Yılbaşı Sofralarına Özel 7 Farklı Tatlı Tarifi

Harika hazırlanmış bir sofrada nefis lezzetler sundunuz. Sıra geldi tatlı servisine… Gecenin sonunda damaklarda harika bir tat bırakacak yeni yıla özel bir tatlı hazırlamaya ne dersiniz? Hadi gelin, başlayalım!

Fotoğrafların üzerine tıklayarak tarif detaylarını inceleyebilirsiniz. :)

1. Nefis Çikolatalı Yeni Yıl Kutlama Keki

Yeni yıla özel hazırlanmış bu tarifimiz Pakmaya Kakaolu Mayalı Kek Harcı ile kolayca hazırlanabiliyor ve görsel olarak da sofraya renk katıyor. Süslemesinde Pakmaya Bitter Boncuk Pasta Süsü ve yılbaşına özel süsler kullanabilirsiniz.
Çikolatalı Yeni Yıl Kutlama Keki tarifi için tıklayın.

kutlama keki

2. Mutfağın Yıldızı'ndan Özel Yılbaşı Pastası 

Yeni yıla özel hazırladığımız pasta, üzeri frenk üzümleriyle süslenmiş, Pakmaya Kurabiye Çikolatası ve badem krokan ile zenginleştirilmiş içeriğiyle yılbaşı sofralarının yıldızı olacak! Yılbaşı Pastası tarifi için tıklayın.

yılbaşı pastası

3. Kar Süslemesi ile Misafirlerinizi Şaşırtın: Karlı Yeni Yıl Pastası 

Özel yeni yıl pastalarından bir tane daha… İç dolgusunda yer alan kestane şekeri, damaklarda ayrı bir tat bırakıyor. Üzerini Pakmaya Çikolatalı Sos ile kaplayıp Pakmaya Pudra Şekeri ile yapacağınız kar efekti ile yeni yıl sofranıza çok yakışacak. Karlı Yeni Yıl Pastası tarifi için tıklayın.

karlı yeni yıl pastası

4. Kış Mevsiminin Yıldız Meyvesi Nar: Narlı Pudingli Kupta Tatlı

Yılbaşı tatlım hem pratik hem de lezzet dolu olsun istiyorsanız bu tarif tam size göre! Pakmaya Narlı Pudingli bu tarif, sadece 25 dakikada hazırlanıyor. Mini kuplarda hazırlanan bu tatlıya marshmallow, ayıklanmış nar ve vişne suyu eşlik ediyor. Narlı Pudingli Kupta Tatlı tarifi için tıklayın.

Narlı Pudingli Kupta Tatlı

5. Balkabağı ve Karamel Uyumu: Karamelli Puding Soslu Balkabaklı Cheesecake

Günümüzün popüler tatlısı cheesecake’i denemeyen kalmamıştır. Peki ya balkabaklısını denediniz mi? Bu tarifi farklılaştıran bir diğer nokta ise Pakmaya Karamelli Pudingli sosu! Cheesecake hayranı olan misafirleriniz için harika bir tarif.Karamelli Puding Soslu Balkabaklı Cheesecake tarif için tıklayın.

Karamelli Puding Soslu Balkabaklı Cheesecake

6. Nar Dolu Yılbaşı Keki: Narlı Pudingli ve Çikolata Pudingli Yılbaşı Keki

Kırmızı rengi ile yılbaş tatlı tariflerine en çok yakışan meyvelerden biri nar… Pakmaya Narlı Puding ile hazırlayacağınız bu tarif narlarla süsleniyor ve ortaya şahane bir görüntü çıkıyor. Pudingli Yılbaşı Keki tarifi için tıklayın.

Narlı Pudingli ve Çikolata Pudingli Yılbaşı Keki

7. Vişneli Tatlıları Sevenler için Geliyor: Vişneli Kozalak Pasta

Pakmaya Bitter Parça Çikolata ile ekşimtırak vişne lezzetinin buluştuğu tarifimiz yeni yıl sofralarına renk katacak. Pastanın üzerinde yer alan kozalak Pakmaya Sütlü Parça Çikolata ile hazırlanıyor ve file bademlerle şekillendiriliyor. Yapımı eğlenceli ve lezzeti şahane olan bu pastayı mutlaka deneyin!
Vişneli Kozalak Pasta Tarifi için tıklayın.

Vişneli Kozalak Pasta

BONUS: Rakamlı Pastayı 2020 için Hazırlayalım!

Pakmaya Mayalı Kek Harcı Kakaolu ile keki pratik şekilde hazırlayacağınız bu pasta, misafirlerinizi büyüleyecek! Sayıları oluştururken biraz uğraş gerektirebilir fakat ortaya çıkan lezzetli sonucu görmeye değer! Tarif detaylarını incelemek için tıklayın.

rakamlı pasta