Mutfağın Yıldızı 23 Nisan Yarışma Koşulları

 1. Mutfağın Yıldızı Arkasında Pakmaya Var Yarışması, 16-23 Nisan 2022 tarihleri arasında Pak Gıda Üretim ve Paz. A.Ş. (“Pakmaya”) tarafından Türkiye genelinde düzenlenmektedir.
 2. Yarışmanın ödülü; toplam 10 kişiye “Pakmaya” logolu çocuk şef şapkası ve önlüğünü de içeren Pakmaya Minik Eller Pasta Lezzet Paketi’dir. Pakmaya Minik Eller Pasta Lezzet Paketi: “Pakmaya” logolu çocuk şef şapkası ve önlüğünü ile Pakmaya Krem Şanti, Pakmaya Pastacı Kreması, Pakmaya Hamur Kabartma Tozu, Pakmaya Şekerli Vanilin, Pakmaya Instant Maya, Pakmaya Sütlü Pul Çikolata, Pakmaya Çikolatalı Sos, Pakmaya Pudra Şekeri ürünlerinden oluşmaktadır. (Toplam hediye değeri 150 TL’yi aşmamaktadır).
 3. Yarışmaya katılım sadece Instagram üzerinden gerçekleştirilebilecektir.
 4. Yarışmaya katılım için; Yarışmacıların @pakmayamutfaginyildizi Insagram hesabını takip etmeleri, çocuklarıyla birlikte Pakmaya ürünlerini kullanarak yaptıkları tarifleri, Pakmaya ürünlerinin kullanımına ve görsellerine yer vererek fotoğraflandırarak veya videoya çekerek #ArkasındaPakmayaVar etiketi ile Instagram hesaplarında en az 23 Nisan saat 23.59’a kadar post olarak paylaşmaları, #ArkasındaPakmayaVar hashtagi, @pakmayamutfaginyildizi hesabını etkilemeleri ve postun altına “Katıldım” yazarak bir arkadaşlarını etiketlemeleri gerekmektedir. Katılım şartlarının yerine getirildiğinin doğru tespiti için, Katılımcıların, hesaplarını 25 Nisan saat 23.59’a kadar açık tutmaları gerekmektedir.
 5. Katılımcıların 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. 18 yaşını doldurmamış kişiler, yarışmaya katılsalar ve yarışmayı kazansalar dahi ödül almaya hak kazanamazlar.
 6. Yarışmanın kazananları Jüri tarafından yapılacak seçimle belirlenecektir. Jüri; unlu mamul uzmanları ve iletişim ve pazarlama uzmanlarının da bulunduğu 7 kişiden oluşmaktadır. Seçim kriterlerinde; şık görsellik, tarifin içeriği, Pakmaya ürünlerinin kullanımı ve görselde yer verilmesi ile görsellerde ve metin içinde Pakmaya dışında başka bir marka görseline, ambalaj ve etiketine yer verilmemesi gibi hususlar da dikkate alınacaktır.
 7. Yarışma sonucunda 10 asil kazanan ile 2 yedek seçilecektir. Kazananlar 25 Nisan 2022 tarihinde, Pakmaya Mutfağın Yıldızı resmi Instagram hesabından duyurulacaktır. Kazananlarla Instagram üzerinden iletişime geçilerek, hediyenin kendilerine iletilebilmesi için 7 gün içinde iletişim bilgilerini Pakmaya Mutfağın Yıldızı resmi Instagram hesabı üzerinden iletmeleri istenecektir. Kazananların iletişim bilgileri sadece hediyenin kendilerine gönderimi için iletişim amacıyla alınacak ve hiçbir kişisel veri işleme sürecine tabi tutulmayacaktır. İletişim bilgileri kaydedilmemekte ve saklanmamaktadır.
 8. Bir kullanıcı yalnızca tek hesabı üzerinden ve tek ödül kazanabilir. Aynı kişi farklı hesaplardan katılım gösterip, kazanırsa ödül almaya hakkı olmayacaktır. 2. kazandığı ödül hakkı yedek seçilen kişilere geçecektir.
 9. Sahte hesaplar üzerinden yarışmaya katılarak ödül kazandığı tespit edilen kullanıcılar ödülden men edilecektir. Pakmaya’nın yasal işlem başlatma ve varsa bundan doğan tüm zararlarının da tazminini talep etme hakkı saklıdır.
 10. Katılımcılar, yarışmaya kendisinden başka hiçbir kişinin, kurumun, kuruluşun gizlilik hakkını, kişilik haklarını ya da yayın haklarını ihlal eden, fikri ve sınai mülkiyet hakları çerçevesinde korunan hiçbir bilgi veya görsel materyali iletemez. Hukuka uygun olmayacak nitelikte bir içerik paylaşması sonucunda, Pakmaya’nın karşılaşacağı her türlü zararı tazmin etmekle yükümlüdür.
 11. Pakmaya, yarışmaya katılım esnasında, katılımcıların kişisel bilgisayarları, internet erişimleri veya herhangi bir sebepten ötürü (İnternet hızının düşük olması, bağlantının kopması, uygun programa sahip olunmaması vb...) oluşabilecek problemlerden ve zararlardan sorumlu değildir.
 12. Yarışma kapsamında ortaya çıkan her türlü uyuşmazlıkta Pakmaya’nın kayıtları esas alınır.

