Ramazan Tatlıları: İftara Yapılabilecek 5 Tatlı Tarifi

Ramazan'da İftar Tatlısı Olarak Ne Yapılır?

Envai çeşit lezzetlerle donatılan iftar sofraları Ramazan ayının bereketini yansıtır. Çorbalardan ana yemeklere, böreklerden iftariyeliklere kadar birçok farklı çeşidin sunulduğu Ramazan sofralarının sonunda yer alan tatlılar ise damakları şenlendiren lezzetlerdir. Hamurlu, şerbetli ya da sütlü birçok farklı türü olan ve Türk mutfağında önemli bir yere sahip olan tatlı çeşitlerini pratik, hızlı ve tam lezzetinde hazırlamanın yolu ise Pakmaya ürünlerinden geçer. Ramazan'da iftar sofralarınızı süsleyecek tatlı tariflerin yeri de Pakmaya Mutfağın Yıldızı'dır. En güzel tarifler için detaylar aşağıda...

Fındıklı Şekerpare Tarifi

Ramazan ayı için hazırlanan tatlıların arasında bambaşka bir yere sahip olan şekerpare içine eklenen fındık sayesinde doyumsuz bir lezzet sunar. Hamurlu ve şekerli tatlılar arasında bulunan şekerpareyi iftar sofralarında hem ailenize hem de misafirlerinize ikram etmek için tercih edebilirsiniz. Kalburabastı tarifi ile benzer şekilde hazırlanan bu lezzeti daha kolay ve tam kıvamında yapmak için Pakmaya ürünlerinden yardım alabilirsiniz. Şekerpare tarifi malzemelerine Pakmaya Pudra Şekeri ve Pakmaya Şekerli Vanilini ekleyerek iftar sofraları için benzersiz bir lezzet sunabilirsiniz. Şekerpare hamurunun ideal oranda kabarması ve içinin yumuşacık olması için de Pakmaya kabartma tozu mutlaka tarifine dahil etmeniz gereken ürünler arasında yer alır. Ramazan ayı için lezzetli ve hızlı bir şekilde hazırlanabilen kolay şekerpare tarifi arıyorsanız fındıklı şekerpare tarifi tam size göre! Bu tarifi uygulayarak pastane usulü şekerpare lezzetine kendi mutfağınızda pratik ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.     

Haşhaşlı Şerbetli Kurabiye Tarifi

Hazırlanışı oldukça kolay olan ve herkesin severek tükettiği kurabiyelerin lezzetini tarifine farklı malzemeler ekleyerek bambaşka bir seviyeye taşıyabilirsiniz. Çikolata, haşhaş ve kakaonun benzersiz uyumunu kurabiye yaparken kullanmaya ne dersiniz? Peki, bu lezzete şerbet de ekleyerek Ramazan sofralarını yakışır bir tatlı hazırlamak ister misiniz? O zaman bütün bu özellikleri taşıyan ve oldukça farklı bir tat sunan haşhaşlı şerbetli kurabiye tarifi Ramazan ayında mutlaka denemeniz gerekenler tatlılar arasındadır. Bu tarifin lezzetini artırmak ve damaklara olduğu kadar göze de hitap eden bir görünüme kavuşturmak için Pakmaya Sütlü Pul Çikolata ve Pakmaya Çift Renkli Damla Çikolata çeşitlerini deneyebilirsiniz.  

Fırında Pakmaya Sütlaç

Ramazan ayında daha rahat hissetmek ve hafif beslenmek için tatlı olarak sütlü çeşitlere yönelmek çoğu zaman tavsiye edilir. Sütlü tatlıların en gözdelerinden biri olan fırın sütlaç tam kıvamında hazırlandığında hem hafif hem de enfes bir seçenek olarak sofralarda yer alır. Sütlaç tarifi fırında hazırlandığında görselliği ve aynı zamanda lezzeti ile vazgeçilmez bir lezzet sunar. Fırında sütlaç yapmanın en önemli noktası tam kıvamını tutturabilmektir. Tam kıvamında ve lezzetinde fırında sütlaç hazırlamanın en pratik yolu olarak Pakmaya sütlaç kullanabilirsiniz. Böylelikle bu geleneksel lezzeti hızlı ve zahmetsiz bir şekilde hazırlayarak sevdiklerinize ikram edebilirsiniz. Pakmaya Sütlaç kullanarak nasıl fırında sütlaç tarifi uygulayabileceğinizi merak ediyorsanız fırında Pakmaya sütlaç tarifini mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz.     

Sütlü ve Çikolatalı Revani Tarifi

Geçmişten günümüze en beğenilen geleneksel lezzetler arasında yer alan revani yumuşacık hamuru ve enfes şerbeti ile Ramazan sofraları için sıklıkla tercih edilir. İrmik, yumurta ve tereyağı gibi bolca çeşit barındıran revani malzemeleri tatlının benzersiz lezzetinin kaynağıdır. İsterseniz bu malzemelere farklı çeşitler de ekleyerek daha zengin bir lezzet oluşturabilirsiniz. Özellikle çikolatalı revani tarifi Ramazan ayında misafirlerinize alışılmışın dışında bir lezzet sunmak istediğinizde ideal bir tercih olur. Süt de eklenerek ekstra yumuşak bir dokuya kavuşan bu revani yapılışı için sütlü ve çikolatalı revani tarifini uygulayabilirsiniz. Bu tarifi uygularken Pakmaya ürünleri sayesinde istediğiniz lezzete kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Özellikle revaninin olmaz olmazı yumuşaklığı ve kabarıklığını Pakmaya kabartma tozu kullanarak elde edebilirsiniz. Bu revani tatlısı tarifi için kullanabileceğiniz Pakmaya şekerli vanilin ve Pakmaya içilebilir çikolata ise tatlının lezzetini bir üst noktaya taşıyan unsurlar arasında yer alır. Revani tatlısının tarifinde yer alan sütlü kremalı şurubu ise Pakmaya Şef Krema ile kolayca ve tam kıvamında hazırlayabilirsiniz.    

   

Tel Kadayıflı Muhallebi Tarifi

Hem hafif hem de geleneksel lezzetler arasında yer alan bir diğer tatlı çeşidi de muhallebidir. Bu yüzden Ramazan ayında ağırlık yapmayan bir lezzet olarak mutlaka muhallebiye sofralarda yer verilir. Sadece hafif olmasıyla değil, pratik bir şekilde hazırlanmasıyla da öne çıkan muhallebinin lezzetini farklı tarifler uygulayarak zenginleştirebilirsiniz. Böyle farklı bir tarif arayışı içindeyseniz tel kadayıflı muhallebi tarifi tam da beklentilerinize göre bir lezzet sunar. Tel kadayıfın etkisiyle bambaşka bir tada ulaşan bu muhallebiyi tam kıvamında hazırlamak için Pakmaya buğday nişastası, malzemelere eklemeniz gerekenlerin başında yer alır. 


Evde Pakmaya Yoksa, Tek Tıkla Kapında!

Pakmaya ürünlerinin hepsine tek tıkla ulaşmanız çok kolay. Amazon, Getir ve Migros'tan tek tıkla sipariş verebilirsiniz. Evde yaptığınız tüm lezzetlerin arkasında bir Pakmaya vardır!