Okula Dönüş Zamanı: Minikler İçin Enerji Dolu 5 Tarif

Yaz mevsiminin sona ermesi, çocuklar için yeni bir okul döneminin geldiğini gösterirken ebeveynler için de okul koşturmacasının başladığı anlamına geliyor. Her çocuk sahibi aile için hem heyecan verici hem de telaşlı bir süreç olan okula dönüş zamanı, başarılı bir dönem yaşamak için de yeterince hazırlıklı olmayı gerektiriyor.

Eğer siz de çocuklarınız için tüm hazırlıklıların tamamlandığından emin olmak istiyorsanız, çocukların derslerine konsantre olabilmesinde önem taşıyan beslenme konusunda da içinizin rahat olması için mutfakların vazgeçilmezi Mutfağın Yıldızı’na kulak verebilirsiniz. İşte çocuklarınız için bir araya getirdiğimiz enerji dolu ve lezzetli 5 tarif...

1. Küçük Eller İçin Küçük Lokmalar: Sandviç Poğaça

Minik boyutuna rağmen çocuklar için gayet doyurucu bir beslenme alternatifi olan sandviç poğaçalar, kabarıklığını ve enfes lezzetini Pakmaya Mayalı Poğaça Harcı ile ellerinizin maharetinden alıyor. Sandviç poğaçaların arasına yerleştireceğiniz malzemelerle harika bir atıştırmalık haline gelecek sandviç poğaça tarifinin detayları için ise buraya tıklayabilirsiniz.

2. Derslere Enerji Molası: Elmalı ve Bademli Puf Kurabiyeler

 Çocukların kurabiye sevgisi tartışılamaz. O halde neden derslere daha motive olmalarını sağlamak için kurabiye atıştırmalıklardan yararlanmayasınız? Bu anlamda dilerseniz elma suyu, kuru üzüm ve bademli içeriğiyle enerji deposu haline gelen bu kurabiyelerimize bir şans verebilirsiniz. Elmalı ve bademli puf kurabiyelerin ayrıntılı tarifi için tıklayın!

3. Eğlenceli Tatlara Yer Açın: Zeytinli Mini Poğaçalar

 

Zeytinli mini poğaçalar, şirin mi şirin bir köpek gibi görünen formuyla yemek konusunda çok seçici olan çocukların bile ilgisini çekecek! Pakmaya Aktif Kuru Maya ile ideal yapısına ve lezzetine kavuşan zeytinli mini poğaça tarifi, çocuklarınızın ders aralarında beslenmeleri için harika bir atıştırmalık olarak değerlendirilebilir.

4. Hem Leziz Hem Doyurucu: Pazılı ve Cevizli Açma Börek


Küçük büyük herkesin beğenerek tüketeceği pazılı ve cevizli açma börekler, doyurucu ve enerji verici bir beslenme çantası alternatifi olabilir. Üstelik Pakmaya Karbonat ile çıtır çıtır hale gelen pazılı ve cevizli açma börek tarifi, lezzetiyle de çocukların favorisi olacak kadar iddialı!

5. Ders Arası Motivasyon Zamanı: Renkli Mini Kekler

 

Kalpli formuyla çocuklarınızın da kalbini ısıtacak renkli mini kekler, ders çalışma motivasyonunu artırmak için birebir! Üstelik Pakmaya Sade Mayalı Kek Harcı sayesinde her seferinde çok pratik bir şekilde mükemmel kabarıklığa ulaşan renkli mini kek tarifi, pratikliğiyle de çocukları mutlu etmek için annelerin sık sık tercih edeceği bir tarif.