Harika Kabaran Kekler: Mayalı Kekin Sırrını Keşfedin

Bir keki güzel yapan en önemli iki özellik; içine eklenen sevgi ve tabii ne kadar kabardığıdır. Çok iyi kabarmış ve lezzetli bir kek yapmak mutfakta ustalık ister. Peki, keki kabartmanın en kolay yolu nedir? Deneysel yöntemleri, kol gücü gerektiren işlemleri bir kenara bırakın. Pakmaya Mayalı Kek Harcını keşfedin! Bu yeni malzeme ile, kekler artık mükemmel kabarıyor, içi yumuşacık oluyor. İşte mayalı kek hakkında merak edilenler!

Mayalı Kek Nedir? 

Öncelikle "Maya Nedir?"  sorusuna cevap verelim ve Mayalı Kek Harcı serüvenini birlikte inceleyelim. 

Maya, bilimsel adı Saccharomyces cerevisiae olan ve doğada bulunan bir mikroorganizma olup tamamen doğaldır.  Maya oldukça faydalı, yiyeceklerde kullanılan bir mikroorganizmadır ve yararlı olanlar arasında yer alır. Doğada hemen her yerde rastlarız mayalara. Buğday tanesinin üzerinde, nohut ve benzeri baklagillerde, üzüm ve elma kabuğunda...

Mayayı küçük sihirli bir yardımcı olarak düşünmek mümkün. Mutfakta harikalar yaratmak için ona ihtiyacımız var! Özellikle un ile hazırlanan ekmek, poğaça ve pizza gibi yiyeceklerimizin kabarmasını sağlar. Bu sayede bize birbirinden güzel tatları sunar. Hamur işlerine o vazgeçilmez kokuyu katan da tam olarak bu sihirli malzemedir. Maya ortamda bulunan şekeri kullanarak yani onunla beslenerek minicik gaz kabarcıkları çıkarır ve bu da hamuru kabartır, kocaman puf puf hale getirir. 

Şimdi, bu sihirli malzemeyi kekin içerisinde düşünelim ve kusursuz bir keki gözlerimizin önünde canlandıralım! 

Pakmaya’dan Dünyada Bir İlk: Mayalı Kek Harcı 

Pakmaya Mayalı Kek Harçları, daha lezzetli, tam istediğiniz gibi kabaran, içi nemli ve yumuşacık kekler yapabilmeniz için geliştirilmiş, içinde maya olan bir harçtır.

Kek yaparken maya kullanmak, aslında mutfağın yıldızlarının bildiği sırlardan bir tanesi… Ancak mayayı kek için kullanılabilir hale getirmek, ustalık istiyor.  En kısa sürede, kabarma ve lezzetli bir kek elde etmek isteyenler, Pakmaya’nın mayalı kek harçlarını kullanabilir. 

Mutfakta her zaman yenilikçi ürünleri ile fark yaratan Pakmaya, bir ilke imza attı. Yepyeni mayalı kek harçları, kek yapmayı çok daha kolay ve keyifli hale getiriyor. Hamur Kabartma Tozu ve Şekerli Vanilin gerektirmeyen Pakmaya Mayalı Kek Harcını kullanarak sadece 10 dakika mayalandırma işlemi ile lezzetli, içi nemli ve yumuşacık kekler yapabiliyorsunuz. 

Mayalı Kek Harcı ile Kek Nasıl Yapılıyor, Farkı Ne?

Mayalı kek harcıyla kek yapım aşamaları alıştığınız, severek yediğiniz kekler gibi. Doğrudan una ekleniyor, sadece 10 dakikada mayalanıyor. Üstelik hamur kabartma tozu ve şekerli vanilin kullanmanız gerekmiyor. Bildiğiniz keklere göre daha iyi kabarıyor, daha lezzetli, içi yumuşacık ve nemli oluyor. Diğer kekler daha hızlı kurur ve dağılırken mayalı kekler yumuşaklığını koruyor, yapıldıktan bir sonraki gün de aynı lezzeti yaşatıyor.

kek malzemeleri ve Pakmaya Mayalı Kek Harcı

Mayalı Kek Harcı Kullanmak Pratik mi?

Evet. Pakmaya Mayalı Kek Harçları çok pratiktir. Hamur kabartma tozu ve şekerli vanilin kullanmadan doğrudan una karıştırabilirsiniz. Sadece 10 dakikada mayalanır. Üstelik kakaolusunda kakaosu içindedir. Çok pratik bir şekilde enfes kabaran, içi nemli ve yumuşacık kekler yaparsınız.

Mayalı Kek Harçlarında Katkı Maddesi Var mı?

