Piknik Sofrasına Çok Yakışacak 8 Atıştırmalık Tarif

Eğer siz de işten güçten fırsat bulduğunuz ilk anda doğaya karışanlardansanız, mutlaka piknik yapmaktan da hoşlanıyor olmalısınız. Zaten yemyeşil ağaçların gölgesinde serilen sofralar dolusu lezzetlere kim “hayır” diyebilir ki?

Fakat tabii ki her piknikte de aynı tarifleri tatmak olmaz. Biz de mutfağınızdaki en büyük yardımcınız olarak piknik sofranızı çeşitlendirecek birbirinden leziz atıştırmalık tarifleri listelemek istedik. 

İşte bol oksijen ve doğal ortamın etkisiyle iyiden iyiye acıkan bünyeleri mutlu edecek 8 farklı atıştırmalık tarifi...

1. Yaş Mayalı Puf Puf Sandviç Poğaçası

Yumuşacık dokusu, mis kokusu, lezzet dolu haliyle puf puf sandviç poğaçası tarifi sizin de vazgeçilmezleriniz arasındaki yeriniz alacak! Pakmaya Yaş Maya ile mükemmel kabarıklığa ulaşan ve arasına yerleştireceğiniz peynir, domates gibi malzemelerle renklenen yaş mayalı puf puf sandviç poğaçasının tarifi için buraya tıklayabilirsiniz!

2. Parmesanlı ve Pestolu Burgu Poğaça

Parmesanlı ve pesto soslu burgu poğaça, bilindik poğaça tariflerinden farklı formu ve lezzetiyle piknik sofralarının favorisi olmaya aday! Üstelik Pakmaya Mayalı Poğaça Harcı ile her seferinde tam kıvamında bir hamur elde ederek pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz parmesanlı ve pesto soslu burgu poğaça tarifi, ana yemekler hazır olana kadar açlığı yatıştırmak için en ideal seçeneklerden biri olacaktır.

3. Çilekli ve Brownie’li Kolay Atıştırmalıklar


Hem çocukların hem de büyüklerin zevkle tüketeceği çilekli ve brownie’li kolay atıştırmalıkları hazırlamak, gerçekten de çok kolay! Küçük boy şişlere geçirilen çilek, marshmallow ve brownie kek parçalarından oluşan bu lezzet dolu atıştırmalığın pratikliğinin yanı sıra lezzetiyle de kalpleri çalacağına eminiz.


4. İki Renkli Muffinler

Pakmaya Mayalı Kek Harcı Sade ile kusursuz bir şekilde kabaran, Pakmaya Kakao ile çift renge kavuşan, Pakmaya Çift Renkli Damla Çikolata süslemesi ile iştahları kabartan ve pikniğin yıldızı haline gelecek iki renkli muffin tarifine dair tüm detayları görüntülemek için buraya tıklayın!

5. Lokmalık Pişiler

Geleneksel pişi lezzetini piknik sofrasına taşımaya ne dersiniz? Tek lokmada yenebilecek formuyla mükemmel bir piknik atıştırmalığı olacağını düşündüğümüz bu pişilerin en güzel şekilde kabarması için ise hazırlık aşamasında mutlaka Pakmaya Yaş Maya kullanmak gerekiyor. Lokmalık pişilerin diğer lezzet sırlarını ve yapım aşamalarını öğrenmek için buraya tıklamanız yeterli.

6. Tavada Pratik Börek

“Böreksiz piknik düşünülemez” diyenler için de bir tarifimiz var: Tavada pratik börek! Adının hakkını veren kolay yapım süreci ile yalnızca pikniklerin değil, hemen her günün yıldızı olacak tavada pratik börek tarifinin her detayını buraya tıklayarak öğrenebilmeniz mümkün.

7. Havuçlu Elmalı Lokmalar

Sıradaki tarifimiz, “piknik sofrasında mutlaka tatlı bir atıştırmalık da olmalı” diyenler için geliyor. Havuç ve elmaya Pakmaya Bitter Parça Çikolata’nın eşlik ettiği ve son dokunuşun Hindistan cevizi tozu ile yapıldığı leziz mi leziz havuçlu elmalı lokmalar için ihtiyacınız olan diğer malzemeler ise burada!

8. Parça Çikolatalı Ekmekler

Bu ekmek, başka ekmek! Adını Pakmaya Bitter Kurabiye Çikolatası ve Pakmaya Sütlü Kurabiye Çikolatası’ndan alan ve kuru kayısılı, cevizli, tarçınlı içeriğiyle ekmek kavramına adeta yeni bir boyut kazandırarak piknik keyfine lezzet katan parça çikolatalı ekmek tarifinin yapımına dair tüm detayları burada bulabilirsiniz.