Çocuklar İçin Beslenme Çantası Tarifleri

Eylül ayı demek, yeni başlangıçlar demek! Bu başlangıçların belki de en heyecan verici olanı, yeni okul yılı! Okulların açılması ile birlikte, çocukları başlayan senenin yenilikleri heyecanlandırırken; aileleri de beslenme çantası hazırlama telaşı sarıyor. İşte hem minikleri sevindirecek, hem de anne ve babaların işini kolaylaştıracak birbirinden lezzetli beslenme çantası tarifleri!

Puf Puf Sandviçler: Yaş Mayalı Sandviç Poğaça Tarifi

sandviç poğaça

Beslenme çantasında puf puf sandviçlere yer açın! Bu tarif hem sağlıklı hem de çok lezzetli. Çocuklarınızın en sevdiği malzemelerle hazırlayabileceğiniz sandviçler beslenma çantası tarifleri arasında en sevdiklerinizden olacak. Tarifi incelemek için tıklayın!

En Eğlenceli Poğaça: Zeytinli Mini Poğaçalar

zeytinli mini poğaçalar

ocuklar için beslenme saati, günlük rutinin önemli bir parçası. Tüm gün dersliklerinde, teneffüste koridorlarda, okulun bahçesinde ve oyun alanında arkadaşları ile beraberler. Bu beraberlik beslenme saatinde de devam ediyor ve çocuklar burada da paylaşmayı öğreniyor. Bu eğlenceli mini poğaçaları çocuğunuzun arkadaşları ile severek paylaşabileceği tariflerden bir tanesi. Tarifi incelemek için tıklayın.

Doyurucu ve Lezzetli: Salçalı ve Patatesli Çıtır Börek Tarifi

salçalı ve patatesli çıtır börek

Çocuklara “En sevdiğiniz sebze nedir?” diye sorsak, bir numaralı cevap hemen hepsi için “Patates!” olacaktır. Eğlenceli tariflerin ana malzemesi olan patates; lezzeti ile çocukların, besleyiciliği ile ailelerin tercih ettiği bir ürün. Beslenme çantası tarifleri arasında patatese yer vermek, çocukların yüzünü güldürecek! Salçalı ve Patatesli Çıtır Börek Tarifi, hazırlaması kolay ve fazla da zaman almayan bir tariftir. 45 dakikada hazırlanır ve 40 dakikada pişirilir. Tarifimizde sıralanan malzemelerle altı porsiyon börek elde edebilirsiniz.Tarif için tıklayın.

Hem Sağlıklı Hem Doyurucu: Zeytin Ezmeli Örgü Çörek

zeytin ezmeli örgü çörek

Daha dün hepsi birer bebekti, şimdi ise kendi kanatları ile uçmayı öğreniyorlar… Aileler her an çocuklarının yanında olmak, onlara hayatın iniş ve çıkışlarında eşlik etmek, en ufak moral bozukluklarında teselli vermek isterler. Oysaki onların sorunlarla kendi kendilerine başa çıkmayı öğrenmesi için ilk yıllar kritik önem taşımaktadır. Yine de onları, beslenme çantası tarifleri arasından bir sürprizle motive edebilirsiniz! İster ilk zorlu matematik dersinin olduğu gün olsun, ister önemli bir sınavın arifesi… Lezzetli ve Eğlenceli Zeytin Ezmeli Tam Buğday Unlu Çörek  tarifi için tıklayın.

Bizden Size İlham: Mayalı Tereyağlı Poğaça Tarifi

mayalı tereyağlı poğaça

Eminiz ki her annenin poğaça tarifi kendine özgü ve çok lezzetli. Bizim Tereyağlı Poğaça tarifimiz, sizlere ilham olsun diye listede! Bir çocuğa; ev yapımı ve sıcacık anne poğaçasından daha iyi ne “Seni seviyorum!” diyebilir ki? Beyaz peynir ve maydanozlu iç harcı ile klasik beslenme çantası tarifleri arasında yer alan bu lezzetli poğaça, öğle aralarının kurtarıcısı olacak. Bu lezzetli tarif, sadece beslenme çantasının değil, kahvaltının da yıldızı olmaya aday. Tereyağlı Poğaça Tarifi için tıklayın.

Çocukların En Sevdiği: Sosisli ve Pestolu Poğaça Tarifi

sosisli poğaça

Siz özene bezene hazırlıyorsunuz, ancak o çanta eve olduğu gibi geri geliyor… Belki de sorun, hazırladığınız lezzetli yiyeceklerin, onun damak tadına uygun olmamasından kaynaklanıyordur. Çocuklar çoğu zaman ilk defa yiyecekleri bir yemeğe karşı ön yargılı olurlar. Hele de okuldalarsa ve yanlarında onları ikna edecek bir yetişkin yoksa, hazırlanan yemeği toptan rafa kaldırabilirler. Bu durumda beslenme çantası tarifleri için eğlence şart! Sosisli ve Pestolu Poğaça Tarifi, eğlence şartını kesinlikle sağlıyor. İçindeki uzun sosisler ve pesto sosu oldukça lezzetlidir, hamuru içerisinde kullanılan malzemeler ise son derece sağlıklıdır. Üzerine bir de mozzarella erittiniz mi, şahane olacaktır! Tarif için tıklayın.