Tam Kıvamında Magnolia Nasıl Yapılır? Pratik Magnolia Puding Tarifi

1903 yılından beri sofraların en beğenilen tatlarından birisi olan Magnolia Puding’in orijinal tarifi uzun zaman önce yayınlandı. Oldukça özel bir lezzet olan Magnolia Puding, Amerika Birleşik Devletleri’nin en popüler tatlılarından birisi. Hatta tarifin popülaritesi o kadar fazla ki pek çok dizi ve filmde bu lezzetten bahsedilmesinin yanı sıra National Banana Puding Festival ve Georgia State Banana Puding Festival olmak üzere iki önemli organizasyona isim vermiş. 

Tam Kıvamında Magnolia Nasıl Yapılır?
 

Narlı Puding ile Pratik Muzlu Magnolia Tarifi

Magnolia Puding tarifini biraz farklılaştırmak ve usta ellerden çıkmış bir lezzete dönüştürmek için yapabileceğiniz birkaç değişiklik var. Muz ve vanilya yoğun tadıyla oldukça hafif bir lezzete sahip olan Magnolia Puding tarifine çok hafif bir ekşilik katacak ve bu sayede diğer lezzetlerin çok daha ön plana çıkmasını sağlayacak ufak dokunuş narlı puding ile mümkün. Tarifi daha cazip bir hale getirmenizi sağlayacak olan bu ekleme ile sıra dışı bir tatlı yapmanın ve bu tatlıyı konuklarınıza sunmanın tadını çıkarabilirsiniz.

muzlu ve pudingli magnolia tarifi

Malzemeler

2,5 su bardağı süt

2/3 su bardağı şeker

3 çorba kaşığı Pakmaya Mısır Nişastası (tepeleme)

2 yumurta sarısı

30 gram tuzsuz tereyağı

1 paket Pakmaya Şekerli Vanilin

1 su bardağı Pakmaya ŞefKrema

1 paket muzlu bebe bisküvisi

2 adet muz

Narlı Puding için:

1 paket Pakmaya Narlı Puding

2,5 su bardağı

Yapılışı

Ev yapımı pudingi hazırlamak için süt, şeker, yumurta sarısı ve Pakmaya Mısır Nişastası bir tencereye koyulur ve güzelce karıştırılır. Kısık ateşte, topaklaşma olmasına izin vermeden sürekli karıştırılarak pişirilir. Karışım kaynayıp koyulaşmaya başladığı zaman ocaktan alınır. Tencereye Pakmaya Şekerli Vanilin ve tereyağı ilave edilir. Karışım dinlenmeye bırakılır. Oda sıcaklığına gelen karışıma Pakmaya ŞefKrema eklenir ve karışım bir kez daha mikser ile çırpılır. Çırpma işlemine homojen ve pürüzsüz bir karışım elde edilinceye kadar devam edilir.

Ev yapımı pudingi hazırlanırken bir yandan Pakmaya Narlı Puding süt ile kaynatılır. Muhallebi kıvamına gelinceye kada karıştırılarak pişirilir. İki puding de hazırlandıktan sonra bebe bisküvileri mutfak robotunda ince bir toz haline gelinceye kadar ezilir. Magnolia Puding’in servis edileceği kaselere önce bir miktar bebe bisküvisi dökülür. Sonra sırayla her iki pudingten birkaç kaşık ilave edilir. Pudingin üzerine bisküvi ve muz dilimleri yerleştirildikten sonra tekrar iki pudingten eklenerek tatlı tamamlanır. Pudingin üstü isteğe bağlı olarak muz dilimleri, çekilmiş fındık ya da file badem ile süslenerek buzdolabında soğumaya bırakılır.

Magnolia Puding Tarifi İçin Püf Noktaları

Oldukça lezzetli ve popüler bir tarif olan Magnolia Puding tarifinizi daha da özel ve lezzetli kılmak için deneyebileceğiniz ufak tüyolar var. Bunlar sayesinde çok daha etkileyici ve herkesin tarifini isteyeceği bir tatlı yapabilirsiniz.

Koyulaştırılmış Şekerli Süt Kullanın

Magnolia Puding tarifinizin orijinal tarifle %90 oranla yakın olması için koyulaştırılmış şekerli süt kullanabilirsiniz. Koyulaştırılmış şekerli süt çok kolay bulunabilen bir malzeme olmadığı ve ithal bir ürün olduğu için bulmanız oldukça zahmetli olabilir. Bu nedenle evde kendiniz yaparak ev yapımı puding tarifinde bu leziz malzemeyi kullanabilirsiniz. Ev yapımı puding içerisinde koyulaştırılmış şekerli süt kullanacaksanız eğer tarifteki süt ve şeker miktarlarını değiştirmeniz gerektiğini unutmayın.

Koyulaştırılmış Şekerli Süt Yapımı

5 su bardağı süt ve 1 su bardağı toz şeker ile yapacağınız tarif biraz zahmetli gelebilir. Tarifin temeli 5 su bardağı sütü 1,5 su bardağı süt kalıncaya kadar pişirmekten oluşuyor. Bu tarifi yaparken 5 su bardağı sütü bir tencerede güzelce kaynatın. Kaynayıp kabaran sütü ocaktan alıp kabarmasının geçmesini bekleyin. En küçük ocakta sütü tekrar pişirmeye başlayın. Bu pişirme işlemi yaklaşık olarak 2 saat 15 dakika sürer.

Sütün taşmaması için tencerenin içerisine süt taşırmaz atabilir ya da tencerenin ağzına bir tahta kaşığı koyabilirsiniz. Süt kaynarken belirli aralıklarda sütün üzerinde oluşan kaymağı alın. Eğer düzenli olarak kaymak alma işlemini yapmazsanız sütün buharlaşma süresi uzar. Süre bitip sütten yaklaşık 300 gram kaldığı zaman elde ettiğiniz koyu kıvamlı sütü başka bir tencereye süzün. Süzdüğünüz sütün içerisine 1 su bardağı toz şekeri ekleyin.

Şeker eriyene kadar karıştırarak kaynatın. Şeker ilave ettikten sonra sütü karıştırmak çok önemlidir, eğer karıştırmazsanız şeker tencerenin dibine tutar ve tarif bozulabilir. Şeker eridikten sonra elde ettiğiniz karışım oda sıcaklığına gelinceye kadar bekleyin. Bu tarifle yaklaşık 400 gram koyulaştırılmış şekerli süt elde edeceksiniz. Ev yapımı puding tarifi için 200 gram koyulaştırılmış şekerli süt ve yarım su bardağı süt kullanmanız yeterli olacaktır. Tarifteki şekeri ise kullanmanıza gerek kalmayacak.