Yaz Bitmeden Mutlaka Deneyin! Yaz Meyveli Leziz Tart Tarifleri

Üzeri açık bir hamur işi tabanı ve üzerine ilave edilen dolgu malzemesi ile lezzetinden önce enfes görüntüsüyle iştahları kabartan tart tarifleri, tatlı veya tuzlu yapılabiliyor. Ancak yaz mevsiminin o mis kokulu, tatlı mı tatlı meyveleri ile süslenen tartların yerini sanıyoruz ki hiçbir tarif tutamaz.

Eğer siz de bizimle aynı fikirdeyseniz, hemen dolaptaki meyvelere şöyle bir göz atın ve mutfakların vazgeçilmezi Pakmaya Mutfağın Yıldızı olarak listelediğimiz leziz tart tariflerine göz attıktan sonra seçtiğiniz tarifi yapmak üzere hemen işe koyulun! 

İşte mevsim meyvelerinin en çok yakıştığı 6 harika tart tarifi...

Kayısılı Bademli Mini Tart

Yaz mevsiminin en tatlı, en güzel kokulu, en leziz meyvelerinden kayısıyı komposto tariflerinde, kek-pasta tariflerinde, hatta muhallebide dahi değerlendiriyoruz. O halde neden tart yapımında da kullanmayalım?

Biz bu soruyu kendimize daha önceden sormuştuk ve hemen denemiştik. Hem de kayısı lezzetine en çok yakışacak kuruyemişlerden bademi de krema dolgusu için kullanmıştık. Tartımız hazır olduğunda ise bu tarifi sizlerle paylaşmayı bir görev bilmiştik. 

Siz de kayısılı bademli mini tart tarifini görüntülemek için buraya tıklayabilir ve zaman kaybetmeden bu lezzeti deneyebilirsiniz.

Yaban Mersinli ve Çikolatalı Tart

Lezzetine doyum olmayan bir diğer yaz meyvesi ise yaban mersini. Hamur işlerine çok yakışan bu meyveyi bir de çikolata ile deneyelim istedik. Yaban mersini ile Pakmaya Bitter Pul Çikolata’nın bu kadar mükemmel bir ikili haline geleceğini de tahmin etmemiştik. Küçük büyük herkesin hayran kalacağı kadar iddialı bir tat olan yaban mersinli ve çikolatalı tart tarifinin tüm detayları ise burada!


Erikli Tart

Anjelik eriği, namıdiğer Japon eriği ile yapılan bu tarif de yaza damga vuracak türden. Üstelik tüm ailenin kalbini kazanacağından emin olduğumuz erikli tart tarifi, hem çay hem de kahvenin yanına çok yakışıyor! 

File bademli süslemesiyle tamamlayıp son dokunuşları yaptıktan sonra servise hazır hale getirebileceğiniz erikli tart tarifine dair tüm ayrıntıları buraya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.


Çilekli Kolay Tart

Bir tatlı tarifinin başına gelebilecek en güzel şeyin ne olduğunu sorsak, bizce çoğu kişi “çilek” yanıtı verirdi. Bu durum tart tarifleri için de geçerli. Lezzeti, kokusu ve rengiyle yaz meyvelerinin baş tacı çileği kullanarak hazırlayabileceğiniz bu tart tarifi ise pratikliği ile kalbinizi fethedecek! Çilekli kolay tart tarifini görüntülemek için buraya tıklayabilir ve tarifi bir an önce denemeye başlayabilirsiniz.

Üzümlü ve Keşküllü Tart

Yaz güneşi ile olgunlaşıp damakları tatlandıran diğer bir meyve ile listemize devam edelim. Başta kek tarifleri olmak üzere pek çok tatlı tarifine lezzet katan üzümleri bu sefer de tart tarifinde kullanıyoruz. 

Yalnız bu tarifin diğerlerinden bir farkı olduğunu sanıyoruz ki fark etmişsinizdir. Evet, tart dolgusunu keşkül ile hazırlıyor, tarifi taze üzümlerle tamamlıyor ve üzerini kurutulmuş gül yaprakları ile süsleyerek imzamızı atıyoruz. Siz de sevdiklerinize tatlı bir sürpriz yapmak için üzümlü ve keşküllü tart tarifini mutlaka denemeli ve yorumlarınızı bizimle paylaşmalısınız!

Bol Çikolatalı ve Vişneli Tart

Tart tarifleri listemizin sonunda size bir sürpriz yapmak ve mayhoş tadıyla gönüllerde taht kuran vişneyi bol çikolata ile dengelediğimiz bir tarifi paylaşmak istedik. İster taze isterseniz de dondurulmuş vişne kullanarak hazırlayabileceğiniz bol çikolatalı ve vişneli tart tarifinin lezzet sırrı ise Pakmaya Çikolatalı Portakallı Puding’de gizli. Özellikle çikolataseverler tarafından beğeniyle karşılaşacağını düşündüğümüz bol çikolatalı ve vişneli tart tarifinin yapım aşamaları için buraya tıklayabilirsiniz.