4 KİŞİLİK
HAZIRLAMA 15 DK
PİŞİRME 15 DK

Vişneli Tatlı Tarifi (Milföyden)

Doyumsuz tatların yaratıcısı Mutfağın Yıldızı’ndan ailenize ve misafirlerinize layık Kalpten Milföyler tarifi. 

Milföyle Vişneli Tatlı Nasıl Yapılır?

Milföy tatlısı çok az çabayla çok lezzetli bir ürün çıkarmanıza yardımcı olacak bir tariftir. Gün içerisinde yoğun olarak işte çalışıyor olabilirsiniz. Bu durum gün sonunda evinize gelecek misafirlerinize lezzetli sunumlar hazırlamanıza engel olabilir. Hazır ikramlıklar kullanmak özensiz ve emeksiz gelebilir. Böyle bir durumda kısa sürede lezzetli ve doyurucu bir tarif olan milföyden tatlı yapabilirsiniz. Ayrıca bir masraf yapmanıza gerek kalmadan, evinizde bulunan milföy yardımıyla hazırlayacağınız bu tarif çocuklarınız için de lezzetli bir atıştırmalık olabilir. Akşam çayında, kahvenin yanında sunabileceğiniz bu tarif favori lezzetiniz haline gelebilir. Tatlıya düşkün sevdiklerinize kısa sürede milföylü tatlı yapabilirsiniz. Vişneli marmelat olmadığında sevdiğiniz çeşitli marmelatlardan veya çikolatalardan yararlanabilirsiniz. Dilerseniz tarifin içerisinde Pakmaya Pul Bitter Çikolatayı benmari usulü eriterek kullanabilirsiniz. Çeşitli meyve dolgulu kremalar ile de tatlının tadını zevkinize göre yapabilirsiniz. Hazırladığınız lezzetlerin üzerlerini ikram etmeden önce çeşitli Pakmaya Pasta Süsleri ile süsleme imkanı bulabilirsiniz. Bu sayede en sade ve zahmetsiz tarifi bile gösterişli, özenli bir hale getirebilirsiniz. Pratik bir şekilde hazırlayıp, misafirlerinize sunduğunuz bu milföylü tarifler ailenizin ve misafirlerinizin vazgeçilmez lezzeti haline gelebilir.

Milföyden Vişneli Tatlı Tarifi Malzemeleri

Malzemeleler:

  • 4 adet hazır milföy hamuru
  • 1 çorba kaşığı vişne marmelatı

Üzeri İçin Malzemeler

 

Vişneli Milföy Tatlısı Yapılışı

  • Vişneli tatlı tarifleri ile buluşan milföy için öncelikle milföy hamurlarını tezgahın üzerine alın. Tarife başlamadan önce milföy hamurlarının oda sıcaklığında olmasına özen gösterin. Bu sayede hamurlara daha kolay şekil verebilirsiniz.
  • Hamurlara kalp şeklini verebilmek için kalpli kalıp kullanın. Bir tane milföy tatlısı için 2 tane kalp çıkarmanız gerekmektedir.
  • Çıkardığınız bir kalp kalıbı hamurun üzerine 1 tatlı kaşığı marmelat koyun. Diğer kalpli kalıp hamur ile marmelatlı hamurun üzerine kapatın. Kenarlarını çatal yardımıyla bastırarak kapatmayı unutmayın.
  • Tüm milföyler için bu işlemi uyguladıktan sonra yağlı kağıt serili fırın tepsisine hamurları yerleştirin.
  • Üzerlerine fırça yardımıyla yumurta sarısı sürün.
  • Önceden 200 derecede ısıtılmış fırında milföy hamuruyla tatlı tarifini 10-15 dakika pişirin.
  • Üzeri kızaran milföyleri fırından çıkarın ve ilk sıcağı geçtikten sonra üzerlerine Pakmaya pudra şekeri dökerek servis yapın.