Hiçbir koruyucu katkı maddesi içermez, helal sertifikalıdır. Pakmaya Mayalı Kek Harçlarını gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

Mayalı Kek Harcı ile Kek Nasıl Yapılır?

mayalı kek nasıl yapılır

Pakmaya Mayalı Kek Harçları ile paketin arkasındaki kek tarifini kolay bir şekilde uygulayarak, tam da istediğiniz gibi kabarmış lezzetli ve çeşit çeşit kekler yapabilirsiniz. İster sade, ister kakaolu mayalı harcı deneyin, farkı görün! İşte Pakmaya Mayalı Sade Kek Harcı ile kek tarifi! Pakmaya Mayalı Kakolu Kek Harcı ile kek tarifi için Mutfağın Yıldızı Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz.


 

Nefis Mayalı Kek Tarifleri

Mayalı kek tarifleri hakkında bilgi verdikten sonra, birkaç tarife göz atmaya ne derisiniz? Pakmaya ürünleri ile hazırlanan bu tarifler, harika kabarmış ve lezzetli ikramlık ve atıştırmalıklar ortaya çıkartıyor.

Klasik Kakaolu Kek Lezzetini Taçlandırın: Pakmaya Mayalı Kakaolu Kek Harcı ile Kakaolu Kek Tarifi

kakaolu kek

Kakaolu kek sevenlerin gözlerinden kalpler çıkaracak, tam kıvamında kakaolu kek! Pakmaya Mayalı Kakaolu Kek Harcı ile içi daha nemli, mükemmel kabarmış nefis lezzet. Denemek için sabırsızlananlar buraya tıklayarak tarife ulaşabilir.

Muz ve Tarçının Nefis Uyumu: Muzlu ve Tarçınlı Kek

muzlu ve tarçınlı kek

Hafif yumuşamış, dolapta bekleyen muzları değerlendirme vakti! Yumuşacık muzlar ve Pakmaya Mayalı Sade Kek Harcı'nın vereceği nefis nemli doku ile damaklarda şölen yaratmaya hazır olun. Muzlu ve Tarçınlı Kek tarifimizi incelemek için tıklayınız.

Yumuşak Kalplere Yumuşak Lezzet: Renkli Mini Kekler

renkli mini kekler

Pakmaya mayalı kek harçları ile yapabileceğiniz farklı ve lezzetli tariflerden bir tanesi Renkli Mini Kekler! Pakmaya Mayalı Sade Kek Harcı Pakmaya Kakao ve Pakmaya Pasta Dünyası Jelleri kullanarak yapabileceğiniz renkli mini kekler, hem lezzeti hem de görüntüsü ile sizi mest edecek. Üstelik kolayca kabaracak! İçerisinde klasik kek malzemelerinin dışında havuç, limon kabuğu, tarçın ve haşhaş tohumu bulunuruyor. Bu şekilde daha önce hiç tatmadığınız bir lezzete imza atabilirsiniz. Renkli Mini Kekler tarifimiz için tıklayınız.

Çikolata Krizine Harika Son: Brownie Kek

brownie kek

İyi bir brownie kek yapmak marifet ister… Dışının kabuğu hafif sert olmalı, ancak kurumamalı. İçi ise yumuşak olmalı.Ve tabii ki de güzel bir şekilde kabarmalı! Peki tüm bunları nasıl sağlayacağız? Tabii ki mayalı kek harcı ile! Çeşitler arasından kakaolu olanı tercih edin ve bu güzel tarifi hemen hayata geçirin. Çikolata krizi tuttu mu, hemen mutfağa gidip kolları sıvayın. Pakmaya mayalı kakaolu kek harcı, brownie için istenen o yumuşak havayı ustalıkla yaratacaktır. İçindeki lezzetli çikolata aroması ise Pakmaya bitter pul çikolata ile sağlanacaktır. Nefis Brownie Kek Tarifi için tıklayınız.

Ofistekilere Sürpriz!: Çikolatalı Küp Kekler

çikolatalı küp kekler

Çalışma arkadaşlarınızla akşamüstü çay saatinin tadını çıkartmak için bundan daha iyi bir lezzet olamaz! Çikolatalı Küp Kekler, kolay servis imkanı ile beslenme çantalarının, geri gönderilen komşu tabaklarının ve okul kermeslerinin de gözdesi olacak. Pakmaya Mayalı Sade Kek Harcı ve Pakmaya bitter pul çikolata kullanılarak yapılan bu tarif, üzerindeki Hindistan cevizi ile vazgeçilmez bir lezzet sunuyor. Çikolatalı Küp Kekler tarifini hemen denemek için tıklayınız.

Pakmaya Mayalı Kek Harçları, mutfakta kek yapmayı son derece kolay ve keyifli hale getiriyor! Siz de mutlaka deneyin…

Pakmaya Mayalı Kek Harçları