Çikolata Tutkunlarına Özel 5 Farklı Çikolatalı Kek Tarifi

Binlerce yıldır damakları tatlandıran çikolata, sanıyoruz ki en çok da kek tariflerine yakışıyor. Eğer öyle olmasaydı, yüzlerce farklı çikolatalı kek tarifi de olmazdı. Durum böyle olunca tabii ki tarif seçmek de pek kolay olmuyor. 

Biz de karar sürecinizi biraz daha kolaylaştırabilmek için kolları sıvadık ve doyumsuz tatların yaratıcısı Pakmaya Mutfağın Yıldızı’nda yer alan onlarca çikolatalı kek tarifi içinden 5 tanesini sizler için bugünkü içeriğimizde mercek altına aldık. 

Siz de içeriğimizdeki tarifleri denemek için keklerinizin lezzetine lezzet katacak Pakmaya Çikolatalar’ı kullanarak benzersiz tariflere imza atabilirsiniz.

1. Beyaz Çikolatalı ve Kuru Meyveli Kakaolu Kek

beyaz çikolatalı kuru meyveli kek

Pakmaya Kakaolu Mayalı Kek Harcı ile hem enfes bir kakaolu kek lezzeti sunan hem de Pakmaya Beyaz Pul Çikolata ile efsanevi beyaz çikolata hazzını yaşatan bu tarifimiz, en klasik tarifleri bile farklı kılmaktan hoşlananlar için geliyor. Hem çay hem de kahveyle çok yakışacak beyaz çikolatalı ve kuru meyveli kakaolu kek tarifinin detayları için ise buraya tıklayın!

2. Fıstık Ezmeli Brownie Kek

brownie kek

Çikolatalı tariflerin mutluluk hormonu salgılamaya son derece yardımcı olduğunu biliyoruz. Hele de bu tarif hem Pakmaya Bitter Pul Çikolata, hem fıstık ezmesi, hem de ceviz içeriyorsa, adeta mutluluk dopingi etkisi yaratacağından emin olduğumuzu söyleyebiliriz. “Bir de ben deneyeyim” derseniz, fıstık ezmeli brownie tarifinin ayrıntıları için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

3. Fındık Kremalı Parça Çikolatalı Sufle

parça çikolatalı sufle

Sufle tariflerinin lezzetine diyecek bir sözümüz yok. Siz bir de Pakmaya Bitter Parça Çikolata ve fındık kreması ile taçlandırılan versiyonu deneyin. Kesinlikle pişman olmayacaksınız. İçerisindeki malzemelerin yanı sıra frenk üzümü ve iri parçalı Pakmaya Bitter Kurabiye Çikolatası ile dekore edilen fındık kremalı parça çikolatalı sufle tarifinin etkisi altına alamayacağı kimse olmadığını düşünüyoruz.

4. Çikolatalı Kontes Kek

çikolatalı kontes kek

Pakmaya Sade Mayalı Kek Harcı sayesinde nemli, yumuşak ve düzgün gözenekli bir yapıya kavuşan çikolatalı kontes kek tarifi, süsleme için rendelenmiş Pakmaya Sütlü Pul Çikolata ile lezzetinden önce görüntüsüyle akılları çeliyor. Pakmaya Bitter Pul Çikolata ile tatlandırılan iç dolgusu ise bir dilimin kimseye yetmeyeceğine dair ipuçları veriyor.

5. Baharatlı ve Lavanta Kokulu Kek

baharatlı kek

Kokusuyla mest eden lavantayı bir de çikolatalı kek tarifinde denemeye ne dersiniz? Bize güvenin, “keşke daha önceden deneseydim” diyeceksiniz! Fakat dert etmeyin, artık dilediğiniz zaman mutfakları lavanta kokusuyla saran, Pakmaya Bitter Pul Çikolata ile tatlandırılan baharatlı ve lavanta kokulu kek tarifini yapabilir, sevdiklerinizle birlikte afiyetle tüketebilirsiniz.

Bonus: Sürpriz Kek

sürpriz kek

İlk ısırıkta içerisindeki akışkan çikolatasıyla sürpriz yapan kek tarifimizle sizlere bir sürpriz yapmak ve bu tarifi de içeriğimize eklemek istedik. Benzersiz lezzeti, mükemmel dokusu ve Pakmaya Çift Renkli Damla Çikolata ile göz zevkine de hitap eden görüntüsüyle sizi de etkisi altına alacak sürpriz kek tarifi için tıklayın!