KİŞİLİK
HAZIRLAMA DK
PİŞİRME DK

Beslenme Çantası Tarifleri: Kaplumbağa Kurabiye Tarifi

Şekilleriyle dikkat çeken, sadece çocukların değil yetişkinlerin de bayılarak tüketeceği bir tarif: Kaplumbağa Kurabiye Tarifi! Her yaştan insanın çok seveceği tarifler Pakmaya ile mutfaklarınızda!

Beslenme çantalarını tatlandırmak ve eğlenceli kılmak için keyifli bir tatlı önerimiz var. Eğer çocukların beslenme çantası için tatlı bir seçenek arıyorsanız Kaplumbağa kurabiye tam aradığınız tarif. Basit ve her zaman el altında olan malzemelerle hazırlanan kaplumbağa kurabiye tarifi tam size göre.

Kaplumbağa kurabiye yapımı öncesinde hazırlanması gereken malzemeleri incelemek için okumaya devam edebilirsiniz.

Kaplumbağa Kurabiye Tarifi için Malzemeler

Kaplumbağa kurabiye tarifi malzemeleri kolaylıkla bulunabilecek malzemelerdir. Bu nedenle kaplumbağa kurabiye beslenme çantası için iyi bir alternatiftir.

Kaplumbağa şeklinde kurabiye tarifi çocukların beslenme çantasında ilgisini çekecek bir tarif olduğundan süslenmesi gerekmektedir. Kurabiyelerin süslenmesi için, 1 çay bardağı Pakmaya Sütlü Damla Çikolata yeterli olacaktır.

Malzemelerimizi hazırladıktan sonra sıra kaplumbağa şekilli kurabiye yapmaya geldi.

Kaplumbağa Kurabiye Nasıl Yapılır?

Kaplumbağa kurabiye tarifi yapımı aşağıdaki adımlar bire bir izlendiğinde kolaylıkla yapılacak bir tariftir.

 • Öncelikle kurabiye hamurunun hazırlanması gerekiyor. Hamuru hazırlamak için Pakmaya Kakao ve süsleme için kullanacağınız Pakmaya Sütlü Damla Çikolata hariç tüm malzemeleri derin bir kabın içerisine alın.
 • Karışımdan bir hamur elde edin ve kulak memesi kıvamına gelene kadar hamuru yoğurun.
 • İstenilen kıvama gelen hamurun 3’te 2’sini ayırın. Ayırdığınız hamura kakao ilave edin ve tekrar yoğurun.
 • Elinizde biri büyük diğeri küçük iki farklı renkte hamurunuz olacak. İki hamuru da herhangi bir şekil vermeden ayrı ayrı streç filme sarın.
 • Hamurları bir saat boyunca buzdolabında dinlendirin.
 • Dinlenen kakaolu hamurdan, ceviz büyüklüğünde parçalar koparın. Kopardığınız parçaları avucunuzda yuvarlayın ve yağlı kâğıt serili fırın tepsisine aralıklarla yerleştirin.
 • Yerleştirdiğiniz hamurların üstlerine bir bıçak yardımıyla şekiller verin.
 • Dinlenen sade hamuru alın. Hamurdan küçük yuvarlaklar yaparak kaplumbağaların ayaklarını ve kafalarını yapın. Ardından fırın tepsisindeki hamurları kaplumbağa şeklinde dekore edin.
 • Pakmaya Sütlü Damla Çikolata ile kaplumbağa şeklinde kurabiye için gözler yapın.
 • Dekorasyonunu bitirdiğiniz kurabiyeleri buzdolabına koyarak 15 dakika dinlendirin. Kurabiyeler buzdolabında dinlenirken fırını 180 derecede ısınması için çalıştırın.
 • Dinlenen kurabiyeleri fırında 13-15 dakika pişirin.
 • Pişen kaplumbağa kurabiyeleri fırından çıkarın ve servis için soğumasını bekleyin.

 

Kaplumbağa kurabiye artık beslenme çantasında yerini almak için hazır.

Kaplumbağa Kurabiye Tarifi Püf Noktalar

Her ne kadar Kaplumbağa Kurabiye tarifi basit bir tarif olsa da bazı püf noktalara dikkat ederek tarifi mükemmel hale getirebilirsiniz. Kurabiye hamurunu hazırlarken çok fazla yoğurmamaya özen gösterin. Fazla yoğrulan kurabiye hamuru sertleşebilir. Kaplumbağa Kurabiye hamurunu buzdolabında soğutmak, hamurun daha iyi şekil alması ve dağılmaması için önemlidir. Bu nedenle buzdolabındaki dinlenme sürelerine dikkat edin. Kurabiye hamurundan aldığınız parçaların eşit boyutta olmasına özen gösterin. Bu sayede her bir kurabiyenin pişme süresi eşitlenecek ve daha homojen bir sonuç elde etmenize yardımcı olacaktır. Kaplumbağa şekilli kurabiye tarifini pişirirken fırının orta rafında pişirmeye dikkat edin.

Yaratıcı Kaplumbağa Kurabiye Süsleme Önerileri

Eğer arzu ederseniz kurabiyeleri dövülmüş ceviz ve fındıkla da süsleyebilirsiniz. Çocuklar için rengarenk kurabiyeler de hazırlayabilirsiniz. Kaplumbağa kurabiye tarifi ile hazırladığınız kurabiyeleri Pakmaya Şeker Hamurları ile renk renk de kaplayabilirsiniz.

Beslenme Çantasında Kaplumbağa Kurabiye

Beslenme çantası çocukların günlük öğünlerinin dengeli olmasında önemli bir rol üstlenir. Kaplumbağa kurabiye tarifi de çocukların beslenme çantasını hem renklendirecek hem de lezzetlendirecek bir tariftir.

 

Bu Tariflere Göz Atmayı Unutmayın

Çocuklar için beslenme çantasına eklenecek farklı tarifler de arıyor olabilirsiniz. Farklı günlerde beslenme çantasına ekleyebileceğiniz tariflerle çocuklar için çeşitli alternatifler oluşturabilirsiniz. Çıtır Pudingli Kurabiye Tarifi ile alternatif bir lezzeti çocuklarınızla buluşturabilirsiniz.  Eğer çikolatalı bir lezzet arıyorsanız Parça Çikolatalı Tombul Kurabiyeler de beslenme çantası için iyi bir seçenek olacaktır. Beslenme çantası için daha fazla alternatif arıyorsanız Çocuklar İçin Beslenme Çantası Tarifleri yazımızı incelemeyi unutmayın.