Yılbaşı Sofranızın Yıldızı Olacak 5 Ana Yemek Tarifi

Yeni bir yıla merhaba derken yılbaşı sofranıza da yeni lezzetler katmaya ne dersiniz? Misafirleriniz ile birlikte unutulmaz bir yılbaşı akşamına eşlik edecek 5 farklı ana yemek tarifini sizler için seçtik. Tarifler bizden, sevdikleriniz ile keyifli bir yılbaşı sofrası hazırlamak sizden! Afiyet olsun. :)

1. İçine Lezzet Doldurduk: Hamura Sarılı Talaş Kebabı 

Misafirlerinize sıradan bir kebap yapmak yerine, onları hamura sarılı bu nefis lezzet ile şaşırtmaya ne dersiniz? Et ve hamurun birbirine bu kadar yakıştığı bir tarifi yılbaşı sofrasına taşımamak haksızlık olur. Misafirlerinizi şaşırtıp onlara farklı bir lezzet sunmak istiyorsanız bu tarif tam size göre!
Hamura Sarılı Talaş Kebabi Tarifi için tıklayın.

hamura sarılı talaş kebabı

2. O Olmadan Bir Yılbaşı Sofrası Düşünülemez: Hindi Dolma Tarifi

Hindi dolmasız bir yılbaşı sofrası düşünebilir miyiz? İçi nefis kestaneli pilav ile doldurulmuş, dışı nar gibi kızarmış bir hindiye kim hayır diyebilir ki? Zahmetli ama bir o kadar da lezzetli Hindi Dolma Tarifi yılbaşı sofralarının gerçek yıldızı olmaya aday!
Hindi Dolma Tarifi için tıklayın.

3. Ben Hindi Sevmem Diyenler için: Mükemmel Pişirilmiş Fırında Tavuk

Hindi sevmem ama yılbaşı soframda aynı görüntüyü yakalamak isterim diyenler için bu tarifimizi öneriyoruz. Bütün tavuk ile hazırlanan bu tarif ile hem görsel hem de lezzet olarak misafirlerinizi büyüleyeceksiniz! Fırında Tavuk Tarifi için tıklayın.

fırında tavuk

4. Daha Pratik Bir Tarif Düşünenler İçin: Fırında Soslu Püreli Köfte

Yılbaşı akşamı, daha çok soğuk meze veya salata tarifleriyle sofrasını donatmak isteyenler Fırında Soslu Püreli Köfte tarifi ile zaman kazanabilirler. Yaklaşık 30 dakikada hazırlanan bu tarif hem lezzetli hem de pratik! Fırında Soslu Püreli Köfte tıklayın.

fırında soslu püreli köfte

5. Yılbaşı Sofralarınızda Yeniliğe Yer Açın: Ayvalı Et Kavurma

Yeni yıla farklı bir lezzet ile girmek isteyenler için Ayvalı Et Kavurma tarifi ideal! Mini tartlar içinde hazırlanan bu tarif, servis açısından da hem kolaylık sağlıyor hem de göze hitap ediyor! Ayvanın eşsiz aroması ise bu yemeğe ayrı bir tat katıyor. Ayvalı Et Kavurma Tarifi için tıklayın.

ayvalı et kavurma

BONUS: Pratik Tarif Arayanlara Özel Fırında Sebzeli ve Soslu Baget

Yılbaşı sofranızda hem pratik hem de lezzet dolu bir tarife yer vermek istiyorsanız bu tarif tam size göre! Sebzelerin ve özel sosunun lezzetiyle pamuk gibi pişmiş bir bagete kim hayır diyebilir ki? Fırında Sebzeli ve Soslu Baget tarifi için tıklayın.

sebzeli ve soslu baget

Özenle hazırlanmış sofralar, mükemmel tatlar ve daha fazlası için Yılbaşı Özel Tarif Kategorimizi buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz. Unutmayın, en güzel sofralar sevdiklerinizin size eşlik ettiği sofralardır. Mutlu yıllar!