Kahvaltı Sofralarının Mis Kokulu Ekmek Tarifleri 

Sofralarınızın vazgeçilmezi ekmek tarifleri Pakmaya uzmanlığı ile yeniden şekilleniyor. Mayalı tariflerin farklı yorumları ile her damağa uygun lezzetler elde edebilirsiniz. Kahvaltı sofralarında ön plana çıkacak, farklı tatlarla birlikte hoş bir uyum yakalayan ekmek tariflerini sizin için bir araya getirdik. 

Kokusu ile Sofraları Donatacak: Fesleğenli Çiçek Ekmek 

kolay çiçek ekmek tarifi, fesleğenli çiçek şeklinde ekmek

Zeytinyağı ve fesleğenin birbiriyle uyumunu çıtır kabuğu ile sarıp sarmalayan ekmek tariflerinden biri olan bu lezzeti çok seveceksiniz. Dilerseniz pazar kahvaltılarınıza keyif katacak dilerseniz de tüm hafta akşam yemeklerinde sofranıza eşlik edecek bu ekmeğin muhteşem dokusunu veren Pakmaya Ekşi Mayalı Beyaz Ekmek Harcı’nı sakın unutmayın. 

Farklı Bir Lezzet Deneyimi: Kuru Meyveli Ekmek 

kuru meyvelerle hazırlanmış ev ekmeği

Üzüm ve yaban mersini kurusu ile tatlanan bu lezzetli ekmek hem peynir hem de reçel, marmelat ya da bal ile oldukça uyum sağlayacak. Sofralarınıza renk kazandıracak, içeriğindeki kuru meyveler ve yemişler ile hem doyurucu hem de leziz olan bu ekmeğin iyi kabarması için Pakmaya Hamur Kabartma Tozu’nu es geçmeyin. Bu farklı ekmeği hemen yapmak ve muhteşem lezzetinin tadına bakmak için Kuru Meyveli Ekmek tarifine mutlaka göz atın. 

Kahvaltıların Baş Tacı: Tavada Kolay Çiçek Ekmek 

Uzun süren aile kahvaltılarının vazgeçilmezi olan çiçek ekmek yepyeni bir tarif ile sofranıza gelecek. Evde hazırlarken çiçek ekmeğin ortasına yerleştireceğiniz bir kase sayesinde elde edeceğiniz boşluğa koyacağınız muhlama kahvaltınızı şölene çevirecek. 

Çıtır Kabuklu Mis Kokulu Ekmek: Kuru Üzümlü ve Yaban Mersinli Tatlı Ekmek

kuru meyveli tatlı ekmek

Tam buğday unu, kuru üzüm, tarçın ve yaban mersini bir araya gelerek oldukça lezzetli bir ekmek tarifi oluşturuyor. Bu lezzetli ekmeğin çıtır çıtır kabuğu ise içeriğindeki esmer şekerin başarısı.

Ege Esintisi Sofranıza Gelecek: Çeşnili Çiçek Ekmek 

çeşnili çiçek ekmek

Dere otu, kekik ve haşhaşın bir araya gelmesi ile oluşan hoş bir karışıma sahip olan, kabuğu ile zeytinyağına başarılı bir şekilde eşlik edecek bu ekmek tarifi herkesi sofraya çekmeyi başaracak. Sarımsaklı tereyağı ile kaplanan çiçek ekmek sofranızı şenlendirecek. Dilerseniz ortasına çeşitli peynirler koyarak dilerseniz de sadece zeytinyağı ile servis edebileceğiniz bu ekmeğin yumuşacık dokusu Pakmaya Yaş Maya’nın başarısı.