Özel Günleri Çok Daha Unutulmaz Kılacak Ezber Bozan 5 Pasta Tarifi

Doğum günü, yılbaşı, baby shower, bayram, nişan, altın günü, davet ve daha niceleri… Sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz özel günler bitmez. Bitmesin de zaten. Ancak her özel günde çıtayı biraz daha yukarı taşıyacak bir masa hazırlayabilmek için hem gözlere hem de damaklara hitap eden pasta tarifleri bulmak gerek. E tabii bu noktada biraz maharet, biraz da ilhama ihtiyacınız olacak. Pakmaya, hünerlerinizi ortaya çıkarmanıza yardımcı olacak ilhamı vermek için her zaman hazır!

Bir dilim yiyenin ikinci dilimde aklının kalacağı kadar lezzetli, görenlerin bir daha unutamayacağı kadar göz alıcı pasta tariflerini sizler için denedik. İşte adeta her gününüzü özel bir güne dönüştürecek, Pakmaya ürünleri ile dikkatleri çekecek birbirinden leziz 5 farklı pasta tarifi…

Kusursuz Bir Doğum Günü İçin Orman Meyveli Bahar Pastası

meyveli bahar pastası

Baştan uyarmış olalım; davetlilerinizi Orman Meyveli Bahar Pastası’nı profesyonel bir pasta ustasının yapmadığına ikna etmeniz biraz zor olabilir. Neden mi? Hem lezzeti hem de şık görüntüsüyle akılları baştan alma garantili bu pasta tarifini başka bir doğum gününde görseniz, sanıyoruz ki siz de ev yapımı olduğuna inanmakta güçlük çekerdiniz. 

Fakat Pakmaya ürünleri ile bu pastayı pratik bir şekilde hazırlayabilmeniz elbette mümkün! Üstelik pırıltılı meyve görünümü için tamamen doğal renklendiricili Pakmaya Sade Pasta Jeli ile Pakmaya Çilekli Süsleme Şekeri sayesinde son dokunuşları yapıp doğum günlerini çok daha özel hale getirebilirsiniz.

Davetlerde Yüzleri Lezzetiyle Güldürecek Ağlayan Pasta 

ağlayan pasta

Akışkan yapısı ile damakları çatlatırken tek bir diliminin asla yetmeyeceği bir pasta tarifi arıyorsanız, Ağlayan Pasta ideal olabilir. Klasikler arasına girmesine rağmen özel günlerinizde ortaya eşsiz bir lezzet çıkarmak istiyorsanız Ağlayan Pasta tarifini yaparken Pakmaya Bitter Çikolatalı Sos ve Pakmaya Bitter Pul Çikolata kullanabilirsiniz!

Benzersiz Bir Baby Shower İçin Naneli Çikolatalı Pudingli Tart

naneli çikolatalı pudingli tart

Çıtır çıtır tart hamuru, yumuşacık dolgusu ve göz dolduran görüntüsü ile bu tarifi yapmak için özel günleri bekleyemeyebilirsiniz! İtiraf edelim, biz de bekleyemedik :) Yine de baby shower gibi heyecanlı ve eğlenceli günlerde misafirlerinizi şaşırtmak için de Naneli Çikolatalı Pudingli Tart yapabilirsiniz. Pakmaya Hamur Kabartma Tozu kullanarak puf puf hale getirebileceğiniz ve doğal renklendiricili Pakmaya Beyaz Çikolata Kaplı Bakır Renkli Boncuk ile süsleyebileceğiniz bu tarif, pratikliğiyle size zaman kazandırırken şıklığıyla da davetlilerin gönüllerini kazanacak!

Altın Günlerinin Baş Tacı Olacak: Karamelli Pasta 

karamelli pasta

Daha önce karamel ve vanilyanın bu kadar birbirine yakıştığı başka bir tarif görmediğinizden eminiz! Hazırladıktan sonra bir an önce arkadaşlarınızla paylaşmak için sabırsızlanacağınız Karamelli Pasta’yı bu denli mükemmel yapan ise elbette lezzeti ile fark yaratan Pakmaya Pandispanya Un ve Pakmaya Karamelli Puding. Bu arada tabii ki pastaya karakteristik ve ışıltılı bir görüntü kazandıran Pakmaya Çikolata Kaplı Sedef Renkli Boncuk ürününe de kocaman bir alkış!

Rengarenk Doğum Günleri İçin Transparan Kutlama Pastası

transparan kutlama pastası

Sevdikleri için elinden geldiğince özel bir şeyler yapmayı kim istemez? Hele bir de doğum günleri söz konusu olduğunda… İşte Transparan Kutlama Pastası tam da bu noktada imdadınıza yetişiyor! Hem benzerlerinden farklılaşacak hem de herkesi kendine hayran bırakacak bu pastayı hazırlaması ise son derece kolay. Pakmaya Vanilyalı Pasta Kreması ile baş döndürücü bir lezzet katıp ardından Pakmaya Kuru Meyve Şekerlemesi sayesinde tüm meyvelerle bir renk cümbüşü yaratabilirsiniz!