13.Kazanan kişi hediyeyi devredemez, hediye tutarını nakit olarak tahsilini isteyemez, farklı bir tarihte kullanamaz, katıldığı kurgu dışında başka bir kurguda kullanamaz.

14.Aynı dönemde yapılan birden fazla yarışmaya katılan kullanıcılar, en fazla 1 adet hediye kazanma hakkı elde edebilirler.

15.Asil kazananların 7 iş günü içinde Mutfağın Yıldızı resmi hesaplarına istenen iletişim bilgilerini iletmemeleri durumunda, yedek kazananlar ile iletişime geçilecektir. Yedek kazananların kendileriyle Instagram üzerinden iletişime geçilmesinden itibaren 7 iş günü içinde Mutfağın Yıldızı resmi hesaplarına istenen iletişim  bilgilerini iletmeleri gerekmektedir.

 1. Yarışmaya, Pakmaya ve Pakmaya ile çalışan ajansların (Karbonat, Hype ve diğerlerinin) çalışanları ve bu çalışanların 1. dereceden yakınları katılamazlar, katılsalar dahi ödüle hak kazanamazlar.
 2. Yarışmaya katılan herkes, katılım şartlarını okuyup anlayarak peşinen kabul etmiş sayılır. Katılımcıların Yarışma Şartları’na uyup uymadıklarının denetim ve değerlendirilmesi, katılımcıların beyanına dayanan bilgiler çerçevesinde, Pakmaya tarafından yapılacaktır. Pakmaya, Katılım Koşulları’na uygun davranıp davranılmadığını değerlendirme ve denetleme hakkına sahiptir. Pakmaya, Katılım Koşulları’nı gerektiğinde katılımcılarına önceden haber vermeksizin değiştirebilir. Katılım Koşulları’ndaki değişiklikler tüm katılımcılar için bağlayıcı nitelik taşımaktadır. Bu nedenle, Katılımcılar, güncel koşullar ve kuralları öğrenmek için bu sayfayı düzenli olarak ziyaret etmeleri gerektiğini kabul ederler.
 3. Katılım Koşulları’nın herhangi bir maddesi hukuka aykırı, hükümsüz ya da uygulanamaz olarak addedilirse, söz konusu maddenin geçersizliği diğer maddelerin geçerliliğini ve uygulanabilirliğini etkilemeyecektir.
 4. Pakmaya herhangi bir zamanda koşullarda (hediyelerin açıklanacağı gün, hak edilecek hediye çeşidi ve adeti vs.) değişiklik yapma hakkına sahiptir.