Harika Bir Başlangıç: Kremalı Çorba Tarifleri

Bugün, sofranıza lezzetli bir başlangıç yemeği eklemeye ne dersiniz? Nefis kokulu, tam kıvamında ve efsane lezzetli bir çorba, güzel bir yemeğe başlangıç için idealdir. Midenizi önünüzdeki yemek için hazırlar, gün içerisinde kaybettiğiniz suyu yerine koyar. Üstelik çorba tarifleri kilosuna dikkat edenler için de idealdir, zira başlı başına bir öğün yerine geçebilir.

Sıradan bir çorba herkesin mutfağında var. Farklı bir lezzet isteyenler, sizi buraya alalım! Çorbaya biraz lezzet katalım dedik ve kremayı işin içine ekledik. Basit birkaç malzemeyle ziyafet sofralarına yakışır çorbalar elde etmek mümkün! İşte karşınızda kremalı çorba tarifleri listesi!

1. Hem Lezzetli Hem Sağlıklı: Zerdeçallı ve Kremalı Mercimek Çorbası

kremalı mercimek çorbası

 
İlk tarifimiz, sağlığına dikkat edenler için gelsin! Zerdeçallı ve Kremalı Mercimek Çorbası Tarifi, lezzetli ve sağlıklı bir karışımı sizlere sunuyor. Kremalı çorba tarifleri arasında yaratıcılık arayanlar için de birebir! Bu tarif için havuç, soğan, zerdeçal gibi birbirinden faydalı ve besleyici sebzelere ihtiyacınız var. Lezzetlendirmek için ise labne peyniri, mozzarella peyniri ve tabii ki krema! Tarifin malzemeleri 15 dakika içerisinde hazır. Pişirme süresi ise 40 dakika kadar. Tarifte belirtilen sunum önerileri, bu çorbayı mideye kadar göze de hitap edecek bir hale getiriyor.

2. Hafif, Doyurucu ve Nefis: Yaz Sebzeli Kremalı Çorba

yaz sebzeli kremalı çorba

 
Bir tabak çorbayla doymak isteyenler, sizin için buradayız! Yaz Sebzeli Kremalı Çorba Tarifi, hafif ve lezzetli bir öğün arayanlar için ideal. Kremalı çorba tarifleri illa ki ağır ve çok kalorili olacak diye bir kural yok! Bu inanışın tam tersi, işte bu çorba ile kanıtlanıyor. Taze barbunya içi, taze bezelye içi, kabak ve nefis baharatlar… Hepsi lezzetli, hepsi hafif mi hafif. Üstelik bu tarifi hazırlamak da çok kolay. Tüm malzemeleri 15 dakikada hazır edeceksiniz, pişirmek için sadece yarım saatten az bir süre ile yetineceksiniz. Adı yaz çorbası, ancak her mevsimin favorisi olmaya aday! 

3. Bol Proteinli Bir Seçenek: Kinoalı ve Kremalı Sebze Çorbası

kinoalı ve kremalı çorba

 
Sebze sevenleri unutmadık! Eğer et yemiyorsanız ya da daha fazla protein ağırlıklı bir beslenme düzenine sahip olmak istiyorsanız, bu tarifi mutlaka denemelisiniz. Kinoalı ve Kremalı Sebze Çorba Tarifi, kaslarınızı kuvvetlendirecek! Son zamanlarda mutfaklara giren ve adından çok söz ettiren kinoa, bu sefer de bir çorbanın içinde. Üstelik ona mısır taneleri, havuç, kabak ve enfes bir krema eşlik ediyor. Kremalı çorba tarifleri ile son yeme içme trendlerini yakalamak isteyenler için birebir! Bu tarif için de 15 dakika yeterli olacaktır. Pişirme süresi ise 35 dakikadır.

4. Kinoayla İkinci Randevu: Kremalı ve Kırmızı Kinoalı Çorba

kırmızı kinoalı çorba

 
Bir üstteki tarifte, kinoayı sebzelerle beraber harmanladık. Klasik bir kremalı sebze çorbası tarifini, kinoa ile zenginleştirmiş olduk. Bunu deneyenlere kinoa ile ikinci bir randevu teklifimiz var. Kremalı ve Kırmızı Kinoalı Çorba Tarifi ile kinoanın kendine has tadı reyhan ve yoğurt ile lezzetlenecek. Bu tarifin hazırlama ve pişirme süresi de oldukça kısadır. Bu nedenle aceleniz olduğu zamanlarda da rahatlıkla yapabilirsiniz. Malzemeleri hazırlaması 10 dakika sürer. Pişirmek için de 25 dakika yeterli olacaktır.

5. Doymak Garantili: Nohutlu ve Kremalı Sebze Çorbası

sebze çorbası

 
Nohut, zerdeçal, kabak, fasulye ve kuşkonmaz… Bu kadar zengin bir çorba olamaz! Kremalı çorba tarifleri, gerçekten oldukça doyurucu olabiliyor. Ancak bu kadarı, çorba severleri bile şaşırtacak. Besleyici, sağlıklı, tok tutan bir karışım… Peki, ya lezzet? Lezzetten ödün vermek istemeyeler için de önerimiz krema olacak. Nohutlu ve Kremalı Sebze Çorbası Tarifi denemenizi bekliyor. Bu tarifi özellikle öğle aralarında, fazla yemek yemediğiniz günlerde, sıcak yaz akşamlarında ya da şişkinlik yaşamak istemediğinizde tercih edebilirsiniz. Pişme süresi öteki çorbalara göre biraz daha uzundur. Bir saatlik bir zamana ihtiyacınız olacak. Bunun nedeni hububatlı zengin malzeme listesinden kaynaklanmakta. Malzemeleri hazırlamak için ise 15 dakika yeterlidir.