Muhallebili Bisküvi Pasta (Videolu)

Mutfağın Yıldızı'ndan Muhallebili Bisküvi Pasta Tarifi

Muhallebili bisküvili pasta tarifi kolaylıkla hazırlayabileceğiniz, hafif bir tatlı çeşidi olarak tercih edilebilir. Misafirleriniz ve çocuklarınızın bayılarak tüketeceği muhallebili bisküvi tatlısı evinizin gözde tarifi haline gelebilir. Tarifin içerisinde kullanabileceğiniz malzemeler genellikle evinizin mutfağında bulunan, pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz bir tatlıdır. Muhallebili petibör pasta hızlı bir şekilde hazırlanabilir ve aniden gelen misafirlerinize şık bir sunum ile ikram edilebilir. 

Muhallebili Bisküvi Pasta Malzemeleri

Muhallebisi İçin:

Süslemesi İçin:

Muhallebili Bisküvi Pasta Tarifinin Pişirme Önerisi

Bisküvili pasta muhallebisi önceden hazırlanmalı ve soğumaya bırakılmalıdır.  Muhallebi diğer malzemelerle buluşmadan önce oda sıcaklığına gelene kadar soğutulmalıdır. Malzemeleri ve tarifin aşamalarını hazırlayıp, pasta haline getirdikten sonra dinlendirdiğinizde tatlının tadı ve kıvamı daha iyi olacaktır. Mümkünse pasta 1 gün boyunca buzdolabında bekletilebilir. Muhallebili bisküvili tatlılar hafif tarifler olarak evinizde kolaylıkla uygulanabilir. Bisküvi seçiminizi, zevkinize veya evinizde bulunan bisküvi çeşidine göre şekillendirebilirsiniz.

Muhallebili Bisküvi Pasta Tarifi Nasıl Yapılır?

 • Bisküvili pasta yapımı için öncelikle muhallebiyi hazırlamakla başlamanız gerekir. 
 • Sos tenceresine süt, un, şeker ve Pakmaya Mısır Nişastası ekleyin. Kıvam alana kadar, karıştırarak pişirin. 
 • Kaynayan karışımı ocaktan alarak soğumaya bırakın. Muhallebi soğuduktan sonra içerisinde portakal kabuğu rendesini ekleyin. 
 • Pakmaya Şekerli Vanilin ve hindistan cevizini de ekleyerek mikser ile çırpın. 
 • Bisküvili pasta tariflerinin olmazsa olmazı petibörleri ince ince ufalayın. 
 • Bu sırada Pakmaya ŞefKrema’yı küçük bir sos tavasına alın, üzerine Pakmaya Bitter Pul Çikolata’yı ekleyerek, eriyene kadar ocakta ısıtın. 
 • Çikolata karışımı ile ufaladığınız petibörler buluşturunve güzelce karıştırın. 
 • Homojen hale gelen karışımı muhallebili bisküvili pasta sunumunuzu nasıl yapmak isterseniz o şekilde porsiyonlara ayırabilirsiniz. 
 • Bu porsiyonları streç film ile kaplı kaselerde şekillendirin. 
 • İçlerine hazırladığınız muhallebiyi ekleyerek, yine bisküvili hamur ile üzerini kapatın. 
 • Mümkünse 1 gün boyunca dolapta bekletebilirsiniz. 
 • Kalıplardan çıkarttığınız pastaların üzerine, sunum öncesinde Pakmaya Beyaz Pul Çikolata benmari usulü eritilip dökmenizi tavsiye ederiz.

Muhallebili Bisküvi Pasta Pişirmenin Püf Noktası

Muhallebili pasta yapımında önemli noktalardan biri muhallebinin sıcaklığıdır. Oda sıcaklığına gelmeden muhallebinin kullanılmaması gerekir. Muhallebinin pişirilmesi sırasında ise devamlı karıştırılması, karışımın dibinin tutmasını önleyebilir. 

Muhallebili Bisküvi Pasta Tarifinin Servis Önerisi

Bisküvi ile yapılan tatlılar soğuk olarak servis yapılması genellikle tercih edilen servis biçimidir. Bisküvi pastası yaparken ne kadar bir bütünlük aransa da renklerin birbirine karışmaması sağlanmalıdır. 

Muhallebi Yapmanın Püf Noktaları

Petibör bisküvili pasta yapımında kullanılan bisküvinin niteliğine göre sıvı çekme oranı değişiklik gösterebilir. Aynı zamanda bisküvili pasta tarifleri yaparken Püf noktalarıyla muhallebi nasıl yapılır? Sorusunun cevabı kullanılan malzemelerden geçebilir. Pakmaya ürünlerini kullanarak yapacağınız tariflerin kıvamının tutma oranı yüksek olabilir. Muhallebili tarifler hazırlarken dinlendirmeye de özen göstermelisiniz. Soğukta beklettiğiniz tatlıların kıvamı daha iyi olabilir. 

Muhallebili Diğer Tarifler

Değişik bisküvili pasta tarifleri dışında muhallebili hafif tariflerin arayışında olabilirsiniz. Hem yapmanın kolay olduğu hem de evdeki malzemeler ile kolayca hazırlayabileceğiniz Muhallebili ve Pudingli Kek Tarifi ile çocuklarınızın iştahlarını kabartabilirsiniz. Özel olarak gelen misafirleriniz için yapabileceğiniz Kadayıflı Muhallebi Tarifi ise çayın yanında muhteşem gidebilir. Geleneksel lezzetlerin bir araya geldiği 

Muhallebili Kemalpaşa Tatlısı Tarifi ile de şık bir sunum yapabilirsiniz.