5 Farklı Lezzet ile Yumuşacık Pudingli Kek Tarifleri

Mutfakların en sevilen iki lezzetini sizler için bir araya getirdik… Yumuşacık dokusu ve eşsiz tadı ile damakları şenlendiren puding bir elimizde…  Fırından taze çıkan nefis bir kek ise diğer elimizde… Bu iki lezzeti bir araya getirdiğimizde, enfes bir pudingli kek elde etmiş oluyoruz. İddia ediyoruz ki bu tarifleri çok seveceksiniz. Sizler için seçtiğimiz pudingli kek tarifleri, evinizin yeni favorisi olmaya aday!

Pakmaya, birbirinden lezzetli pudingli kek tariflerini sizler için bir araya getirdi. Puding ve kekin bir araya bu eşsiz geldiği tarifler, mutfaklarda harika yeniliklerin kapısını açıyor! Üstelik yapabileceğiniz kombinasyonların sonu yok… Bu yazıda sizler için örnek niteliğindeki dört farklı pudingli kek tarifini bir araya getirdik. Ancak tüm pudingli kek tariflerimizi farklı puding çeşitleri ile deneyebilirsiniz. Seçtiğimiz tariflerin daha nicelerine ilham vermesi dileği ile!

1. Hem Kolay Hem Lezzetli: Pudingli Pratik Kek

yaban mersinli pudingli kek

Pudingli Pratik Kek Tarifi, bu listedeki ilk önerimiz olacak. Pudingli kek ile yeni tanışanlar için, kolay ve eğlenceli bir tarif ile başlamak istedik. Mutfağa hiç girmemiş birinin bile kolayca yapabileceği bir tarif seçtik. Eğer vaktiniz azsa, aniden kapı gelen bir misafir ile karşı karşıyaysanız, ya da canınız pratik bir tatlı hazırlayıp yemek istediyse, bu tarife mutlaka şans verin.

Tarifimizin hazırlama süresi 15 dakikadır. Pişmesi için 10 dakikaya ihtiyaç duymaktadır. Bu tarif ile toplamda dört kişilik bir tatlı elde edebilirsiniz. Kullanılan malzemeler arasında kek kırıntılarını göreceksiniz. Bu sizi şaşırtmasın! Tam da az önce söylediğimiz gibi, kimi zaman kekler kolayca kuruyor. Evde birkaç gün öncesin-den kalan hafif kurumuş, dağılmış birkaç dilim kek varsa, onları sakin atmayın! Bu tarif içerisinde kullanabilirsiniz. Bu şekilde israfın da önüne geçmiş olursunuz.

Tarifte Türk kahveli pudingin yaban mersini ve portakal suyu aroması ile elde ettiği müthiş uyuma şahit olacaksınız. Bir kere bu şekilde denedikten sonra, farklı puding çeşitleri ve farklı meyvelerle değişik lezzetler elde etmeniz de mümkün! Tarif için tıklayın.

2. Zarif Yaz Sofraları İçin İdeal: Dutlu ve Pudingli Kek

Sıradaki tarifimiz, taze bir nefes gibi… İster yaz sıcaklarında balkonda kurulan sofralarda, ister bahar mevsimi-nin tazeliğini kutlamak istediğinizde, isterseniz de sıcak havaları özlediğiniz soğuk günlerde… Dutlu ve Pudingli Kek tarifini denemek için bahane çok! Elde edeceğiniz beyaz görüntü ve üzerinde kontrast yaratan sos, ona yazlık ve hafif bir hava katıyor.Tarif için tıklayın.

Bal Bademli Puding, bu lezzetli kekin üzerini tadına doyulmaz bir yumuşaklıkla kaplıyor. İçerisindeki dut, hafif eksi tadı ile lezzeti doruk noktasına çıkarıyor! “Her mevsim dutu nereden bulacağım?” diyenlere öneri-mizse, bulamadıklarında vişne kullanmaları yönünde. Önemli olan o hafif eksiliği verecek bir meyve seçmek… Kimi orman meyveleri de aynı sonucu verebilir.

Bu puding kek tarifinin hazırlama süresi 15 dakika ve pişirme süresi 40 dakikadır. Bu tarifteki malzemeler ile sekiz kişilik bir Dutlu ve Pudingli Kek elde edeceksiniz. Bu tarif zarif sofraların baş tacı olmaya geliyor.

3. New York’tan Mutfağınıza: Muzlu ve Pudingli Magnolia Tatlısı

Muzlu ve Pudingli Magnolia Tatlısı

Şimdi dünyanın etrafında kısa bir yolculuğa çıkıyoruz ve Amerika Birleşik Devletleri’ni ziyaret ediyoruz. Adresimiz New York! Son birkaç yıldır New York’lu meşhur Magnolia tatlısı ülkemizde de popüler olmaya başladı. Tıpkı bu şehirle anılan elmalı pay ya da cheesecake gibi, bu lezzet de kısa sürede sevildi. Büyük şehirlerdeki pek çok restoranda gördüğümüz bu tatlı, giderek tüm mutfaklara yayılmış durumda… Bu lezzetli tatlıyı sofranıza dahil etmeye ne dersiniz? Üstelik son derece kolay uygulanabilir bir tarif ile.

