Kokusu Mutfağa Doğru Götürür: En Güzel Kek Tarifleri

Mutfakta bir şey pişiyor… Yumurta, un, şeker müthiş bir uyum içerisinde. Bir de içinde Pakmaya Mayalı Kek Harcı varsa… Fırının saati tik tak sesleri ile ilerliyor. İşte şimdi güzel bir çay demleyip bu kekin lezzetine varma vakti geldi! En güzel kek tarifleri, mutfaktan gelen kokulara yenilerini ekleyecek!

Farklı Tatlara Açık Olun! Chia Tohumlu Mini Kekler

chia tohumlu kekler

En güzel kek tarifleri arasında hafif bir seçenek de olsun dedik, bu tarifi sizlere getirdik. Siz emek emek güzel bir kek yaparsınız, arkadaşınız diyettedir ve yerken tereddüt eder… “Ben rejim yapıyorum almayayım!” günleri geride kaldı! Chia Tohumlu Mini Kekler ile herkes gönül rahatlığı ile lezzetin tadına varabilecek. Bu tarifi hafifleten unsurlara hemen göz atalım: Zeytinyağı, tam buğday unu ve tabii ki chia tohumu! Chia Tohumlu Mini Kekler tarifi için tıklayınız.

İkramda Son Nokta: Fındık Kremalı Ve Çikolata Kaplı Kek

çikolata kaplı kek

Sade bir kek nasıl süslenip lezzetli hale getirilir, işte bu tarif gösteriyor. Fındık Kremalı Ve Çikolata Kaplı Kek, ikramlıklar arasında yerini almaya hazır. Keki yapmak ise oldukça kolay. Pakmaya Mayalı Sade Kek Harcı, tarifin bir numaralı malzemesi. Geri kalanı ise her mutfakta bulunan yumurta, toz şeker gibi basit malzemeler. Bu kekin üst ismini süslemek için ise, Pakmaya Şef Krema ile hazırlayacağınız fındık kreması, Pakmaya Bitter Pul Çikolata, Pakmaya Bitter Vermisel Pasta Süsü kullanmak gerekiyor. Bu tarif çay saatlerinin yeni vazgeçilmezi olacak.
Fındık Kremalı Ve Çikolata Kaplı Kek tarifi için tıklayınız.

En Güzel Kek Tarifleri Farklı Olanlar! Cevizli Ve Havuçlu Tepsi Keki

havuçlu kek

Farklı bir kek tarifi oluşturmak aslında çok kolay… Cevizli Ve Havuçlu Tepsi Keki tarifi de bu durumun en güzel örneklerinden… Normalde ceviz ve havucu, salatalar dışında pek de fazla bir arada düşünemeyiz. Ancak bu tarifte müthiş bir uyum yakalıyorlar. Çıtırlık sağlayan ince çekilmiş ceviz içi, aroma veren portakal kabuğu rendesi ve üst kısmının süslemesinde kullanılan labnenin muhteşem uyumu damakları şenlendirecek. Ancak bu tarifin en sürprizli kısmı, Antep fıstıklı topları! Boşuna söylemedik. En güzel kek tarifleri, kesinlikle en farklı olanlar!
 Cevizli ve Havuçlu Tepsi Kek tarifi için tıklayınız.

Kokusu Sizi Cezbedecek: Vanilyalı Puding Soslu Fındıklı Kek

kek

Bu güzel tarifin içerisinde, lezzet kadar koku yönünden de uyumlu iki malzeme var: Vanilya ve fındık…Pakmaya Vanilyalı Puding soslu fındıklı kek tarifi, gerçekten kokusu ile tüm ev halkını mutfağa toplayacak bir lezzet ortaya koyuyor. Bu tarif iki bölümden oluşuyor… Öncelikle Pakmaya Mayalı Sade Kek Harcı ile tazecik ve ağızda dağılan bir kek yapıyoruz. Daha sonra Pakmaya’nın bir başka uzmanlık alanı olan pudingler arasından en sevilenini, vanilyalı pudingi ekliyoruz. Üzerini incecik kırılmış fındıklar ile de süsledik mi, pek çok duyuyu aynı anda harekete geçiren bir tat ortaya çıkıyor.
Vanilyalı Puding soslu Fındıklı Kek tarifi için tıklayınız.

Bir Düş Bahçesi Lezzeti: Lavanta Kokulu Kek

lavanta kokulu kek

Benzersiz kek tariflerinden bir tanesi ile devam edelim… Konu koku olunca, hiçbir şey çiçeklerin eline su dökemez! Kokusu ile ön plana çıkan çiçeklerden bir tanesi de tabii ki lavantadır. Aromatik kokusu ile rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Şimdi bu müthiş kokuyu lezzetli bir keke ilave etmeye ne dersiniz? Ferah ve hafif bir tadı olan limonlu kek, lavantanın büyüleyici kokusu sayesinde farklı bir boyuta çıkıyor. Yiyen herkes bu lezzete hayran kalacak! Lavanta Kokulu Kek tarifi için tıklayınız.


En lezzetli, en farklı ve en güzel kek tarifleri arasından sizin için seçtiklerimiz bu şekilde. Unutmamak lazım ki kek yapmanın en güzel yanı, yaratıcılığınızı katabilmek. Herkese şimdiden afiyet olsun.