Deneyenlerin Bayılacağı Lezzette Mozaik Pasta Nasıl Yapılır?

Büyük küçük demeden herkesin sevgilisi haline gelmiş mozaik pasta, yeri geldi çay saatlerinin vazgeçilmezi, yeri geldi tatlı krizlerinin en lezzetli kurtarıcısı oldu. Bildiğiniz gibi mozaik pastanın bir dilimi bile sizi eşsiz bir lezzet serüveninin baş kahramanı yapabilir. Peki ama hazırlaması son derece pratik olan mozaik pasta nasıl yapılır? 

Bu sorunun yanıtını en doğru şekilde alabileceğiniz adres tabii ki doyumsuz tatların yaratıcısı Pakmaya Mutfağın Yıldızı! O halde gelin tam kıvamında, deneyenlerin bayılacağı ve şipşak hazırlayabileceğiniz bir mozaik pasta tarifini sizlerle buluşturalım. 

6 Adımda Mozaik Pasta Yapımı 

Çocukluk yıllarımızdan beri popülerliğini korurken lezzetinden hiçbir şey kaybetmeyen mozaik pastanın yeri zannediyoruz ki hemen herkes için apayrı. 

Öyleyse sözü daha fazla uzatmadan mozaik pasta nasıl yapılır sorusunu cevaplayalım ve önlüklerimizi takarak hep birlikte ağızlara layık bir mozaik pasta yapalım! 

Malzemeler: 

    1 paket pötibör bisküvi
    1 kase çekilmiş ceviz içi 
    1 adet rendelenmiş portakal kabuğu 
    2 paket Pakmaya Bitter Pul Çikolata 

Hazırlanışı: 

    1. Adım: Mozaik pasta nasıl yapılır sorusunu yanıtladığımız içeriğimizin ilk adımında Pakmaya Bitter Pul Çikolata’yı benmari usulü eritmeniz gerekiyor. 
    2. Adım: Ardından pötibör bisküvileri ellerinizin arasında kırarak geniş bir tencerenin ya da kabın içerisine dökün. 
    3. Adım: Bir sonraki adımda ise kabın içerisine çekilmiş ceviz içini ve portakal kabuklarını ilave edin. 
    4. Adım: İlk adımda eritmiş olduğunuz Pakmaya Bitter Pul Çikolatayı da kabın içerisine ekleyin ve bisküvilerin ezilip kırılmasına müsade etmeden karıştırın. 
    5. Adım: Elde etmek istediğiniz forma göre, yuvarlak ya da baton şekle sahip bir kek kalıbının içerisine boşluk olmayacak şekilde streç film serin. Ardından hazırlamış olduğunuz bisküvili karışımı içerisine dökün ve üzerini streç filmle hava almasını önleyecek biçimde kapatın. 
    6. Adım: Son olarak kalıbınızı buzdolabına koyun ve en az 3 saat boyunca buzlukta bekletin. Dolaptan çıkardıktan sonra pastanızı dilimleyerek servis edebilir, afiyetle yiyebilirsiniz! 

Pakmaya Mutfağın Yıldızı’ndan Birbirinden Lezzetli 2 Mozaik Pasta Tarifi 

Mutfakta maharetini konuşturmak isteyenler için mozaik pasta nasıl yapılır sorusunu tüm ayrıntılarıyla yanıtlamaya çalıştık. Elbette sizlerle paylaşacaklarımız bununla sınırlı değil, çünkü damak zevkinize göre şekillendirebileceğiniz pek çok mozaik pasta tarifi bulunuyor. 

Bu doğrultuda biz de sizlerle farklı malzemeler kullanarak hazırlayabileceğiniz lezzetli mi lezzetli 2 mozaik pasta tarifi paylaşmaya karar verdik. İşte lezzet sırrı Pakmaya Çikolatalar olan mozaik pasta tarifleri! 

Fıstıklı Parça Çikolatalı Mozaik Pasta 

Fıstıklı parça çikolatalı mozaik pasta, yalnızca lezzetiyle değil kokusuyla da deneyenleri mest ediyor. Çünkü bu kez lezzeti hafızalardan bir türlü silinmeyen mozaik pastaya, Pakmaya Portakallı Bitter Parça Çikolata eşlik ediyor. Sonunda da ortaya deneyen herkesi büyüleyen, ağızlara layık bir lezzet çıkıyor! 

Öyleyse hemen, evin tüm üyelerini “bir dilim daha alabilir miyim” diyerek sıraya dizeceğinden emin olduğumuz fıstık parça çikolatalı mozaik pasta tarifini denemeye ne dersiniz? 

Kestane Şekerli Mozaik Pasta


Hiç kestane şekerli mozaik pasta olur mu demeyin, çünkü olur; hem de mis gibi olur! Kestane şekerli mozaik pasta mükemmel lezzetiyle yalnızca aniden gelen o tatlı krizlerini önlemekle kalmıyor, son derece pratik bir şekilde hazırlanışıyla son dakika misafirlerini de mutlu ediyor. 

Kestane şekerinden almış olduğu tadı Pakmaya Kakao ile taçlandıran Kestane Şekerli Mozaik Pasta tarifine ise buradan ulaşabilirsiniz.