Bayatlamayan Kurabiye Tarifi (Videolu)

Doyumsuz tatların yaratıcısı Mutfağın Yıldızı'ndan ailenize ve misafirlerinize layık Bayatlamayan Kurabiye Tarifi. 

Bayatlamayan kurabiye, uzun süre boyunca tazeliğini korur. Hava almayan cam bir kavanozda saklanan bayatlamayan dayanıklı kurabiyeyi birkaç hafta boyunca ilk tazeliğinde tüketebilirsiniz. Gelin, sizler için hazırladığımız bayatlamayan pratik kurabiye tarifine birlikte göz atalım. 

Bayatlamayan Kurabiye Malzemeleri Nelerdir?

Kolay kurabiye tarifi için malzemeler;

Süslemek İçin:

Bayatlamayan tatlı kurabiye tarifinde süslemek için Pakmaya Pudra Şekeri kullanabilirsiniz. 

Bayatlamayan Kurabiye Tarifinin Pişirme Önerisi

Kolay kurabiye tarifinde kurabiyeyi iyi bir şekilde pişirmek için kurabiye harcını hazırlarken bir yandan fırını çalıştırarak fırını ideal ısı ayarına getirebilirsiniz. 

Bayatlamayan Kurabiye Tarifi Nasıl Yapılır?

  • Tereyağı, sıvı yağ, pudra şekeri, mısır nişastası, kabartma tozu, şekerli vanilin ve un derin bir kase içerisine alınarak yoğrulur. 
  • Ardından bu harca Pakmaya Sütlü Kurabiye Çikolatası ve Pakmaya Bitter Kurabiye Çikolatası  eklenerek tüm harca yedirilir. 
  • Dondurma kaşığı yardımıyla kurabiye hamurdan parçalar alınarak yağlı kağıt serili fırın tepsisine birbirlerine değmeyecek şekilde yerleştirilir. 
  • Önceden ısıtılmış ve alt üst ayarlı 180 °C derecelik fırında yaklaşık 30 dakika boyunca pişirilir. 
  • Çikolatalı kurabiyenin üzerinin hafif renk alması, kurabiyenin piştiğine işaret eder. 
  • Fırından çıkarılan kurabiyelerin üzerine pudra şekeri serpilir, ılık ya da soğuk bir şekilde servis edilir. Servis sonrasında kalan kurabiyeleri bir kavanoz içerisinde saklamayı unutmayın.

Bayatlamayan Kurabiye Pişirmenin Püf Noktası

Tatlı kurabiye tarifi için gerekli olan tüm malzemeler oda ısısında olmalıdır. Tereyağı gibi buzdolabında saklanan malzemeleri kurabiye hamurunu hazırlamadan önce belirli bir süre boyunca mutfak tezgahında bekleterek oda sıcaklığına getirebilirsiniz. Bayatlamayan tatlı kurabiyeyi pişirirken fırın derecesini ve süresini eksiksiz bir şekilde ayarlayarak ideal kıvama ulaşabilirsiniz. 

Bayatlamayan Kurabiye Ne Kadar Süre Dayanır?

Kurabiyeleri kurabiye kavanozlarında sakladığınız takdirde 1 ay boyunca kurabiyelerin tazeliğini koruyabilirsiniz. 

Kurabiyelerin Taze Kalması İçin Ne Yapılmalı?

Kavanoz kurabiyesinin uzun süre taze kalmasını istiyorsanız kurabiyeler kendinden kapaklı cam bir kavanoz içerisinde hava almayacak şekilde muhafaza edebilirsiniz. Ayrıca tarifin tüm detaylarına uymanın bayatlamayan kavanoz kurabiyenin tazeliğini uzun süreler boyunca korumasına büyük etkisi bulunur. 

En Çok Tercih Edilen Kurabiye Tarifleri

Kurabiye tariflerinde kullanabileceğiniz birçok malzeme bulunur. Pakmaya Kurabiye Çikolataları, kurabiye tariflerinde yaygın olarak kullanılan malzemelerden biridir. Tariflerinizde farklı lezzetleri bir araya getirmekten hoşlanıyorsanız, Pakmaya Portakallı Bitter Parça Çikolatayı tercih edebilirsiniz. Damla çikolatalı kurabiyeler de sık tercih edilir. Damla çikolatalı kurabiyede Pakmaya Çift Renkli Damla Çikolata kullanabilirsiniz. Damla çikolatalı kurabiye tarifinde çikolata seçimini damak zevkinize göre belirleyebilirsiniz. Hafif bir lezzet için, Pakmaya Pudra Şekeri kullanarak pudra şekerli kurabiye yapabilirsiniz. Her iki lezzeti bir araya getirmek için ise, tatlı tuzlu kurabiye tariflerine göz atabilirsiniz. Yalnızca tuzlu kurabiye hazırlamak için tarife buradan ulaşabilirsiniz. Çatlak kurabiye de, kendinize ve sevdiklerinize hazırlamak istediğiniz tatlı seçeneklerinde mutfağınızda uygulayabileceğiniz bir tariftir. Karamel de lezzetli bir şekilde çikolataya eşlik edebilir. Pakmaya Karamelli Sütlü Parça Çikolata ile her parçada karamelin yoğun lezzetini hissedebilir, sevdiklerinize damak şöleni yaşatacak bir ikram sunabilirsiniz. Karamel lezzetini sürdürmek için, karamelli pudingli sandviç kurabiye tarifine de göz atabilirsiniz.