Her Biri Başyapıt Niteliğinde Kıymalı Börek Tarifleri 

Türk mutfağının her biri birbirinden lezzetli börekleri arasında baş köşenin sahibi hangisidir diye sorsak şüphesiz ki bir çoğunuzdan aldığımız yanıt kıymalı börek olur. Eğer siz de sofraların olmazsa olmaz tamamlayıcısı börekleri çok sevenlerdenseniz size özel hazırlamış olduğumuz içeriğimizdeki kıymalı börek tarifleri ile tanışmanın tam sırası! 

Mutfaktaki en büyük yardımcınız Pakmaya Mutfağın Yıldızı olarak sizler için evde kolaylıkla yapabileceğiniz, eşsiz kokusu ve çıtır çıtır hamuruyla deneyenlere parmak ısırtacaknefis tarifleri bir araya getirdik. İşte ailenin tüm üyelerinin iştahını açarak adeta bir lezzet şöleni yaratacak, her biri başyapıt niteliğindeki kıymalı börek tarifleri… 

Birbirinden Lezzetli 4 Farklı Kıymalı Börek Tarifi

kıymalı börek

Mutfaktaki hünerlerinizi sergilemenize yardımcı olan, hepsi birbirinden şahane kıymalı börek tarifleri ile misafirlerinizi memnun ederek hepsinden tam puan alacağınıza eminiz. Öyleyse önce tarif defterinizi ve kaleminizi yanınıza alın sonra da farklı tatların eşlik ettiği, midenizi bayram ettirecek kıymalı börek tarifleri arasından hangisini yapacağınıza karar verin. Hazırsanız başlayalım...

1. İştah Kabartacak Tat: Baklava Yufkasında Kıymalı Börek 

baklava yufkasından kıymalı börek 
    
İştahlar kabarsın, damaklar şenlensin! Lezzetinin sırrını baklava hamuru gibi açılan incecik yufkasından alan Baklava Yufkasında Kıymalı Börek, çeşitli baharatlarla kavrulan iç harcı ile bu lezzeti taçlandırıyor. 

Her öğüne yakışacak bu nefis kıymalı börek, son derece kolay ve hızlı bir şekilde hazırlanması nedeniyle de misafir bekleyen ev sahiplerinin en çok tercih ettiği hamur işleri arasında yer alıyor. 

Asıl lezzetine Pakmaya Buğday Nişastası ile ulaşan, herkesin mutlaka denemesi gereken, ağızlara layık Baklava Yufkasında Kıymalı Börek tarifi ile ilgili bilmeniz gereken tüm detaylar burada! 

2. Tadı Damaklarda Kalacak Lezzet: Kıymalı Poğaça Börek 

kıymalı poğaça börek

Şimdiye kadar duyduğunuz tüm kıymalı börek tarifleri bir yana, Kıymalı Poğaça Börek bir yana! Börek deyince ilk akla gelen lezzetlerden biri olan kıyma, Pakmaya Mayalı Poğaça Harcı ile bir araya gelince ortaya pofuduk hamuru ile kalpleri çalan Kıymalı Poğaça Börek çıkıyor. 

Yapımı biraz zahmetli olsa da sonunda lezzeti bu zahmete değecek Kıymalı Poğaça Börek tarifi için ihtiyacınız olan malzemeleri ve yapımını öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz. Tarifte malzemelerde yazan maydanozun baş harfi küçük olmalı.

3. Tadı Dillere Destan: Kıymalı Tandır Böreği 

 

kıymalı tandır böreği 

Her ne kadar yapımı zormuş gibi görünse de aslında en pratik börek tariflerinden biri olan Kıymalı Börek sabah kahvaltılarında çayın yanına en çok yakışan hamur işlerinden. Kıymalı Tandır Böreği’nin hamurunu biraz beklettikten sonra ekleyeceğiniz Pakmaya Aktif Kuru Maya ise böreğinizin daha yumuşak olmasını sağlayacak. 

Lezzetli ile dillere destan olmuş kıymalı tandır böreğinin detaylı tarifi için buraya tıklayabilirsiniz.

4.Tam Kıvamında Bir Tat: Tel Kadayıflı ve Kıymalı Börek 

tel kadayıflı ve kıymalı börek

Lezzetli mi lezzetli, görünümü ile klasik kıymalı böreklerden farklı olan bir başka tarif ise Tel Kadayıflı ve Kıymalı Börek. Herkesin tatlısını bildiği tel kadayıfın kavrulduktan sonra böreğin yufkasına serpilmesi ve iç harcının da hazırlandıktan sonra üzerine kıymalı karışımının eklenmesiyle hazırlanan Tel Kadayıflı Kıymalı Börek, sosunun lezzetini ise Pakmaya ŞefKrema’dan alıyor. 

Hem gözünüze hem de midenize hitap edecek Tel Kadayıflı Kıymalı Börek tarifinin hem sosu hem de hamuru için bilmeniz gereken tüm detayları burada bulabilirsiniz