Magnolia tatlısı, New York şehrinde bulunan Magnolia Bakery (Manolya Pastanesi) isimli dükkanda ünlü oldu. Bu şehirde geçen diziler sayesinde de dünyaca tanındı. Aslında basit bir fikre dayanıyor. Orijinalinde muz ve bebe bisküvisi kullanılan bu tatlı, daha sonra çikolatalı ve çilekli çeşitleri ile tanınıp sevilmeye başlandı. Bizim sizler için hazırladığımız Muzlu ve Pudingli Magnolia Tatlısı, orijinaline epey yakın…

Bu versiyonunu denedikten sonra, çeşit elde etmek adine siz de çilek ve çikolata ile yapılan versiyonlarını deneyebilirsiniz.
Bu pudingli kek için hazırlama süresi 30 dakika sürüyor. Pişmesi için ise 15 dakikaya ihtiyacınız var. Tarifimiz dört kişiliktir, ancak tadına bir kere baktıktan sonra kimse ile paylaşmak istemeyebilirsiniz! Tarif için tıklayın.

4. Sıcak Havaların Serin Lezzeti: Pudingli Soğuk Kek


 Pudingli Soğuk Kek

Tatlı denince pek çoğumuzun aklına, yedikten sonra üzerimize çöken ağırlık geliyor. Bu nedenle de özellikle sıcak yaz günlerinde tatlı yapmak gözümüzde büyüyor. Peki, yaz aylarında tatlıdan mahrum, dondurmaya muhtaç mı kalacağız? Tabii ki hayır! Bu duruma karşı sizlere harika bir önerimiz var. Hem serin, hem de oldukça kolay bir tatlıya ne dersiniz? Cevabınız “evet” ise, karşınızda Pudingli Soğuk Kek tarifi! Tarif için tıklayın.

Pudingli kek tarifleri arasında sıcak havalara en çok yakışan bu tarif için kilit malzemeler: vanilyalı puding, çilekli puding ve orman meyveleri! Bu lezzetler, harika bir kekte birleşiyor! Aradaki renk farkı tatlınıza çok daha güzel bir görüntü kazandıracaktır. Bu tatlıyı bu şekilde denedikten sonra farklı puding kombinasyonları ile tekrar deneyebilirsiniz. Her seferinde değişen renkler ve lezzetler sizi kendisine hayran bırakacak.

Fırından yeni çıkmış, dumanı üzerinde keklerin yeri kalbimizde ayrı… Ancak bu pudingli kek, bakış açınızı tamamen değiştirecek. Hazırlama süresi 30 dakikadır. Pişirmek için de 35 dakika kadar bir süre yeterli o-lacaktır. Tarif içerisinde listelenen malzemeleri kullanarak altı tatlı tabağını kolaylıkla donatabilirsiniz.

5. Tatlı Krizine Birebir: Çikolatalı Fındıklı Pudingle Muffin Kek

Çikolatalı Fındıklı Pudingle Muffin Kek

Pudingli kek tarifleri listemizin sonuna geldik. Son tarifimizde, sizlere bir de küçük keklerle pudingi nasıl bi-leştirebileceğinize dair lezzetli bir örnek vermek istedik… Beraberce gördüğümüz gibi, pudingli kek tarifleri, sunum açısından çok zarif. Ancak bir de bu tarifte kullanılan kek, muffin tarzı küçük bir kek olunca, sunum işi çok daha kolay hale geliyor.

Bu tatlının bir başka özelliği de, çikolata sevenleri mutlu etmesi… İçerisindeki çikolatalı fındıklı puding ile kakaolu keki bir adım öteye taşıyor. Canınız tatlı çektiğinde, çikolata krizine tutulduğunuzda bu keki deneyebilirsiniz. Dengeli bir tat elde etmek için tarif içerisine konan limon kabuğu rendesi ve toz tarçın ise, işin ustalık sırları niteliğinde…

Çikolatalı Fındıklı Pudingle Muffin Kek, görece kısa sürede hazır olan tatlılardan bir tanesi Bu tarif için size toplamda 40 dakika gerekli. Bu sürenin 15 dakikasında malzemeler hazır olacak, 25 dakikasında ise tatlınız pişecek. Verdiğimiz malzemelerle sekiz adet muffin elde edebilirsiniz. Daha fazla kek için malzemeleri iki katına çıkarmanız yeterli! Özellikle çocuklar için vazgeçilmez bir tatlı haline geleceğine eminiz. Tarif için tıklayın.
Pudingli kek tariflerinde yaratıcılığın sonu yok! Birbirinden farklı puding çeşitlerini farklı lezzetler elde et-meniz mümkün. Her bir aroma, farklı bir pudingli kek elde etmenize yardımcı olacaktır. İçerisinde farklı malzemeler bulunan kekler de lezzeti taçlandıracaktır. Sonuçta mutfakta yaratıcılığın sonu yok.

Herkese afiyet olsun!