastalar yapa-bilir ve bu lezzetleri istediğiniz şekilde süsleyerek sunumunuzu hazırlayabilirsiniz. 

çilekli rulo pasta

Rulo Pasta Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Başarılı bir rulo pasta yapmak için öncelikle iyi bir pandispanya hazırlamanız gerekir. Pakmaya Pandispanya Unu ile mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz. Pandispanya yapımı için özel olarak hazırlanan bu un sayesinde rulo pastalarınızı çok daha kolay şekillendirebilirsiniz. Rulo pasta yaparken pandispanyanın kalınlığı çok önemlidir. Pişme süresince kuruyacak ya da iç kısmı çiğ kalacak kalınlıkta olan pandispanya, sonucun olumsuz olmasına neden olur. İnce bir katman halinde, yağlı kağıt üzerine ser-diğiniz pandispanya hamurunun 1,5 - 2 cm kalınlığında olması ideal sonuca yaklaşmanızı sağlar. 

kakaolu rulo pasta

Rulo pasta tarifleri için hazırlanan pandispanya hamurunun yağlı kağıt ile pişirilmesi rulo yapımının olmazsa olmazıdır. Pişen pandispanyanın hemen şekillendirilmemesi, içini çekmesi için 3-4 dakika kadar soğumaya bırakılması da unutmamanız gereken bir diğer önemli nokta. Yağlı kağıt yardımı ile şekillendirdiğiniz pandispanyanın rulo formunu bozmadan 10 dakika kadar soğumasını bekleyip, son-rasında krema sürme işlemini yaparsanız kolay bir şekilde pastanızı hazırlayabilirsiniz. 

Birbirinden Lezzetli Rulo Pasta Tarifleri

Muzlu Mini Rulo Pasta

muzlu rulo pasta

Hem görüntüsü hem de sunumu ile dikkat çekmeyi başaran Muzlu Mini Rulo Pasta, ufak püf noktaları ve Pakmaya Pasta Yardımcıları ile gösterişli bir lezzet aradığınız zaman tercih edebileceğiniz tarifler arasında yer alıyor. Pakmaya Sade Pasta Jeli ile harika bir sunum elde edebileceğiniz bu tarifte dilerseniz farklı süsleme malzemelerini de kullanabilirsiniz. 
Muzlu Mini Rulo Pasta Tarifi için tıklayın.

Çilekli Ve Kakaolu Mini Rulo Pasta

çikolatalı ve çilekli rulo pasta

Işıltılı bir görünüm, harika bir lezzet uyumu ve pratik tarifi ile rulo pasta yapmanın zorluğundan şikayet edenlerin bile ilgisini çekecek bu tarifi kolayca uygulayabilirsiniz. Hazırladığınız pandispanyayı yeterince soğutmanız ve krema ile buluşturmadan önce rulo şeklini vermeniz kusursuz sonuç almanız için yeterli olacak. Pandispanyanın her santiminde yer alan krema sayesinde oldukça yumuşak bir dokuya sahip olan bu pastanın ışıltısı ise Pakmaya Kakaolu Pasta Jeli’nden geliyor. 
Çilekli ve Kakaolu Mini Rulo Pasta tarifi için tıklayın.

Meyveli Zürafa Rulo Pasta

zürafa rulo pasta

Dokusu, iç malzemesi ve naked cake görünümü ile dikkatinizi çekecek Meyveli Zürafa Rulo Pasta sevdikleriniz ile paylaşmak isteyeceğiniz lezzetlerden birisi olacak. Pandispanya unu ile hazırladığınız zaman elde edeceğiniz yumuşak doku sayesinde kolayca rulo haline getirebileceğiniz keki, krem şanti ve Pakmaya Bitter Çikolata ile lezzetlenen dolgusu ve taze meyvelerin kazandırdığı ferahlığı ile bu tarif, sürekli yapmak isteyeceğiniz rulo pasta tarifleri arasında yer alacak. 
Meyveli Zürafa Rulo Pasta tarifi için tıklayın.

Güllü Rulo Pasta 

güllü pudingli rulo pasta

Pakmaya Güllü Puding’in yumuşak dokusu ve file bademin kendine özgü çıtırlığı bir araya geldiğinde ortaya her lokmada harika bir lezzet şöleni sunan bir tarif çıkıyor. Son dokunuşun çikolata sos ile yapıldığı bu lezzetli tarifte güllü pudingin sağladığı bulutsu dokuyu Pakmaya Beyaz Çikolata Kaplı Sedef Renkli Boncuk ile daha ışıltılı bir seviyeye taşıyabilirsiniz. Dilerseniz Pakmaya Sütlü Parça Çikolata ile çok daha dikkat çekici bir süsleme yapabilirsiniz. 
Güllü Rulo Pasta tarifi için tıklayın.