4 KİŞİLİK
HAZIRLAMA 10 DK
PİŞİRME 20-35 DK

Fırında Pakmaya Sütlaç Tarifi

Sütlü Tatlıların En Meşhuru Fırında Pakmaya Sütlaç Tarifi...

Geleneksel Türk Tatlıları söz konusu olduğunda akla ilk gelen tatlılarımızdan birisi de sütlaçtır. Geleneksel bir tatlı olmasının yanında pratik bir tatlı olan Sütlaç tüm bu pratikliği ile mutfaklarda yaz, kış tüm mevsimlerde tüm akşam yemeği davetlerinde ve hatta gün içinde sevilerek tüketilen bir tatlıdır. Fırında üstü nar gibi kızaran bir Fırın Sütlaç Tarifi ile kendinizi, misafirlerinizi, sevdiklerinizi, çocuklarınızı kısacası herkesi mest edebilirsiniz. Çok uzun yıllardır hayatımızda olan, her günümüze uyan ve herkesin bayılarak yediği Sütlaç Tarifi şimdi Pakmaya Sütlaç ile çok daha pratik. Gelin tarifin detaylarına bakalım…

Kolay Fırın Sütlaç Nasıl Yapılır?

Fırında sütlaç yapmak malzemesi az sayılan ancak oldukça zahmetli ve uzun süren bir tatlı tarifidir. Pakmaya Sütlaç ile bu geleneksel türk tatlısı olabilecek en kolay tarife dönüşüyor. Yalnızca 2 malzeme ile hazırlanabilen ve damak tadınıza göre yorumlayabileceğiniz, süsleyebileceğiniz bir tariftir. Fırın sütlaç tarifini bir de böyle deneyimleyin.

Fırında Pakmaya Sütlaç Tarifi Malzemeleri


Fırında Pakmaya Sütlaç Tarifi Yapım Aşamaları

  1. Pakmaya Sütlaç ile belirtilen miktarda sütü bir tencereye alın ve iyice karıştırın.
  2. Orta ateşte, sürekli karıştırarak yoğun bir kıvam alana dek pişirin.
  3. Sütlacı ısıya dayanıklı kaselere paylaştırın.
  4. İçi su dolu bir fırın tepsisine sütlacı paylaştırdığınız ısıya dayanıklı kaseleri yerleştirin. Tepsideki su seviyesinin kaselerin yarısına gelmeyecek şekilde olduğuna dikkat edin.
  5. Önceden ısıtılmış 200 dereceye ayarlı fırında, üzerleri kızarana kadar pişirin.
  6. Fırından aldıktan sonra soğuduğunda servis yapın.


Pakmaya Ürünleri ile Yapabileceğiniz Diğer Sütlü Tatlılar

Sütlü tatlılar hafifliği nedeni ile tercih edilen sevilerek tüketilen tatlılardır. Yemek sonrası canınız tatlı çektiğinde genellikle içiniz daha rahat ederek tüketirsiniz. Farklı alternatiflerde sütlü tatlı tarifleri arıyorsanız, aradığınız tarifler Mutfağın Yıldızı’nda!