Sömestire Özel Bol Çikolatalı Tarifler

Çocuklar tatilde okulun yorgunluğunu atarken, siz de onları ve ailenizi mutlu edecek bol çikolatalı tarifler hazırlamaya ne dersiniz? Sizin için çikolatası bol, birbirinden nefis 10 farklı tarif hazırladık. Bu tariflerle minikler çikolataya doyacak. :)

Bol Çikolatalı Muffin 

bol çikolatalı muffin

Çikolata konusunda hep daha fazlasını isteyenler için nefis tatlar bir araya geldi. Pakmaya İçilebilir Çikolata ve Pakmaya Bitter Pul Çikolata ile birlikte hazırlanan bu tarif ile tatlı krizleri son bulacak. Bol Çikolatalı Muffin tarifi için tıklayınız.

Çikolatalı Krem Karamel 

çikolatalı krem karamel

Krem karamel her zaman çok sevilen özel bir tatlıdır. Karamel ile çikolatanın muhteşem uyumunu yansıtan bu tarifi kısa sürede, pratik bir şekilde uygulayabilirsiniz. Dolu dolu çikolata lezzeti için Pakmaya Bitter Pul Çikolata’nın kullanıldığı tarifi dilediğiniz meyveler ile servis edebilirsiniz. Çikolatalı Krem Karamel tarifi için tıklayınız.

Yoğun Çikolatalı Brownie 

çikolatalı brownie

Pakmaya Çikolatalı Portakallı Puding ile birlikte servis edilen brownielerin lezzetini uzun süre aklınızdan çıkaramayacaksınız. Yoğun Çikolatalı Brownie tarifi için tıklayınız.

Çikolatalı Tart 

çikolatalı tart

Dolu dolu çikolatalı kreması ve çıtır çıtır tart hamuru ile eşsiz bir lezzet sunan bu tarif ile hem çocuklarınızı hem de misafirlerinizi etkileyebilirsiniz. Pakmaya Çikolatalı Pasta Kreması ve Pakmaya Çikolatalı Portakallı Puding ile birlikte hazırlanan yoğun dolgusu ile bol çikolatalı bir tarif olan bu tartı çok seveceksiniz.  Çikolatalı Tart tarifi için tıklayınız.

Tartölet İçi Supangle

supangle tartölet

Tart hamuru çikolatalı, dolgusu çikolatalı, her lokması kıtır kıtır olan bu tarif ile güzel bir karne kutlaması yapabilirsiniz. Pakmaya Bitter Pul Çikolata ve Pakmaya Supangle ile hazırlanan tart dolgusunun yaşattığı lezzet deneyimine bayılacaksınız. Tartölet içi Supangle tarifi için tıklayınız..

Çok Çikolatalı Muffin 

çikolatalı muffin

Kakaolu muffin hamuru ve hamur içerisine atılan parça çikolatalar ile lezzet şöleni sunan bu tarif hem pratik hem de çok çikolatalı. Tarifte yer alan Pakmaya Bitter Pul Çikolata’ya ek olarak dilerseniz Pakmaya Çikolatalı Sos hazırlayıp muffinlerin üzerine dökerek servis yapabilirsiniz. Çok Çikolatalı Muffin tarifi için tıklayınız.

Bol Çikolatalı Pasta 

çikolatalı pasta

Rulo pasta yapmak bazen oldukça zordur. Özellikle de kuruyan ve bir türlü şekil almayan pandispanyalar rulo pasta yapmak isteyenleri hayal kırıklığına uğratabilir. Kakaolu pandispanyanın ufalanması ve Pakmaya Çikolatalı Sos ile karıştırılıp yeniden yoğurulması ile hazırlanan bu bol çikolatalı pasta bu güne kadar yapmış olduğunuz en kolay rulo pasta olacak. Bol Çikolatalı pasta tarifi için tıklayınız.

Bol Çikolatalı ve Vişneli Tart 

çikolatalı vişneli tart

Çikolatanın yoğun tadına kendine has tadı ve ekşiliği ile çok yakışan vişnenin bir araya geldiği bu tarifi severek yapacaksınız. Ağızda dağılan tart hamuru, Pakmaya Bitter Pul Çikolata ve Pakmaya Çikolatalı Portakallı Puding’li dolgusu ile bu çikolata şölenini severek hazırlayacaksınız. Bol Çikolatalı ve Vişneli Tart tarifi için tıklayınız.

Bol Çikolatalı Tart Kek 

çikolatalı tart kek

Tart ve kek. İkisi de ayrı ayrı tatlı sevenlerin favorisi olmaya aday lezzetlerken bu tarifte tart formundaki bir kek ve muhteşem çikolata dolgusu farklı bir lezzet yaratmanıza yardımcı olacak. Pakmaya Mayalı Sade Kek Harcı ile kolayca hazırlayabileceğiniz kekin üzerini Pakmaya Bitter Pasta Süsü ve Pakmaya Çikolatalı Portakallı Puding ile süsleyebilirsiniz. Bol Çikolatalı Tart Kek tarifi için tıklayınız.

Pul Çikolatalı Profiterol 

çikolatalı profiterol

Çikolata seven pek çok insan için güzel yapılmış bir profiterolün yeri çok ayrıdır. Çocuklar tarafından da çok sevilen bu lezzetli tatlıyı bol çikolata sosu ile hazırlayarak onlara güzel bir karne hediyesi sunabilirsiniz. Pakmaya Bitter Pul Çikolata ve Pakmaya Şef Krema kullanarak hazırlayacağınız ganaj tarifi, uzun zamandır yaptıklarınızın arasında bir adım öne çıkacak lezzette olacak. Pul Çikolatalı Profiterol tarifi için tıklayınız.