Vişneli Tatlı Tarifi (Milföyden) Yapımı Püf Noktaları

1-  Milföy tatlı tarifleri yaparken kullanacağınız hamur ilk satın aldığınızda genellikle buzlu olur. Sert hamura şekil vermek zor olacağı için, tarife geçmeden hamurların şekillendirilebilecek ısıda olmasına özen gösterebilirsiniz. Vişneli milföy tatlısında milföyün oda sıcaklığında olması çok önemlidir.

2- Vişneli tatlı yaparken iç harcın makul seviyede olmasına özen gösterin. Hamurun kenarlarından taşan marmelat fırında yanarak, görsel ve tat açısından rahatsız edici olabilir.

3- Vişne ile yapılan tatlılar fırında pişirilirken yanmaması için dengeli bir ısıya maruz bırakılmaları gerekir. Ortalama 200 derece olarak belirtilen bu ısı ayarı, sahip olduğunuz fırının niteliklerine göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle bu ısı ve süreyi referans alsanız da kontrollü bir pişirme aşaması sayesinde kıvamında tarifler hazırlayabilirsiniz.

Milföy Hamuruna Kalp Şekli Nasıl Verilir?

Milföy hamurundan tatlı yaparken sıradan şekillerden sıkılmış olabilirsiniz. Tariflerinizi daha eğlenceli hale getirmek için içerisinde kullanacağınız malzemeler kadar şekli de büyük önem taşır. Evinizde bulunan kurabiye kalıpları sayesinde farklı boyutlarda ve şekillerde tarifler hazırlayabilirsiniz. Sevginizi yansıttığınız milföylü tatlı tarifleri hazırlarken kalp şekli vermek için kalpli kalıplara ihtiyaç duyarsınız. Bu kalıba sahip değilseniz keskin bir bıçak yardımıyla bu şekli çıkarabilirsiniz. Kolay bir şekilde hazırladığınız tarifler için evinizde kurabiye kalıplarını kendiniz yapmayı da deneyebilirsiniz.

Diğer Milföy'lü Tarifler

Milföyle yapılan tatlılar hem kolay olması hem de lezzetli olması nedeniyle birçok zamanda tercih edilebilir. Hamurunun zahmetsiz olması ve puf puf bir lezzete sahip olması nedeniyle birçok tarife kullanılabilir. Tuzlu tarifler hazırlayabileceğiniz gibi milföy hamuru ile tatlı tarifler de yapabilirsiniz. Çıtır çıtır 5 pratik milföylü tatlı tarifi evinize gelecek misafirleriniz için deneyebileceğiniz birçok lezzetli içerir. Canınız tatlı istediğinde veya tatlı yapmanız gerektiğinde bir sürü bulaşık çıkacak diye yapmaktan vazgeçebilirsiniz. Tatlı yapmak kadar, dağınıklı toplamak da yorucu olabilir. Fakat birkaç malzemeyle yapabileceğiniz pudra şekerli milföyler tarifi favori lezzetiniz haline gelebilir. Yaz dönemlerinde tatlı tariflerinde meyvelerin gücünden yararlanmak isteyebilirsiniz.

Çilekli milföy pasta tarifi taze çilekleri kullanarak yapabileceğiniz müthiş bir lezzete sahiptir. Çocuklarınıza meyve yeme alışkanlığını kazandırmak için bu tarifi deneyebilirsiniz. Tatlı denildiğinde akla sadece zararlı ve kalorili yiyecekler geliyor olabilir. Fakat milföyün içerisinde kullanacağınız meyveler sayesinde, tatlınızın kalorisini düşürebilirsiniz. Aynı zamanda kallavi bir masa hazırladığınızda çayın yanında hafif bir tatlı sunmak isteyebilirsiniz. Böyle bir durumda yapabileceğiniz meyveli, kremalı bir milföy misafirlerinizi mutlu edebilir.