Mutfağın Yıldızı'ndan Nefis Lezzetlerle Dolu Yılbaşı Menüsü 

Yeni bir yıl yaklaşırken herkesin içini tatlı bir telaş sarıyor ve “yılbaşı akşamı ne pişirsem” sorusu, evde ailesiyle birlikte keyifli bir akşam yemeği yiyecek olanların aklında günlerce yer ediyor. Hal böyle olunca da sofranın baş tacı olan lezzetlerin bir araya geldiği yılbaşı menüsü araştırmaları başlıyor. 

Doyumsuz tatların yaratıcısı Pakmaya Mutfağın Yıldızı olarak yeni yıla tatlı bir merhaba demek isteyenler için evin tüm üyelerini kendine hayran bırakacak enfes lezzetlerle dolu bir yılbaşı menüsü hazırladık. O halde şimdi ana yemeğinden tatlısına, ekmeğinden çorbasına kadar seçkin lezzetlerin bir araya geldiği yılbaşı menüsünü bir kenara not edin ve mükemmel bir yılbaşı ziyafeti için geri sayıma başlayın!

Lezzetli Bir Başlangıç: Kinoalı ve Kremalı Sebze Çorba 

kinoalı ve kremalı sebze çorbası

Yeni yıl akşamına mükemmel bir giriş yapmak isteyenler, besleyici içeriği ile de ön plana çıkan Kinoalı ve Kremalı Sebze Çorbaya bayılacak. Asıl lezzetine Pakmaya ŞefKrema ile kavuşan bu leziz çorba, yumuşacık kıvamı ile daha ilk kaşıkta masadaki herkesin beğenisini toplayacak. 

Yılbaşı menünüzü renklendirecek Kinoalı ve Kremalı Sebze Çorba tarifi için şöyle buyurabilirsiniz. 

Bir Tepsi Yetmez: Kıymalı Lokmalar

kıymalı lokmalar

Yılbaşı menüsü hiç ara sıcaksız olur mu? Elbette olmaz! O halde bu kez yılbaşı sofralarının olmazsa olmazı minik kıymalı lokmalar…  İçerisindeki kıyma parçacıklarıyla damaklarda enfes bir tat bırakan Kıymalı Lokmalar, Pakmaya Kuru Maya ile hazırlanmış yumuşacık hamuru ile tüm misafirlerinizi büyüleyecek. 

Yılbaşı sofranızda lezzetiyle hafızalardan silinmeyecek bu enfes Kıymalı Lokmalar da yer alsın isterseniz tarifine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Hayran Kalacağınız Lezzet: Fırında Mantar Crumble 

mantar crumble

Yılın son gününde yılbaşı sofrasının baş tacı olacak bir lezzet; Fırında Mantar Crumble. Üzeri nar gibi kızaran yumuşacık mantarlara etkileyici baharat kokularının eşlik ettiği Fırında Mantar Crumble ile enfes bir ziyafete hazır olun. 

Her bir lokmada lezzetine hayran kalacağınız Fırında Mantar Crumble tarifinin tüm detaylarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

En Güzel Tamamlayıcı: Pirinç Pilavı 

pirinç pilavı

Her yemeğin yanına yakışan pirinç pilavının yılbaşı menüsü için en güzel tamamlayıcılardan biri olduğunu söylemek mümkün. Yüzyıllardır sofraların değişmez lezzetleri arasında yer alan, tane tane yapısı ile ağızda dağılan Pirinç Pilavı tarifi için buraya tıklayabilirsiniz.

Yapımı Kolay, Lezzeti Olay: Tortilla Ekmeği

tortilla ekmeği

Yılbaşı menüsünün olmazsa olmazlarından biri de hem iştah kabartan kokusu hem de çıtır çıtır hamuru ile Tortilla Ekmeği. Pakmaya Yaş Maya ile oldukça pratik bir şekilde hazırlayacağınız Tortilla Ekmeği’nin masada 7’den 70’e herkesin beğenisini toplayacağından şüphemiz yok. 

Mutfakta ustalığınızı konuşturmaya yardımcı olacak Tortilla Ekmeğinin yapımı ile ilgili bilmeniz gereken tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Gecenin Tatlı Yıldızı: Karlı Yeni Yıl Pastası 

yeni yıl pastası

Yılbaşı menüsü denince akla ilk gelen lezzetlerden biri de elbette ki yeni yıl pastası. Üzerinde bulunan kestane şekeri, bitter çikolata ve damla çikolata süslemeleri ile büyülerken pofuduk pandispanya kekiyle damaklarda unutulmaz bir tat bırakan Karlı Yeni Yıl Pastası, gecenin en tatlı yıldızı olacak. Enfes görünümünü üzerine serptiğiniz Pakmaya Pudra Şekeri ile tamamlayan Karlı Yeni Yıl Pastası tarifi için buraya tıklayabilirsiniz.