Sonbahar Meyveleri ile Yapılabilecek 4 Enfes Tatlı Tarifi

Yaz güneşinde olgunlaşan, sonbaharda en güzel haliyle sofralarımıza ulaşan meyveleri değerlendirmenin en güzel yolu nedir diye sorsak, “tatlı tarifleri” sanıyoruz ki ilk üç yanıt arasına rahatlıkla girer. 

Buradan yola çıkarak biz de doyumsuz tatların yaratıcısı Pakmaya Mutfağın Yıldızı olarak mis kokulu, leziz mi leziz sonbahar meyveleri ile yapabileceğiniz tatlı tariflerini listelemek istedik. Siz de tariflerimizi hayata geçirerek sevdiklerinize tatlı sürprizler yapabilir, çocuklara meyve sevgisi aşılayabilir, sonbaharın en lezzetli tatlarına imza atabilirsiniz!

1. Armutlu Puding

armutlu puding

Armutlu puding tarifi, sonbahar renklerinin en güzel tonlarına sahip armutlarınızla yapabileceğiniz en harika tariflerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Üstelik armudun yanına çok yakışacağından emin olduğumuz safran ve tarçınla doyumsuz bir lezzete dönüşen bu tarifi yapması da Pakmaya Vanilyalı Puding ile oldukça pratik.

2. Elmalı ve Cevizli Kek

elmalı cevizli kek

Yılın uzun bir döneminde meyve tezgahlarında görebildiğimiz elmanın en taze, en sulu ve en leziz olduğu dönem ise genellikle sonbahardır. Bu durum doğa şartlarına göre her yıl farklı olabilmekle birlikte elmanın tezgahlarda özellikle sonbahar mevsiminde görülmeye başlandığını söyleyebiliriz. 

Elmanın tatlılara çok yakıştığını ise sanıyoruz ki tartışmaya dahi gerek yok. Hele de tarçın ve cevizle taçlandırılan bir kek tarifinin olmazsa olmazı nedir diye sorsak, hiç beklemeden “elma” yanıtını vereceğinizden kuşkumuz yok. Pakmaya Sade Mayalı Kek Harcı ile nemli ve yumuşacık bir dokuya kavuşan elmalı ve cevizli kek tarifi için buraya tıklayabilirsiniz.

3. İncirli Puding ve Mandalinalı Pelte

incirli pudingli pelte tatlısı

 Havaların soğumaya başlamasıyla birlikte görmeye başladığımız mandalinalarla karşı konulamaz bir tatlı tarifi yapmaya hazır mısınız? Bunun için ihtiyacınız olan başlıca malzemeler; lezzetiyle kalpleri yumuşatacak Pakmaya İncirli Puding, mandalina suyu, badem içi ve kurutulmuş mandalina kabuğu şeklinde sıralanabilir. 

Diğer tüm malzemeleri ile birlikte incirli puding ve mandalinalı pelte tarifinin detaylı yapım aşamaları için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

4. Karamelli ve Sonbahar Meyveli Pasta

meyveli pasta

Tam da mevsime yakışan tatları bir araya getirmeniz için biçilmiş kaftan olan karamelli ve sonbahar meyveli pasta ile ister kutlamalara lezzet katabilir, ister sevdiklerinize sürpriz yapabilir, isterseniz de çay saatlerini renklendirebilirsiniz. Ya da yalnızca canınız pasta istediğinde kendinizi şımartmak için başrolde Pakmaya Karamelli Puding, orman meyveleri ve incirin olduğu bu harika tarife başvurabilirsiniz.