Yazın Tadını Çıkarmanızı Sağlayacak 5 Lezzetli Soğuk İçecek Tarifi

Yaz sıcakları ile baş etmenin en güzel yolu, bol bol sıvı tüketmekten geçiyor. Mutfakların vazgeçilmezi Pakmaya Mutfağın Yıldızı olarak sizin için bir araya getirdiğimiz 5 farklı soğuk ve leziz içecek tarifi de yaz mevsiminin kavurucu sıcaklarında vücut ısısını düşürerek kendinizi daha rahat hissetmenize yardımcı olacak! 

Üstelik bu içecekleri hazırlamak son derece pratik. İşte sıcak havalardan bunaldığınızda birkaç kolay adımla hazırlayıp gün boyu serinlemenizi sağlayacak soğuk içecek tarifleri...

1. Şeftalili ve Kefirli İçecek

Faydaları saymakla bitmeyen kefir içeceğini bir de yaz mevsiminin en güzel meyvelerinden şeftali lezzeti ile bir arada düşünün. Eğer bu ikili sizin de hoşunuza gittiyse, tarifi hazırlamak için kefir ve şeftaliye ek olarak buz parçalarını ve Pakmaya Şekerli Vanilin’i de elinizin altında hazır bulundurun. Tadına doyamayacağınızı düşündüğümüz şeftalili ve kefirli soğuk içecek tarifinin tüm detayları için ise buraya tıklamanız yeterli!

2. Ev Yapımı Limonata

Yaz gelir gelmez lezzeti akıllara düşen limonatayı evde pratik bir şekilde yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Hatta Pakmaya Mutfağın Yıldızı’nın ev yapımı limonata tarifiyle hazırlayacağınız içeceğinizi ilk denemenizden sonra sık sık yapmak isteyeceğinizden eminiz. 

İster piknikte, ister arkadaş buluşmasında, isterseniz de evde yalnızken ferahlamak için hazırlayabileceğiniz limonata için yalnızca limon, taze nane, yeşil elma, armut ve toz şekere ihtiyacınız olacak. Tüm bu malzemeleri harmanlayarak elde edeceğiniz lezzetli mi lezzetli, serin mi serin ev yapımı limonata keyfi için tarif detaylarını burada bulabilirsiniz.

3. Çilekli Yaz İçeceği

Sıcak havalarda sizi serinletirken tatlı isteğinizi de bastırmayı sağlayacak bir çözüme ne dersiniz? En sevilen yaz meyvelerinden çilek ile soğuk sütü bir araya getiren bu içeceğin lezzet sırrı ise Pakmaya ŞefKrema. Küçük büyük herkesin beğeniyle tüketeceği çilekli yaz içeceği tarifinin yapım aşamaları için buraya tıklayabilirsiniz. 

4. Naneli Ayran

Sıcak havalarda akla ilk gelen kurtarıcılardan ayran ferahlığını taze nane ile ikiye katlayabilirsiniz. Üstelik bu ev yapımı naneli ayran tarifinin hazır ayranlardan çok daha lezzetli olacağını iddia etsek, hiç de abartmış olmayız. Neden mi? Elinizin mahareti ile Pakmaya Mutfağın Yıldızı tarifi bir araya geldiğinde ortaya ne kadar özenli sonuçlar çıktığını en iyi siz biliyorsunuz :)

5. Çilekli ve Kefirli İçecek

Bir diğer tarifimiz ise yine kefir severler için geliyor. Pakmaya Şekerli Vanilin ile lezzetine lezzet katabileceğiniz çilekli ve kefirli içeceğin yapım süreci de en az diğer soğuk içecek tarifleri kadar pratik! Çilekli ve kefirli içecek tarifinin tüm aşamalarını öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.